PolskiBus.com

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: PolskiBus.com/PolskiBusGold.com

Post autor: 9507 »

Ruszyła strona dedykowana PolskiBusGold.Com - a na niej - rezerwacja miejsc ;)

Piotr

Re: PolskiBus.com/PolskiBusGold.com

Post autor: Piotr »

Szkoda że tylko w Goldach można to miejsce rezerwować.

Piotr

Re: PolskiBus.com/PolskiBusGold.com

Post autor: Piotr »

Drodzy Pasażerowie,
od jutra, czyli 11 stycznia, na kursach realizowanych przez "złote" autokary, podróżujecie na konkretnych miejscach, które wybraliście sobie w trakcie rezerwacji biletu. Z tego powodu należy mieć przy sobie wydrukowany e-bilet bądź okazać go kierowcy na urządzeniu mobilnym.
Cytat z fanPage

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: PolskiBus.com/PolskiBusGold.com

Post autor: pmaster »

Rozwój wsteczny.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PolskiBus.com/PolskiBusGold.com

Post autor: J-31 »

A propo.. do Olsztyna już nie kursują. Mnie się jeszcze udało w grudniu załapać. Autobus z Warszawy przyjechał nawet ze sporą liczbą pasażerów, ale z powrotem jechał niemalże pusty. Było nas raptem parę osób.

Jeszcze jedna rzecz która mnie trochę zniesmaczyła w Olsztynie.

Autobusy PB nie korzystały z dworca PKS, tylko zatrzymywały się na ulicy (Tadeusza Kościuszki - wcześniej była tam zatoczka przystankowa, teraz jej nie ma i autobus wjeżdżał niejako na chodnik) - rozumiem, oszczędności, tak było taniej - ale kompletnie nie rozumiem zachowania. Kierowca wysadził pasażerów po przyjeździe - nie pozwolił wejść do środka oczekującym - tu jeszcze ok, rozumiem.

Po czym do pojazdu z pośród oczekujących na postoju osób, razem z kierowcą weszły dwie osoby.. i tak sobie siedzieli w ciepłym autobusie, a myśmy stali na zewnątrz. Jeden z oczekujących pasażerów, podszedł do drzwi i zapukał - grzecznie zapytał, czy można wejść. Jeden z pracowników odparł, że przeprasza, ale muszą sprawdzić pojazd przed odjazdem, a wpuszczą na 5 min przed odjazdem... i dalej sobie siedzieli w ciepłym autobusie. Nigdzie nie chodzili, nic nie sprawdzali, tylko siedzieli. Staliśmy tak 10 minut przed autobusem, patrząc jak oni sobie siedzą.

A tu fotka z tego zdarzenia. Po lewej pasażerowie oczekujący, a w środku ekipa PB
:strzałka: https://www.flickr.com/photos/129661548 ... 256144920/

Wydaje mi się, że bardziej cywilizowanym pomysłem byłoby jednak stanowisko na dworcu PKS. Tam kierowca ma czas na "odpoczynek" i na "sprawdzenie pojazdu", a ludzie czekają na stanowisku. Kiedy przychodzi czas odjazdu, gotowy pojazd podjeżdża ;)

Moje zniesmaczenie "osłodziła" sama jazda - bardzo fajna i przyjemna. Miło ją wspominam. Ja osobiście bardzo lubię podróże wysoko podłogowymi turystykami, więc ta jazda była dla mnie wielką frajdą. W Warszawie byliśmy przed czasem, co było dla mnie przyjemnym zaskoczeniem ;)

A na wiosnę chyba już nie pojadę PB z/do Olsztyna, bo prawdopodobnie zrezygnowali na stałe - firma twierdzi, że rozważa powrót do Olsztyna, no ale jeśli nie chcą tam kursować, to zapewne nie opłacało im się, czyli małe zapełnienie pojazdów. ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: PolskiBus.com

Post autor: Przemek »

https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... us/rmnblh8
Do połowy 2018 roku PolskiBus zostanie zastąpiony marką Flixbus. Nie będzie już też porozumień z lokalnymi przewoźnikami i połączeń pod banderą marki PolskiBus.com. Sam Souter Holding będzie zaś podwykonawcą Flixbusa a jego autokary zostaną przemalowane na zielono i pozbawione części foteli.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PolskiBus.com / Flixbus

Post autor: J-31 »

Zgadza się. Flixbus stawia na komfort i uważa, że pasażerowie muszą mieć sporo miejsca na nogi, więc foteli będzie mniej, ale za to miejsca więcej.

