Trollino 18AC

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach marki i opartych na bazie autobusów Solaris...
B.A. Baracus

Trollino 18AC

Post autor: B.A. Baracus »

W bierzącym roku DP Ostrawa planuje wprowadzic znaczne postepy w budowie trolejbusów. Zamierzaja zbudowac na własne potrzeby 3 trolejbusy z czego dwa beda 12 materowe (jeden z nich na bazie autobusu III generacji), oraz jeden 18 metrowy (również III generacji). Zapewne będą to jedne z pierwszych trolejbusów III generacji. Co więcej mają być wyposażone w silniki spalinowe. Takie trollina przydałyby się w Lublinie, Tychach oraz Gdyni :)


Pomażyć piekna rzecz ;)

voy

Post autor: voy »

Jedne z pierwszych trolejbusów III generacji? Bez przesady, przecież niemało wyprodukowano Trollino, to będą kolejne sztuki a nie jakieś jedne z pierwszych.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

voy pisze:Jedne z pierwszych trolejbusów III generacji? Bez przesady, przecież niemało wyprodukowano Trollino, to będą kolejne sztuki a nie jakieś jedne z pierwszych.
Pokaż mi gdzie jeździ Solaris Trollino 12AC III generacji. Będe bardzo wdzięczny i od razu pojade się nim przejechać :-P

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Tak zgadzam się , tylko pomarzyć by zobaczyć taki tabor u nas ale może kiedyś ;)
Mi się strasznie podobają takie przegubowce z pająkami , ma to swój klimat i to jeszcze III generacji :-P Pozostaje nam czekać
:)

voy

Post autor: voy »

Aaaa chodzi Ci o to brzydkie nadwozie :) ja bym tego III generacją nie nazwał, bo to nie jest generacja tylko wsadzono nowe nadwozie, zmieniono parę rzeczy i przecież wyszedł autobus niskopodłogowy III generacji, ta III to edycja.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak naprawdę, na przegubowe Trollino18 ma szansę w Polsce tylko Gdynia. Duża rozległa sieć, duże potrzeby przewozowe, ostra konkurencja z autobusami...

Tak więc 0405NE być może dla Ciebie za jakiś czas, te marzenia mogą stać się rzeczywistością :)

Już widzę oczami wyobraźni, jak znudzony 0405NE na pytanie "A jak się takim Trollino 18 jeździ ?", odpowie: "Eeee, tam w głowie mi sie kręci od stania na przegubie, wolę Jelcza M121MT, przynajmniej nie ma przeciągów" :lol: :lol: :lol:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

voy pisze:Aaaa chodzi Ci o to brzydkie nadwozie :) ja bym tego III generacją nie nazwał, bo to nie jest generacja tylko wsadzono nowe nadwozie, zmieniono parę rzeczy i przecież wyszedł autobus niskopodłogowy III generacji, ta III to edycja.
Jaka tam II edycja :?: :o: Pozwolisz, że ci to troche objasnie.
Autobusy które obecnie jeżdżą po Europie są III generacja (podkreślam słowo autobusy).
Jeżeli chodzi o Solarisa Urbino 12 tez własnie odczekał sie III generacji. I to nie jest żadna edycja, wszędzie się przyjmuje "generacja" i nikt nie bedzie zmieniał zdanie tylko dla tego, że według Ciebie jest to edycja.

Jak chcesz to żyj dalej w błędzie ;)

[ Dodano: 2005-02-01, 16:38 ]
J-31 pisze:Już widzę oczami wyobraźni, jak znudzony 0405NE na pytanie "A jak się takim Trollino 18 jeździ ?", odpowie: "Eeee, tam w głowie mi sie kręci od stania na przegubie, wolę Jelcza M121MT, przynajmniej nie ma przeciągów" :lol: :lol: :lol:
Wiesz powiem ci, że tak raczej nie będzie,bo nawet Gdyni nie stac na zakup 18 metrowego trolejbusu, choc przydałaby się na 23, ale to tylko marzenia :( Może w 2013roku, kiedy już wszystkie trolejbusy będą niskopodłogowe to beda pieniądze chociażby na deskorolki :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

0405NE pisze:Wiesz powiem ci, że tak raczej nie będzie,bo nawet Gdyni nie stac na zakup 18 metrowego trolejbusu, choc przydałaby się na 23, ale to tylko marzenia Może w 2013roku, kiedy już wszystkie trolejbusy będą niskopodłogowe to beda pieniądze chociażby na deskorolki
Pozwól, że pozostanę jednak w tej pozytywnej - cichej - nadziei, że może kiedyś, za kilka lat, ktoś z decydentów w PKT uzna, że jednak przegubowe trolejbusy są pilnie potrzebne. I w końcu zapadnie konkretna, pozytywna decyzja o zakupie takich trolejbusów... :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze: Pozwól, że pozostanę jednak w tej pozytywnej - cichej - nadziei, że może kiedyś, za kilka lat, ktoś z decydentów w PKT uzna, że jednak przegubowe trolejbusy są pilnie potrzebne. I w końcu zapadnie konkretna, pozytywna decyzja o zakupie takich trolejbusów... :)
Hym... mało prawdopodobne :!: Wolałbym zostac przy bardziej przyziemnych planach i zobaczyć w przyszłym roku 11 nowiuteńkich Solarisów Trollino 12AC :D

Kuba

Post autor: Kuba »

Wow! fajne beda,a ciekawe czy w tym roku jeszcze jakis 12AC kupia? :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Kuba pisze:Wow! fajne beda,a ciekawe czy w tym roku jeszcze jakis 12AC kupia? :)
Niewiadomo. Te 11 sztuk jest zaplanowane na ten rok, ale szczerze wątpie w to, że solaris się wyrobi i licze na to, że najwcześniej będą w Gdyni na początku 2006 roku... ale kto wie moge się mylić i oby tak było :)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

No jeżeli się nie wyrobi to będą T18AC :lol:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

rupak pisze:No jeżeli się nie wyrobi to będą T18AC :lol:
KE :?: :?: :?:

voy

Post autor: voy »

rupakowi chodzi o to, że Solaris będzie musiał płacić za opóźnienia w dostawie i zamiast pieniędzy da T18AC :P

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

No i się wszystko zgadza ;).

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

rupak pisze:No i się wszystko zgadza ;).
Zapomnij :) W tej branży nikt nikomu krzywdy nie zrobi :-P

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Dobrze będzie jak cokolwiek w tym roku dojedzie do Gdyni. Mam nadzieje, że te trzy sztuki już się robią w Solarisie ;)

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

0405NE pisze:Dobrze będzie jak cokolwiek w tym roku dojedzie do Gdyni. Mam nadzieje, że te trzy sztuki już się robią w Solarisie ;)
a widział ktos przetarg :P jeszcze niby nic nie wiadomo :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Ikarus 280E pisze: a widział ktos przetarg :P jeszcze niby nic nie wiadomo :)
Wiem, wiem nawet poruszyłem ostatnio ten temat. A kto inny mógłby wystartować i tak pewnie tylko Solaris wystartuje... :)

Milenium

Post autor: Milenium »

No i bardzo dobrze nie moze widniec napis "Dobre bo Polskie"??? :smile2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris/Škoda”