[Warszawa] Zarząd Transportu Miejskiego

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 282
Rejestracja: 2019-10-22, 21:12

Re: [Warszawa] Zarząd Transportu Miejskiego

Post autor: vernalisadonis »

Mniej kursów w niedziele niehandlowe.
http://infobus.pl/rzadsze-kursy-w-niedz ... 19549.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Zarząd Transportu Miejskiego

Post autor: J-31 »

Tak, stołeczny ZTM rozważa taką możliwość. To jest spora oszczędność, więc pewnie wprowadzą to w życie ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Zarząd Transportu Miejskiego

Post autor: J-31 »

Zapomniałem napisać - a trzeba, choćby z obowiązku kronikarskiego - że warszawski ZTM zabronił zarówno kierowcom autobusów, jak i motorniczym tramwajów, używania CG. Od dzisiejszego ranka, aż do odwołania, prowadzący pojazdy mają otwierać wszystkie drzwi. :cool:

Dotyczy to również pociągów SKM Warszawa ;)

Co prawda, tu i ówdzie, Ci z Was, którzy są dociekliwi, zapewne znajdą w mediach również informacje, że taki obowiązek mają również maszyniści pociągów metra, ale ....

- po pierwsze nie wszystkie pociągi mają CG, jedynie Siemens Inspiro
- a po drogie maszyniści Siemensów i tak nie stosują CG, od dawna mają obowiązek otwierania wszystkich drzwi w składzie.

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 282
Rejestracja: 2019-10-22, 21:12

Re: [Warszawa] Zarząd Transportu Miejskiego

Post autor: vernalisadonis »

Słyszałem w radiu, że grypa pochłonęła już 25 osób w Polsce. Jakoś do tej pory nikt takich głupich poleceń nie wydawał.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Zarząd Transportu Miejskiego

Post autor: J-31 »

Jest medialna panika, więc udają, że coś robią. Przycisków już nie trzeba naciskać... ale poręczy nadal trzeba się trzymać ;)

A propo mój kolega dzisiaj mi mówił, że jechał autobusem MZA do firmy. I kierowca - pomimo zakazu - nadal używał CG. Co ciekawe ja przed chwilą wracałem z firmy i skorzystałem z SU12III PKS-u Grodzisk Mazowiecki i kierowca, przez kilka przystanków otwierał drzwi, a potem użył CG. A zatem wychodzi na to, że to nowe zarządzenie ZTM-u zaczyna żyć własnym życiem ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”