Kolej

Pierwszy spalinowo-elektryczny pociąg już w Kolejach Dolnośląskich

Pierwszy z sześciu zamówionych przez Koleje Dolnośląskie, dwutrakcyjnych, spalinowo-elektrycznych jednostek trakcyjnych Newag Impuls2 jest już we flocie legnickiego przewoźnika. Przed tygodniem odbyła się prezentacja na Dworcu Głównym we Wrocławiu.
Read More

Koniec przejazdów koleją na UrbanCard i na biletach okresowych

Kolejny raz polityczne przepychanki i próba oszczędzania na transporcie publicznym spowodowały niekorzystne zmiany taryfowe w komunikacji miejskiej we Wrocławiu.
Read More

Duże zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od grudnia

W niedzielę 15 grudnia w życie wejdzie nowy rozkład jazdy pociągów. W województwie dolnośląskim na wielu liniach będą cięcia w kursowaniu pociągów. Zapoznaj się ze zmianami, jakie wejdą w życie pod koniec roku.
Read More

Będzie więcej pociągów do Trutnova i do Adršpachu

Region Hradec Králové planuje zwiększyć liczbę połączeń kolejowych do Polski. W wyniku rozmów z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego uzgodniono uruchomienie dodatkowych pociągów do Adršpachu.
Read More

Powróciły pociągi do Milicza i Krotoszyna

W poniedziałek 25 marca po opóźnieniach związanych z remontem linii kolejowej, powróciły codzienne pociągi do Krotoszyna.
Read More

Nowy rozkład pociągów 2018/2019

W niedzielę 9 grudnia w życie wejdzie nowy rozkład jazdy pociągów. W województwie dolnośląskich pojawią się dodatkowe kursy pociągów ale i ograniczenia w kursowaniu na niektórych liniach kolejowych. Zapoznaj się ze zmianami, jakie przygotowano od niedzieli.
Read More

Pociągiem do Milicza i Krotoszyna dojedziemy już w grudniu

Już za dwa miesiące, w czwartek 13 grudnia br. reaktywowane zostanie połączenie kolejowe z Wrocławia do Milicza i do Krotoszyna. 7 par pociągów w tej relacji będą obsługiwać Koleje Dolnośląskie.
Read More

Niniejszy katalog jest spisem taboru jest przetoczył się przez wrocławską kolej pasażerską i są tu zarówno pojazdy znane, prototypy, ale także testowe. Przygotowanie materiałów często zajmowało wiele czasu i dociekliwości autorów. Celem katalogu jest popularyzacja wiedzy o komunikacji zbiorowej we Wrocławiu i zamieszczone fotografie nie przynoszą autorowi żadnych zysków. Nie jest w intencji portalu Transportnews, żerowanie na czyjejś twórczości fotograficznej, dlatego prosimy o zrozumienie i nie oskarżanie o kradzież. Jeśli posiadasz zdjęcia, których brakuje w katalogu, zdjęcia archiwalne, (także wnętrz pojazdów) czy choćby materiały dotyczące technicznych aspektów danego pojazdu, prosimy o kontakt.

Pociągi, które pojawiały się na przestrzeni dziejów na połączeniach regionalnych w węźle wrocławskim. Opisy taboru kolejowego eksploatowanego przez przewoźników.

Pociągi, które pojawiały się na przestrzeni dziejów na połączeniach regionalnych w węźle wrocławskim. Opisy taboru kolejowego eksploatowanego przez przewoźników.
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter