EN57 / EN71

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Wilchelm pisze:Czy ktoś z was wie, gdzie w tym kiblu zamontowane są kamery
Zapewne z przodu nad kabiną, naprzeciwko drzwi i gdzieś z tyłu jednostki.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Oj jakbyś miał raptem 3 kamery to cienko z tobą. Kamer jest ok 20-tu i jest jedno typowe msc. do zainstalowania tych kamer. Teraz zobaczymy kto uwaznie zwiedzał :chytry:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wilchelm pisze:Teraz zobaczymy kto uwaznie zwiedzał :chytry:
Ooops. Wilchelm tylko nie Patrz tak na mnie :mruga: Ja robiłem tylko zdjęcia :devil:
Wilchelm pisze:Czy ktoś z was wie, gdzie w tym kiblu zamontowane są kamery
Muszę przyznać, że na ten detal zupełnie nie zwróciłem uwagi, ale z tego co pamiętam to pewnie część kamer jest w rejonie drzwi. ;)

A gdyby tak któryś z kolegów chciał się wysilić w domysłach - gdzie są te kamery, to ja
pozwolę sobie zaproponować Wam pomoc :P

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Nie rozumiemy się dokładnie. Nie hcodzi mi dokładnie co filmują kamery bo jest to każdy przedział pasażerski + msc. przy drzwiach. Jednak kamery są bardzo w wymyślny sposób zamaskowane. I o to właśnie mi chodzi.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wilchelm pisze:Jednak kamery są bardzo w wymyślny sposób zamaskowane. I o to właśnie mi chodzi.
A to Masz chyba rację, bowiem ja z uwagą przeszedłem przez cały ezt i ... nigdzie nie zauważyłem kamer mimo tego, iż znalazłem informację o monitoringu, a nawet monitor w kabinie maszynisty. :P

Nawet nigdzie na zdjęciach nie mam kamer. Czyli musieli je rzeczywiście dobrze zamaskować. ;)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Jak sam odkryłem gdzie one są to aż mi głowa się zapaliła ;-) Poczekamy może jakiś inny kolega to odkryje.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zainteresowałeś mnie tymi kamerami. Aż zaczynam mieć wyrzuty sumienia, że się bliżej nie przyjrzałem. :roll:

Umówmy się tak, że jeżeli żaden z kolegów nic nie napisze (a jak znam życie to na pewno nikt nie napisze :mruga: ) - to prośba do Ciebie Wilchelmie - dokładnie Opisałbyś te miejsca ;)

[ Dodano: 2006-09-27, 10:54 ]
A tak swoją drogą. Zmodernizowany ezt miał białe ściany, ciekawy jestem jak będzie wyglądała kwestia utrzymania czystości tych ścian. :chytry:

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

W sumie nie wiem czy powinienem bo KM pewnie w tym samym msc. montuje kamerki ;-) Ale jak do jutra nikt się nie wykarze bystrością umysłu to wam powiem ;-)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

J-31 pisze: A gdyby tak któryś z kolegów chciał się wysilić w domysłach - gdzie są te kamery, to ja
pozwolę sobie zaproponować Wam pomoc :P
Z tego co widać na zdjęciu kamery umieszczone są pod sufitem nad przejściami między siedzenami na pomoście wejściowym i w przedziale bagażowym.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Dobra powiem bo widzę, że słabi z was by byli detektywi. Nastepnym razem przypatrzcie się naklejkom zakazu palenia ;)
Ostatnio zmieniony 2006-09-29, 19:23 przez Wilchelm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wilchelm, a czy Orientujesz się co to jest. Zaznaczyłem czerwonym kółkiem

Obrazek

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Wywietrznik aby poprawić wentylację wewnątrz przedziału. Kamery są zamontowane właśnie w znaczkach "zakaz palenia", ale nie w tym konkretnym na zdjęciu ;-)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Będąc w Poznaniu i czekając na mój pociąg powrotny do Warszawy, natknąłem się na Dworcu Głównym na zmodernizowany ezt ED72-021. Zwrócił moją uwagę natychmiast. Z tego co udało mi się wypatrzeć tenże ezt ma pantografy połówkowe, elektroniczną informację pasażerską oraz (ciekawostka) zamontowano mu drzwi odskokowo-przesuwne.

A tak wygląda:
Obrazek
Obrazek

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

ED72-021 miał już wcześniej odskokowe drzwi, tak jak ED73-001 :).

PS. Ale górę tego "EDka" mogli się postarać :P.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Pociąg ten nie przechodził żadnej modernizacji, a jedynie rewizję.

kombino

Post autor: kombino »

Moze przeoczylem,ale wydaje mi sie,ze nikt nie zauwazyl,ze SKM Trojmiasto zmodernizuje 4xEN57 i wymieni w nich sterowanie na impulsowe..

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

SKM Trojmiasto zmodernizuje 4xEN57 i wymieni w nich sterowanie na impulsowe..
Z tego co wyczytałem w SIWZie to będzie najdalej posunięta modernizacja EN57 ze wszystkich wykonywanych do tej pory.
Tymczasem Koleje Mazowieckie rozpisały przetargi na:
-leasing z modernizacją 2xEN57 i 1xEN71 (w tym wymiana ściany czołowej na nową, jak w EN57-20XX)
-naprawę rewizyjną z modernizacją (montaż stojaków na rowery i wymiana siedzeń) 58 jednostek
-naprawę główną z modernizacją (instalacja choppera IGBT, przezwojenie silników na większą moc, przystosowanie do hamowania ED i tak dalej).
EW60 ma wyjechać z ZNTK Mińsk Maz w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Czyli, przyszły rok zapowiada się dosyć ciekawie. Możemy być świadkami naprawdę sporych ciekawostek - przynajmniej w dziedzinie modernizacji ezt ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Tak by wynikało ze specyfikacji tych przetargów. W przypadku leasingowanego kibla, który ma dostać nowe ściany czołowe zostanie sprowadzone jednoprzestrzenne wnętrze (wraz z reorganizacją), drzwi międzywagonowe pneumatyczne, jeden sraczyk w obiegu zamkniętym (zamiast dwóch).

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

TLG pisze:drzwi międzywagonowe pneumatyczne
Nareszcie zrobią w kiblach coś co od bardzo dawna jest w zwykłych wagonach osobowych.
TLG pisze:leasing z modernizacją 1xEN71 (w tym wymiana ściany czołowej na nową, jak w EN57-20XX)
Dobrze że w końcu zrobią coś związane z czteroczłonowcami które były jak dotychczas omijane w jakichkolwiek modernizacjach.

[ Dodano: 2006-12-23, 18:34 ]
kombino pisze:SKM Trojmiasto zmodernizuje 4xEN57 i wymieni w nich sterowanie na impulsowe..
Świetna wiadomość! SKM świetnie się do tego nadaje. W końcu jedyne kible tyrystorowe (niestety jak wiadomo nieudane) przed tymi teraz, jeździły na SKM.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”