Volvo 7700a

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Volvo...

Jak Oceniasz Volvo 7700a?

Super
15
48%
Bardzo fajny
10
32%
Ujdzie w tłumie
2
6%
Kiepski (nie Zaznaczaj tego) :)
4
13%
 
Liczba głosów: 31

Tommy

Post autor: Tommy »

Rzeczywiście Ikarusy idą w odstawkę. Na linii 126 zastąpiły je Jelcze m121, miejmy nadzieję, że niedługo zmienią je Volvo :D

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

150 takie było zamowienie w przetargu ,które wygrało Volvo. Czy będzie ich jeszcze wiecej. Trudno powiedzieć. Myślę,że na razie dokoptują do tych 150 szt. na razie. Teraz miasto się skupi na tramwajach bo czas najwyzszy się też za nie wziaść.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To może następne zamówienie od MPK dla Volva będzie dotyczyło już następnej generacji Volvo np. jakiś typ 9xxx ?
Na przyszłośc prosze sprawdzać informacje Wilchelm

Tommy

Post autor: Tommy »

Niewykluczone, poczekamy zobaczymy :D

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

A za przeproszeniem po co Wrocławiowi autobusy między miastowe czy turystyczne??? Przypominam , że zgodnie z nowa nomenklatura Volvo autobusy miejskie mają nr 5xxx i 7xxx. Te pierwsze raczej spredawane w Skandynawi. 8xxx autobusy miejskie 15m , między miastowe itp. 9xxx autobusy dalekobieżne i turystyczne. drugie miejsce oznacza z jakiego tworzywa jest zbudowany pojazd x7xx x9xx ten pierwszy oznacza,że ze stali nie rdzenwej.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Wilchelm pisze:Przypominam , że zgodnie z nowa nomenklatura Volvo autobusy miejskie mają nr 5xxx i 7xxx.
Tylko 7xxx, 5000 zostało przemianowane na 7500.
Wilchelm pisze:8xxx autobusy miejskie 15m
Od kiedy?
Wilchelm pisze: drugie miejsce oznacza z jakiego tworzywa jest zbudowany pojazd x7xx x9xx ten pierwszy oznacza,że ze stali nie rdzenwej.
x5xx, że z aluminium, a x9xx że ze stali czarnej.

Jest o tym trochę na mojej stronie: http://volvob10ma.w.interia.pl/bus/volvo/nazwy.html

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Np 8700 ma kilka wersji w tym takze wersje miejską , niskopodłogową.

voy

Post autor: voy »

MPK Rzeszów pytało Volvo czy mogą przysłać gazowy autobus testowy (czyli w tym wypadku 7700CNG), ale nie mieli i nie przyjedzie, hm dziwne, nie ma jakiś Volvo w Czechach/Słowacji/Francji/Niemczech żeby przyjechało na pokaz?? Irisbus i MAN się pofatygowali i ściągnęli swoje pojazdy. No cóż, Volvo chyba odechciało się w Rzeszowie startować do przetargów.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

No swego czasu we Wroclawiu w fabryce stało kilka gazowych Volv do odbioru,w zielonym malowaniu :) Dawno nie byłem więc nie wiem co tam obecnie stoi.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

I stały 18m też CNG.Białe dla Anglii.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Mnie się podoba to Volvo. Jest dosyć solidnie wykonany

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

rupak pisze:Mnie się podoba to Volvo. Jest dosyć solidnie wykonany
A jak to sie ma do tematu CNG :?:

Hym... Volvo nie pofatygowało sie do Wałbrzycha ponieważ może takiegu cuda nie posiadać, a watpie żeby na kilka dni testów sprowadzali je do Polski, skoro i tak jest przesądzone, że wygra Jelcz :P Dziwie sie również Man-owi, ale to już inna historia.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

No cóż może jak Wrocław będzie się przymierzał do tego typu inwestycji to się pojawią ze swoim wozem. A pomału miasto się przygotowuje, a także DLA.

DAB

Post autor: DAB »

Ikary pójdą do kasacji
O GOPie zapomniałeś :mruga:

Tommy

Post autor: Tommy »

0405NE pisze:
rupak pisze:Mnie się podoba to Volvo. Jest dosyć solidnie wykonany
A jak to sie ma do tematu CNG :?:
Ma się, nie zapominajmy, że to temat o 7700a, a nie tylko i wyłącznie instalacji CNG drogi kolego :chytry: :D

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Chciałbym powrocic do temtu dostaw autobusów marki Volvo do Gdyni. Co roku do Gdyni przyjeżdżały dwa nowe Volva, w tym roku nie przyjedzie żaden, co mnie w sumie bardzo cieszy. Z tego co sie dowiedziałem PKM Gdynia już od dłuzszego czasu chce skączyc z dostawami Volvo jednakże nie chciało zerwać przetargu który opiewał na kilka sztuk (nie wiem dokładnie ile), wiązałoby sie to z dość duzymi kosztami :( Niewykluczone, że PKM chce teraz zainwestować w MAN-y :) wszystko okaze się w 2006 roku, a może troche później :P

P.S chciałbym podkreslić, że nie sa to pewne informacje, a raczej spekulacje.

voy

Post autor: voy »

A z jakiego powodu (w sumie pytanie retoryczne ale może jest coś czego ja nie wiem) chcą z Volv zrezygnować?

Tommy

Post autor: Tommy »

Ile Volvo aktualnie jeździ w Gdyn<font color=red><b>ii</b></font> ?

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

voy pisze:A z jakiego powodu (w sumie pytanie retoryczne ale może jest coś czego ja nie wiem) chcą z Volv zrezygnować?
Zapewne chodzi o słaby silnik i duże spalanie paliwa (teoretycznie, a praktycznie to kto wie).

[ Dodano: 2005-02-14, 22:11 ]
Tommy pisze:Ile Volvo aktualnie jeździ w Gdyn<font color=red><b>ii</b></font> ?
Jeżeli chodzi o PKM to:
7000/7700 - 5 sztuk
7000A/7700A- 8 sztuk
RAZEM - 13 sztuk

<b>pozatym</b>, Ornowski Travel:
7000 - 3 sztuki
(wygląda na to, że Ornowski bedzie dalej inwestował w Volvo)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

<b>pozatym</b>, Ornowski Travel:
7000 - 3 sztuki
(wygląda na to, że Ornowski bedzie dalej inwestował w Volvo)
To ciekawe, bo pamiętam, że "Ornowski Travel" swego czasu kupił kilka Scanii CN94. Czyżby Volvo było jednak lepsze ? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volvo”