Zmiany na liniach 150 i D

W sobotę 19 października wprowadzone zostaną zmiany na liniach D i 150 kursujących na Psie Pole i Osiedle Sobieskiego. Na linii D wprowadzony zostanie dodatkowy przystanek na pl. Grunwaldzkim, a linia 150 od poniedziałku będzie kursować zmienioną trasą.

Linia D od soboty będzie się zatrzymywać w obu kierunkach na przystankach „Most Grunwaldzki”.

Z kolei od poniedziałku 21 października zmieni się trasa linii 150. Linia jadąc od strony Psiego Pola w kierunku Osiedla Sobieskiego, pojedzie przez ul. Bierutowską do przychodni „Provita”, a następnie ul. Bierutowską, Dobroszycką, Siedzikówny, Irkucką i dalej do pętli Osiedle Sobieskiego.

W przeciwnym kierunku trasa nie ulegnie zmianie.

Osiedle Sobieskiego – Wilanowska – Jana III Sobieskiego – Dobroszycka – Bierutowska – Psie Pole Stacja Kolejowa – Bierutowska – Rondo Lotników Polskich – Stanety – Gorlicka – Litewska – Poleska – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska

Litewska – Żmudzka – Poleska – Litewska – Litewska – Gorlicka – Stanety – Rondo Lotników Polskich – Bierutowska – Dobroszycka – Siedzikówny – Wilanowska – Królewska – Osiedle Sobieskiego

Na ul. Dobroszyckiej przy nastawni kolejowej przy skrzyżowaniu z ul. Siedzikówny uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek „Siedzikówny”.

Uwaga! Autobus linii 150 nie będzie się zatrzymywać na przystanku (nr 29116) przy przejściu podziemnym prowadzącym do stacji kolejowej Wrocław Psie Pole, lecz na przystanku „Psie Pole (stacja kolejowa) NŻ” (nr 29105), przy ul. Bierutowskiej.

Komentarz autora:

Tak jak się tego obawiałem, zmiana trasy linii 150 pociągnie za sobą pogorszenie przesiadki z „osiedla Kiełczowskiego” na pociąg. Autobus nie wjedzie już na przystanek przy przejściu podziemnym, prowadzącym do stacji kolejowej, tylko zatrzymywać się będzie na przystanku „na żądanie” (29105), ale tylko jak wciśniemy STOP-a. Także dystans do pokonania wzrośnie o 100m.

Mało tego, przesiadka z pociągu w kierunku Osiedla Sobieskiego również będzie oznaczała większą odległość do pokonania do przystanku. Teraz odległość ta wynosi ok. 175m, a po zmianie wydłuży się ona do 290m. Przechodzimy do kolejnego absurdu – przy stacji kolejowej jest postawiony pylon systemu informacji pasażerskiej, informujący o odjazdach autobusów, m.in. linii 150 z przystanku „Psie Pole (stacja kolejowa)”. Czy po zmianie pojawi się na nim dodatkowa informacja o konieczności pokonania prawie 300 metrów do nastawni kolejowej, by móc przesiąść się na autobus linii 150 w kierunku Osiedla Sobieskiego?

Dlaczego linia 150 jadąc od Litewskiej, nie może zatrzymywać się na przystanku (29116) przy schodach, skręcać w al. Sobieskiego, następnie zjeżdżać w dół w Bierutowską do przychodni i dalej po nowemu przez ul. Dobroszycką i Siedzikówny?

Takie rozwiązanie byłoby o wiele bezpieczniejsze inie pogarszałoby przesiadki na pociąg z rejonu osiedla Psie Pole.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter