Dni Otwarte MPK Wrocław na zajezdni Borek 2012 [FOTO]

W sobotę na zajezdni tramwajowej Borek przy ul. Powstańców Śląskich odbyły się dni otwarte MPK Wrocław. Można było obejrzeć tabor tramwajowy i autobusowy miejskiego przewoźnika, ale i również tramwaje zabytkowe i autobusy innych właścicieli, które specjalnie na tą okoliczność przyjechały do Wrocławia.

Takim autobusem był choćby czerwony Solaris Urbino 18 w wersji na gaz ziemny CNG, jeden z egzemplarzy dla któregoś z przewoźników ze Skandynawii. Drugim takim przybyłym pojazdem jest nowy nabytek wrocławskiego stowarzyszenia Klub Sympatyków Transportu Miejskiego – autobus Jelcz 080.

Wśród taboru MPK, nie mogło zabraknąć ostatniego dostarczonego egzemplarza autobusu Volvo 7700 – o numerze inw. 7037, a także Mercedesa Citaro – w tym roku tylko egzemplarza w wersji przegubowej o nr 8330. Swoje miejsce miała też Straż Pożarna ze swoim specjalistycznym taborem.

W nowej hali można było przejrzeć kolekcję biletów komunikacji miejskiej, zobaczyć książki o tematyce komunikacyjnej, zobaczyć proces szlifowania kół z tramwajów typu 105Na i pochodnych, a także zobaczyć jak działa miniaturowy silnik parowy.

Wśród atrakcji była także możliwość prowadzenia tramwaju po torze obwodowym zajezdni, pod kontrolą egzaminatora. Po zajezdni jeździło łącznie 4 tramwaje – dwie Škody 19T (nr 3121, 3123), Škoda 16T (3010), oraz Protram 205WrAs (2717).

Między zajezdnią Borek, a zajezdnią Dąbie kursowały po regularnej linii tramwaje zabytkowe, takie jak: Linke-Hofmann Berolina w składzie #1+2, czyli popularny “Jaś i Małgosia”, oraz zabytkowy tramwaj Konstal 4N1 należący do KSTM. Przejazdy cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem podróżnych i zwiedzających zajezdnię tramwajową na Wielkiej Wyspie.

Z kolei na ul. Teatralnej odbywały się przejazdy repliką tramwaju konnego, jednak nie w tym roku nie cieszyła się ona nazbyt dużym zainteresowaniem.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z imprezy: (wszystkie wykonane dnia 22 września 2012r.)

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter