Mini-Metro

Forum poświęcone symulatorom, takim jak: Maszyna, Vbus itp...
BB1993
Posty: 59
Rejestracja: 2009-07-11, 20:13
Lokalizacja: Zgierz

Mini-Metro

Post autor: BB1993 »

Po wielu latach biernego przeglądania forum uznałem, że czas coś wnieść na nie od siebie (jednak coś tu mądrego napisałem dawno temu!).
I oto wnoszę symulator "Mini metro". Zabawa polega na tworzeniu linii metra, które są obsługiwane przez kolorowe prostokąty udające pociągi. Przewozimy kółka, kwadraciki, trójkąciki i gwiazdki, które są pasażerami. Grafika nie powala na kolana, ale z nudów można się pobawić.
http://dinopoloclub.com/minimetro/

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mini-Metro

Post autor: J-31 »

Czy ja dobrze widzę. Tam się coś płaci ? ;)

BB1993
Posty: 59
Rejestracja: 2009-07-11, 20:13
Lokalizacja: Zgierz

Re: Mini-Metro

Post autor: BB1993 »

Na razie wersję alpha można ściągnąć za darmo. Później będzie się płacić (swoją drogą, chyba kokosów na tym nie zrobią).

Awatar użytkownika
jakubg1
Posty: 42
Rejestracja: 2011-12-24, 22:33
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mini-Metro

Post autor: jakubg1 »

W związku z tym, że to ubogi symulator, nie ma forum dotyczącego tego symulatora. Pokażę więc, czego nie należy w tym symulatorze robić. (przepraszam, że robię FAQ, ale podobnego tematu nie ma sensu robić, a jak Kędzior lub inny moderator/administrator się nie zgadzają to proszę wydzielić)
Przykład 1.
Obrazek
Jak na powyższym przykładzie widzimy, należy unikać linii (tu niebieska), które nie mają chociaż 1 ze "stacji dostępnych kształtów", w tym przykładzie trójkącika. Przepełniona stacja, przez którą przegrałem, miała około 56% trójkącików. Przez przeładunek na inną stację, tam by też było przepełnione, a nie było by możliwości przełożenia na inny pociąg, bo ten musi "się zaokrąglić" zanim znajdzie punkt docelowy, a wtedy byłoby już game over. Baaardzo długich linii (tu żółtej) też nie należy robić, bo zanim pociąg znowu przyjedzie na stację, ta będzie już przeładowana i nic nie da się zrobić.
Przykład 2.
Obrazek
Na powyższym obrazku sytuacja jest podobna. Jednak czerwona linia ma coś osobliwego. Przez całą linię biegnie 8 stacji, z czego aż 6 (!) jest kółeczkami. Reszta towarów (pięciokąty i romby) rzadko się pojawiają i poprzez przeładunek ze wszystkich stacji trafia do coraz mniejszej ilości stacji, czyli na 1 stację przypada coraz więcej towarów. Przez to stacje stają się przeładowane, a bonusy na dodatkowe wagony niewiele pomagają (o ile w ogóle pomagają).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Symulatory”