MAZ 171

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki MAZ...
Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

MAZ 171

Post autor: Shadow238 »

Przeglądając ostatnio strone MAZa natknąłem się w ofercie na ciekawy model- mianowicie chodzi mi o MAZa 171. http://www.maz-auto.pl/index.php?page=o ... el=MAZ171a
Nigdy bym nie przypuszczał, że MAZ produkuję autobusy przeznaczone na lotnisko :shocked:
Polecam Wam również, abyście zobaczyli sobie reszty oferty MAZa, bo w mojej opinii to MAZ nawet nie produkuję ładnych ciężarówek, ale za to produkują skrzynię biegów i zabudowy do sprzętu budowlanego, a nawet pojazdy do wojska ;)

Zapraszam do dyskusji.
Ostatnio zmieniony 2008-06-19, 12:49 przez Shadow238, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Przyznam szczerze, że nie jestem ździwiony tym lotniskowym MAZ-em. Nie stać ich na zakup tego typu pojazdów z zachodu, więc produkują własny. ;)

A propo, tu jest fajna fotka => http://www.maz-auto.pl/models/MAZ171a/MAZ171bok.JPG Ten dzób to najpewniej Tupolew 134. Wcześniejsze wersje tak wyglądały (spadek po bombowcach) :razz:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Tanie autobusy z Białorusi

Przez najbliższy miesiąc na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie testowany będzie autobus lotniskowy firmy... MAZ

Dzięki uprzejmości jednego z naszych czytelników przekazujemy zdjęcia z rozładunku nowego, lotniskowego autobusu przy warszawskim terminalu.

Konstrukcję wyprodukował białoruski MAZ. Co prawda zlokalizowana w Mińsku firma już od lat produkuje autobusy, jednak nie była kojarzona z pojazdami przeznaczonymi na lotnisko. Okazuje się, że MAZ ma takie w ofercie już od 3 lat.

Czym różnią się lotniskowe autobusy od tych spotykanych w mieście? Normy mówią o maksymalnie 4 pasażerach na m2, podczas gdy w miejskich pojazdach wynoszą 5 osób na m2. Wymusiło to znaczne zwiększenie gabarytów. Dodatkowo drzwi są szersze i jest ich więcej na mb w porównaniu z konwencjonalnymi autobusami. To z kolei pozwala na szybsze wejście i wyjście pasażerów.

Jak informuje importer marki MAZ, autobus przez najbliższy miesiąc będzie do dyspozycji Warsaw Airport Services, czyli jednej z dwóch firm obsługujących płytę warszawskiego lotniska. Zaletą białoruskich autobusów jest z pewnością ich cena (około 700 tys. zł). To o 30 proc. mniej niż w przypadku konkurencyjnych konstrukcji, takich jak Cobus czy Neoplan.

Moto.pl
http://moto.pl/MotoPL/1,88571,7645614,T ... orusi.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawy jestem jak wypadną testy i czy rzeczywiście WAS zdecyduje się na zakup MAZ-ów 171 ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Takie MAZy oferuje Warbus na wypożyczenie lub wykup.

ODPOWIEDZ