Dzień Otwarty MPK Wrocław 2018 [FOTO]

W sobotę 15 września odbył się Dzień Otwarty MPK Wrocław. Można było poprowadzić tramwaj i obejrzeć wystawę taboru. Uruchomiono dodatkowe linie z zajezdni tramwajowej Borek – tramwajową Z4 do Opery, obsługiwaną zabytkowymi tramwajami, oraz autobusową do zajezdni przy ul. Obornickiej.

W tym roku wystawa taboru choć była mniej liczna, niż rok temu, to był na niej obecny również Klub Sympatyków Transportu Miejskiego, który wystawił 2 zabytkowe autobusy marki Jelcz – M11 i M121MB.

Zobacz jak wyglądały Dni Otwarte MPK Wrocław w roku 2017

Tak jak w zeszłym roku, można było obejrzeć kurs udzielania pierwszej pomocy, pokaz podnoszenia tramwaju Škoda 19T przez nowoczesny dźwig MPK. W tym roku można było poprowadzić 2 tramwaje Moderus Beta MF 24AC – w tym jeden był dostępny dla honorowych dawców krwi, oraz 2 tramwaje Škoda 19T. W tzw. „nowej hali” swoje stanowisko miało Kolejkowo. Zaś obok można było obejrzeć tramwaje koloru metalik, czyli Moderus Beta MF24AC, oraz Pesę Twist 2010NW.

Jak działa zajezdnia i jak wygląda praca kierowcy – tego można było dowiedzieć się na tegorocznych Dniach Otwartych MPK. Zobacz też artykuł na stronach Transportnews.

Linią autobusową IX dojechać można było na zajezdnię przy ul. Obornickiej. Tam grupę zorganizowaną witał przewodnik, który pokazał jak wygląda codzienność pracy kierowców na zajezdni autobusowej, na czym polega praca dyspozytora. Po zwiedzaniu dyspozytorni następowała podwózka autobusem do kolejnych punktów zwiedzania – m.in. do nowej automatycznej myjni autobusowej, a także do hali obsługi codziennej i warsztatach. Atrakcją zwiedzania był przejazd przez myjnię i mycie autobusu. Na koniec wycieczki można było wrócić tym samym autobusem na zajezdnię Borek.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter