EN57 / EN71

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Adrian_

EN57 / EN71

Post autor: Adrian_ »

W tym roku EN57 obchodza swoje 50-lecie.Te konstrukcje z 1956r. okaząły się bardzo trwałe,trwalsze od najstarszych DAB-ów :rotfl: .Z tej okazji pomyslałem,ze można by urządzić z tego powodu jakąś imprezę dla MK.Potrzebne by było:
-minimum 15 osób interesujących się koleją,bądź ogólnie miłośników
-załatwienie EN57 od Cargo,ale niestety ja nie mogę,gdyż finansowo leżę
-ustalenie trasy przejazdu i takich tam pierdółek.
Co Wy na to? ale podejrzewam,że pomysł się nie przyjmie.

Podi

Post autor: Podi »

Wartododać, że EN57-001 nadal jeździ...

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

No właśnie,zwłaszcza,ze EN57-001 jest w ZPR Kraków,czyli całkiem blisko mnie (mozna też inny kibel,ale musiałbym dymac pół Polski) to pomyślałem nad taką imprezą.Byłbym wdzięczny za zorganizowanie jakiegoś kibla,nawet EN57-001 moze być.Gdyby pomysł wypalił,to ewentualną organizację moge wziąść na siebie.

[ Dodano: 2006-02-06, 17:30 ]
Z tym zorganizowaniem to kibla to chodziło mi,gdyby impreza ta wypaliła,a nie daję takich gwarancji.Ja tylko podsuwam ewentualny pomysł.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Wiesz ile to koszuje :P. Trzeba by chyba zrobić składke na Forum :P.

ppln

Post autor: ppln »

Jakby PKP się okazało miłe to by może podesłali takiego EN57 za darmo, ew. za niżsżą stawkę, ale czy jakiś maszynista by chciał za darmo/grosze? I to by miało Polskę całą objechać czy co?

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Wiem.Poza tym nie moge przewidzieć,ile osób by się zgodziło,a od frekwencji też to zalezy.Co do kosztów to wiem,ze nie sa to małe kwoty.na razie jednak zajmijmy się pytaniem:czy ktoś błby w ogóle chętny na takie coś?

[ Dodano: 2006-02-06, 18:21 ]
ppln:nie całą Polskę.Po prostu wybrąło by się jakis szlak i pokonało by sie ta trasę robiąc przy okazji fotostopy.

ppln

Post autor: ppln »

Pewnie byłby, trzeba zrobić ankietę,żeby sprawdzić ile osób się na to pisze, napisać do PKP i ustalićwysokość ewentualnej składki :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Toteż najpierw musielibyśmy zacząć od ankiety.A składkę będzie mozna zrobić wtedy,jak będzie wiadomo,ile osób się na to pisze i od ilości osób byłaby wtedy zależność składki :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Hmmm więc od początku. Więc Elektryczny Zespół Trakcyjny (EZT) EN57 był produkowany od 1961 roku, a nie 1955. Poza tym jeżeli chcieli byście wynajmować takiego ¯ółtka to prędzej od Przewozów Regionalnych bo Cargo chyba jednak ich nie posiada, a poza tym są to kwoty idące w tysiącach złoty. Bo wynajęcie samego zespołu to nic do tego trzeba doliczyć: obsługę (maszynista i konduktorzy), dostęp do infastrulktury (to już zależy od długości i gdzie) kończąć na wytrasowaniu takiego przejazdu. Jak będziecie tak zdeterminowani to polecam się o skontaktowanie z Krakowskim towarzystwem miłośników kolei oni organizują co jakiś czas takie rpzejazdy bądź przejazdy sylwestrowe. Jak ktoś chciał by poczytać o En57 to podaje link http://pl.wikipedia.org/wiki/EN57

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Aha.No cóż,45-lecie też dobre.Ale widać nikt na to sie nie pisze,więc pewnie pomysł upadnie.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Nie wiem, czy jest sens świętowania tego, że w polskich kolejach czas stoi w miejscu od półwiecza... W dobie TGV oraz zupełnie innej jakości podróży w Europie Zach., świętowanie tego, że mamy skansen na torach wcale do mnie nie przemawia.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Heh,autobusiarz.No,ja też najchętniej za***** bym PKP na cmentarzu,ale tu nie chodzi o PKP,a o EZT,które tyle wytrwały i zapewne z braku kasy na PKP długo jeszcze pojeżdżą.A gdyby tak Twój ulubiony autobus kończył,np.30-lecie to byś to najchętniej podejrzewam uczcił.Wiesz,ja w zasadzie mam PKP głęboko gdzies,ale tu nie chodiz w cąłości o ta chorą instytucję,tylko o konkretny pojazd.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Adrian_ pisze:Heh,autobusiarz...
Wypraszam sobie... Jestem zwolennikiem tylko i wyłącznie transportu szynowego (tramwaj, pociąg), wobec których autobus powinien pełnić jedynie funkcję uzupełniającą. Niestety w polskich realiach kolej jest zacofana, źle zarządzana, oferuje taki a nie inny poziom usług. Dlatego też nie widzę powodu, żeby świętować to, że EN57 jeździ pół wieku po polskich torach. To raczej powód do smutku.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Jeszcze nie świętuje koledze się chyba pomyliło z EN56, które zostały skasowane w roku 1984. Poza tym nie tragizuj widać światełko w tunelu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 50-lecie EN57 na torach polskich

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:(...) Z tej okazji pomyslałem,ze można by urządzić z tego powodu jakąś imprezę dla MK.Potrzebne by było:
-minimum 15 osób interesujących się koleją,bądź ogólnie miłośników
-załatwienie EN57 od Cargo,ale niestety ja nie mogę,gdyż finansowo leżę
-ustalenie trasy przejazdu i takich tam pierdółek.
Co Wy na to? ale podejrzewam,że pomysł się nie przyjmie.
Adrian. Muszę Cię zmartwić. Pomysł jest nie realny. Ze względu na koszty przedsięwzięcia jak i odległości. :|

Po za tym - patrząc na to co się teraz dzieje za oknem - grupka ludzi na jakimś odludziu w lekko zagrzanym pociągu + fotostopy.... brrr.... :smile2:

Wracając lekko do tematu - ciekawy jestem, czy kiedyś dożyjemy do... 100-lecia EN57 na polskich torach ? :rotfl:

voy

Post autor: voy »

Da radę to zrobić tylko trzeba by więcej miłośników załatwić i nie w taką pogodę jak teraz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja bym pokusił się o małą sugestię, aby to zostawić np. przynajmniej do marca lub kwietnia, gdzie przynajmniej jest gwarancja, że nas nie zasypie na szlaku ;)

Po za tym wejść w układ z jakimś klubem - byłoby łatwiej :)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

100 lecie EN57 możemy dożyć. Ale w skansenie :P.

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Obyś się nie zdziwił :D

Marecki

Post autor: Marecki »

Jakby nie było, ja jestem chętny na każdą imprezę kolejową, jeśli zostanę o niej poinformowany jakąś sensowną chwilkę wstecz (bo trzeba przekonać rodziców żeby mnie samego puścili do np. krakowa na jeden dzień, ale to nie problem :) ) .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”