Problemy z użytkowaniem Forum związane z serwerem

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Problemy z użytkowaniem Forum związane z serwerem

Post autor: ep40 »

Nie chcę zakładać nowego tematu ale mam inny problem. Otóż Km-forum bardzo wolno chodzi a czasem w ogóle się nie uruchamia i przy tym jakieś dziwne błędy wyskakują.
Poza tym jak się loguję i zaznaczam żeby zapamiętał mnie, to mimo zaznaczenia dosyć krótko mnie zapamiętuje i muszę się na nowo logować podczas gdy normalnie nie powinno być problemu.

[ Komentarz dodany przez: u2w: 2007-02-13, 22:25 ]
Ponownie odsyłam tutaj
Ostatnio zmieniony 2007-02-16, 23:36 przez ep40, łącznie zmieniany 2 razy.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

ep40 pisze:Poza tym jak się loguję i zaznaczam żeby zapamiętał mnie, to mimo zaznaczenia dosyć krótko mnie zapamiętuje i muszę się na nowo logować podczas gdy normalnie nie powinno być problemu.
Bo używasz różnych przeglądarek. Ja też tak mam, gdy włączę sobie forum na innym kompie, to potem na swoim z powrotem się muszę logować.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

KKS pisze:
ep40 pisze:Poza tym jak się loguję i zaznaczam żeby zapamiętał mnie, to mimo zaznaczenia dosyć krótko mnie zapamiętuje i muszę się na nowo logować podczas gdy normalnie nie powinno być problemu.
Bo używasz różnych przeglądarek. Ja też tak mam, gdy włączę sobie forum na innym kompie, to potem na swoim z powrotem się muszę logować.
Cały czas grzeję na Firefoxie, innych nie używam tak więc wiem że to z stroną coś nie tak.

ppln

Post autor: ppln »

Właśnie,coś tu ostro nie tak jest bo korzystając z Linuksa i windy muszę za każdym razem się logować ponownie... Nie da się tego jakoś zmienić?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ooo właśnie… Ostatnio ciągle mnie wylogowuje, dzisiaj się logowałem jakieś 5 razy. Choć poza tym forum działa w miarę dobrze (jeszcze trochę i byłoby OK).

[ Dodano: Sro Lut 14, 07 20:30 ]
I zróbcie coś z tym transferem, żeby nie było jak ostatnio…

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Rzuć 300PLN miesięcznie na odpowiedni serwer, to będziesz miał dobry transfer ;)

Poza tym EOT - sprawa sytuacji z serwerem została wyjaśniona w odpowiednim wątku.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Rzuć 300PLN miesięcznie na odpowiedni serwer, to będziesz miał dobry transfer ;)
To ile teraz KMF zajmuje tego miejsca i transferu? Aż takie zasobożerne te forum jest?
Ostatecznie, jakaś zrzuta mogłaby być — nawet ja bym się dorzucił… Albo jakąś reklamę walnąć, jeśli się da.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

W styczniu "poszło" 16GB - to transfer - tu największe zasługi ma Galeria. Natomiast zasoby zżera głównie Przemo, które coraz bardziej przypomina wyroby pewnej znanej firmy z miejscowości Redmond - po każdej aktualizacji jest coraz gorzej :/

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

u2w pisze:Natomiast zasoby zżera Przemo, które coraz bardziej przypomina wyroby pewnej znanej firmy z miejscowości Redmond - po każdej aktualizacji jest coraz gorzej :/
To może by jakiś IPB czy inny vBulletin? No, ale to płatne…

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Na warsztacie ostro pracujemy nad nową wersja forum - bez zbędnych dodatków. ;) Powinno to załatwić sprawę, aczkolwiek nadal nie wykluczamy kolejnej zmiany servera.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

ep40 pisze:Cały czas grzeję na Firefoxie, innych nie używam tak więc wiem że to z stroną coś nie tak.
plocmaster pisze:Ooo właśnie… Ostatnio ciągle mnie wylogowuje, dzisiaj się logowałem jakieś 5 razy. Choć poza tym forum działa w miarę dobrze (jeszcze trochę i byłoby OK).
W takim razie macie coś nie tak u siebie w kompach. Spójrzcie w swoje profile - z jakich przeglądarek korzystaliście... Oboje macie po około 15 pozycji.

Damhan

Post autor: Damhan »

Tak ogólnie to ja mam bardzo dużo problemy z uzytkowaniem forum- bez problemu wchodze na stronę główną klikam na "zobacz swoje posty" i po strasznie długim ładowaniu wyskakuje biały ekran. Kilkam parę razy "odśwież" i wyskakuje ekran... "zaloguj". Następnie po zalogowaniu znów klikam na "zobacz swoje posty". Tym razem wchodzi już normalnie, ale gdy kliknę jakiś temat to on się za to nie otwiera. ponownie parę rqazy "odśwież"- i znów "Zaloguj". Praktycznie uniemożliwia mi to korzystanie z forum i przez to ostatnio coraz mniej moich postów. Jest na to jakaś rada (używam Firefoxa)?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ja też używam Firefoxa i zawsze forum traktuje to jak jedną przeglądarkę - nie mam takich "zawirowań" w profilu jak ep40 i plocmaster.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Ciekawe sprawy. Ja jakoś nie mam najmniejszych problemów z forum pomijając przekroczenie limitow przez nie właśnie. Najpierw należy zrobić porządki na swoim kompie. Od czyszczenia ciasteczek począwszy. A co do samej strony - mniej choinki więcej merytoryki wtedy żaden giga serwer nie będzie potrzebny. Wiem to z własnego doświadczenia.

ppln

Post autor: ppln »

KKS pisze:Oboje macie po około 15 pozycji.
To normalne - wpis zmienia się z każdą, nawet najdrobniejszą (2.0 do 2.0.0.1 itp.) aktualizacją.

Jeśli chodzi o transfer to można odgórnie nakazać umieszczanie avatarów na odrębnych serwerach - niby to kilka kilobajtów,ale trzeba je przemnożyć przez ilość wizyt i aktywnych userów.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:Jeśli chodzi o transfer to można odgórnie nakazać umieszczanie avatarów na odrębnych serwerach - niby to kilka kilobajtów,ale trzeba je przemnożyć przez ilość wizyt i aktywnych userów.
Aktywni je w cache’u mają.

ppln

Post autor: ppln »

Ale nieaktywni muszą pobrać avatary aktywnych

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

plocmaster pisze:Ale nieaktywni muszą pobrać avatary aktywnych
Ale nieaktywni są, jak sama nazwa wskazuje, mało aktywni, więc dużego ruchu to nie generuje.
A czymże byłby ppln bez Solarisa na jakimśtam dworcu, plocmaster bez oldskulowej 120-tki, czy J-31 bez zielonego napisu J-31? :cool:

56247

Post autor: 56247 »

Co się dzieje z funkcją "[scroll]"? Dlaczego ona nie działa?

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Kiedy zostanie włączona możliwość dodawania obrazków w podpisie ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”