Volvo 7700a

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Volvo...

Jak Oceniasz Volvo 7700a?

Super
15
48%
Bardzo fajny
10
32%
Ujdzie w tłumie
2
6%
Kiepski (nie Zaznaczaj tego) :)
4
13%
 
Liczba głosów: 31

Tommy

Volvo 7700a

Post autor: Tommy »

We Wrocławiu ostatnio pojawiły się nowe Volva 7000a. Uważam, że są super, mają nowy design wewnętrzny (inny kształt dachu, zmienione niektóre poręcze), a także nowy system otwierania drzwi, same skrzydła drzwiowe też są trochę zmodyfikowane, nie trudno też zauważyć nowych (czerwonych) wyświetlaczy. Oczywiście porównuję go z 7000a.
Co Wy o nim sądzicie :?:

voy

Post autor: voy »

Oj już są wątki na temat V7k, tam dyskutujemy, po co 100x tworzyć nowe tematy o tym samym.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A więc jednak, są jakieś zmiany względem poprzedniej wersji 7000A... Ogólnie temat jest ciekawy. :)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Nie widze potrzeby zamykac wątek , z postu Tommego wynika ze sie róznia . Zapraszam do dyskusji :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Więc dzisiaj mialem to szczęście że trafilem na V7700.Pierwsze wrażenie-bardzo dobre.Błyszczący jeszcze lakier,tylko te wyswietlacze...ale mniejsza o to.W środku wydaje się ze jest więcej miejsca-wrażenie optyczne spowodowane zamianą kilku materiałow na inne,oraz inny krój blach.Sufit rózni się tym od starszej wersji że jest z innego tworzywa i ma pełno takich dziurek,otworów.Również na suficie zastosowanu jest inny krój.Fotele bez zmian.Na przegubie jak już wspominal Tommy nie ma tych barierek tylko takie coś dziwnego... :D ,jakby to okreslić,hm:rurka z której na wysokosci ramion odchodzą dwa ramiona w dwie strony :P .Oczywiście na żółto są wszystkie rórki,błyszczące,wypolerowane :D Wewnetrzny wyswietlacz ma nieco inny program i jest chyba mniejszy...mniejsza czcionka,a może i nie...?Silnik chodzi ciszej,drzwi otwierają się bezszelestnie.Nie trzeszczy,nie piszczy,nie telepie...itd.No i te wyswietlacze są bardziej mocniejsze od poprzednich muszę przyznać.Poza tym chyba bez zmian,jak coś jeszcze zauważe to dam znać.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki. Interesujące. To oczywiście nowy autobus, więc póki co wszystko jest w nim świeże... :)

Ale ogólnie te autobusy są bardzo ładne... :)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Inspektor pisze:...bardziej mocniejsze...
:lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wiśnia, co Ci tak wesoło ? :) Czyżbyś znał może jakiś "szalikowców", specjalistów od "sprawdzania wytrzymałości" autobusów :mruga: :lol: ? To może by tak wypożyczyć od MPK jednego nowiutkiego 7000 A, do GOP-u ? :diabeł:

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Chodzi mi o to, że wyrażenie "bardziej mocniejsze" jest bardzo po polsku.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm... Niech Ci będzie. :)
A ja już myślałem, że udałoby się przetestować te autobusy w warunkach ekstremalnych :mruga: . Ale nic z tego nie będzie ... :cry:

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

J-31 pisze:Hmmm... Niech Ci będzie. :)
A ja już myślałem, że udałoby się przetestować te autobusy w warunkach ekstremalnych :mruga: . Ale nic z tego nie będzie ... :cry:
Ale myślę, że PKM Katowice nie będzie miał nic przeciwko wypożyczeniu V7700A od MPK Wrocław. Tylko potem wróci troszkę poobijany i z wieloma "częściami zamiennymi" z Ikarusa 280 albo M11 :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

:o: O to ciekawy pomysł - nadkola od M11. Okna od Ikarusa 280. To byłoby nawet interesujące :diabeł: .
Hmmm... Wydaje mi się, że MPK Wrocław nie zgodzi się na ten ciekawy pomysł modernizacyjny :lol:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Wiśnia pisze:
Inspektor pisze:...bardziej mocniejsze...
:lol: :lol: :lol: :lol:
Kiedy ja to pisalem swiezo po tescie tego teście tego Volva...jeszcze pod wrażeniem,pozytywnym wrażeniem :)A ty mi tu z takim wyskakujesz,emocje tak l.atwo nie opadają szczególnie jesli o Volvo chodzi :D A co do tych wyświetlaczy to faktycznie są mocniejsze od tych poprzednich.

[ Dodano: 2004-12-14, 19:19 ]
Wiśnia pisze:
J-31 pisze:Hmmm... Niech Ci będzie. :)
A ja już myślałem, że udałoby się przetestować te autobusy w warunkach ekstremalnych :mruga: . Ale nic z tego nie będzie ... :cry:
Ale myślę, że PKM Katowice nie będzie miał nic przeciwko wypożyczeniu V7700A od MPK Wrocław. Tylko potem wróci troszkę poobijany i z wieloma "częściami zamiennymi" z Ikarusa 280 albo M11 :)
Po moim trupie... :)

voy

Post autor: voy »

W lecie się zamieńcie za Vecto na testy. Wrocław będzie miał przewiew a Katowice będą się dusić ale zobaczą nowe Volvo przynajmniej ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TO ja mam lepszy pomysł racjonalizatorski :D

Zróbmy z dwóch Vecto jednego Vecto, ale przegubowca. Przegub i ściana przednia od Volvo 7000A, a reszta Vecto ... :)
Jak myślicie, czy taki Volvo-Jelcz, będzie już się nazywał Volvo, czy jeszcze Jelcz ?

A propo, na stronie Infobusa, której link gdzieś tutaj na forum się pojawił, nie wie czy Zauważyliście, ale są zdjęcia autobusu Volvo 7000 A dla Budapesztu.
Moim zdaniem bardzo ładnie wygląda. Ale ciekawostką są dwa boczne wyświetlacze... Hmmm Gdyby tak, któryś z naszych przewoźników coś takiego zamówił... ;)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

J-31 pisze:A propo, na stronie Infobusa, której link gdzieś tutaj na forum się pojawił, nie wie czy Zauważyliście, ale są zdjęcia autobusu Volvo 7000 A dla Budapesztu.
Ładne są, podobają mi się pomarańczowe poręcze.
J-31 pisze:Zróbmy z dwóch Vecto jednego Vecto, ale przegubowca. Przegub i ściana przednia od Volvo 7000A, a reszta Vecto ... :)
I Rabę D2156 :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A niech będzie jeszcze i Raba D2156... :)

Ksebki

Post autor: Ksebki »

W Łomży ma przybyć 6 nowych volvo - ciekawe na jaki model trafi 7000 czy 7700? Mają kosztować prawie 6 mln złotych!

voy

Post autor: voy »

V7700 - to obowiązujące nazewnictwo i takie coś będziecie mieli.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W każdym bądź razie gratulacje dla władz Łomży za zakup... :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volvo”