Mnie się udało - raz w życiu - przejechać autobusem Souter Holding... czy jak kto chce skorzystać z usług Polskiego Busa. Wracałem z Olsztyna do Warszawy w grudniu 2015 roku, to był ich jeden z ostatnich kursów, bo potem PB zrezygnował z obsługi linii Warszawa-Koszalin - mieli za mało klientów ;)

Jechałem tym Plaxtonem ;)
:strzałka: https://www.flickr.com/photos/129661548 ... 256144920/

Miałem spore obawy co do jazdy z nimi, bo nigdy wcześniej z ich usług nie korzystałem - zawsze gdzieś jechałem pociągiem, ale tym razem żaden pociąg powrotny mi nie pasił, więc pozostał autobus. Bez trudu kupiłem sobie wcześniej bilet w Warszawie. A w autobusie jechało raptem parę osób.

I muszę przyznać, jechało mi się fantastycznie. Może dlatego, że autobus był pusty i miałem sporo wolnego miejsca. Mimo wszystko było super przyjemnie i komfortowo. Byłem pod takim wrażeniem, że aż żałowałem, że wcześniej z ich usług nie skorzystałem.

Teraz jest grudzień, więc trochę więcej wolnego czasu i możliwość jakiegoś zaplanowania sobie przyszłorocznego tzw. "wyskoku cygańskiego". W moim przypadku "wyskok cygański", oznacza stałe przemieszczanie się z licznymi fotostopami. Do wyboru mam dwie opcje - Czeska Praha (plus Brno i Ostrava), albo...

... albo Kołobrzeg - Koszalin (nocleg i baza wypadowa) - Słupsk. Pięć dni, albo w Czechach albo w Polsce.

Oczywiście sprawdziłem połączenia kolejowe i jazda pociągiem z Warszawy do Koszalina - bezpośrednio - nie napawa optymizmem. EIP owszem jedzie 5h, ale wyskakuje z Warszawy o godz. 16:20 i w Koszalinie bym się znalazł dopiero po godz. 21-szej - tego chciałbym uniknąć.

Natomiast autobus - obecnie jeszcze PolskiBus - rozkład jest do 9 stycznia. I wg. tegoż rozkładu autobus ciągnie się aż 9h. Oczywiście wykreśliłem go ze swoich planów - to stanowczo za długo. Tak więc niestety już nie skorzystam z usług tej firmy, no, ale może kiedyś-tam Flixbusem, w jakiejś odległej przyszłości. Na razie nic z nimi nie planuję ;)

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 282
Rejestracja: 2019-10-22, 21:12

Re: PolskiBus.com

Post autor: vernalisadonis »

Marcin_558 pisze: 2011-06-04, 16:53 Już 6 czerwca startuje odpowiednik nieistniejącej już firmy Polski Express.

PolskiBus.com
http://polskibus.com/

z forum CKMKM:
Rafał Lamch:
Firma nazywa się Souter Holding, należy do szkockiej firmy Stagecoach. W poniedziałek jest uroczysta inauguracja, a chyba w przyszłą sobotę pierwsze kursy. Będą linie z Warszawy do Gdańska, Szczecina, Katowic przez Kraków, Berlina, Pragi i Wiednia przez Częstochowę i Bratysławę. Tabor - van hoole.

http://ckmkm.inds.pl/forum/viewtopic.php?p=49033#49033
Szykuje się ciekawy przewoźnik :)
Zaczytuję pierwszy post.
Koniec PolskigoBusa na polskim rynku.
https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 63597.html

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: PolskiBus.com

Post autor: Przemek »

Koniec działalności Soutera na polskim rynku.
http://infobus.pl/souter-konczy-z-polsk ... 20518.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”