Fikcyjne firmy przewozowe

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Matt
Posty: 86
Rejestracja: 2006-07-06, 08:59
Lokalizacja: Kraków

Fikcyjne firmy przewozowe

Post autor: Matt »

Witajcie.

Od pewnego czasu możemy zaobserwować rosnący popyt na własne firmy przewozowe. W dziale "Modele" powstało kilka tematów: "GADtrans" Usługi Transportowe,oraz "Mar-Bus" - firma transportowa. Dlatego też chciałbym wystąpić do szanownej Administracji Forum o utworzenie osobnego działu w którym takie tematy można by umieszczać.
Dodatkowo chciałbym wystąpić jeszcze z następującym pomysłem. Dla każdej firmy transportowej utworzone były by dwa tematy - jeden, w którym właściciel (autor tematu) umieszczałby tylko i wyłącznie informacje dot. ww. firmy. W drugim temacie byłaby z kolei prowadzona dyskusja o firmie. W moim przekonaniu uniknęłoby to chaosu oraz pozwoliłoby wykorzystywać te firmy razem z wymyślonym lub opierającym się o realne rozwiązania układem komunikacyjnym do np. symulacji Bahna.
Bardzo proszę o rozpatrzenie mojego wniosku.

Pozdrawiam,
Matt

Michał

Post autor: Michał »

Dobra propozycja. Dołączam się do prośby.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Normalnie starałbym się zgryźliwie skomentować pomysł, ale się dołączam.

Damhan

Post autor: Damhan »

Nie wiem czy mogę się wtrącić, bo pytanie było skierowane do Administracji, a ja jestem tylko skromnym Moderatorem, ale jeżeli o mnie chodzi to spowoduje to tylko rozplenienie się off-topów, bo każdy będzie chciał zakładać swoją własną firmę, w której przemaluje tylko określone autobusy i trochę nazmyśla. Nie twierdzę, że te tematy powinny zniknąć, bo mogą zostać, ale byłbym przeciwny tworzeniu nowych, bo zwyczajnie wszystkim by się to znudziło. A tworzenie nowego działu byłoby bez sensu dla dwóch tematów, w dodatku niezbyt obszernych. Nawet jeżeli jeszcze 3 lub 4 osoby zdecydowałyby się założyć wątki o podobnej tematyce to będzie raczej niezasadne ich wydzielanie. Ewentualnie proponuję dodać znacznik [S-F] (od Science-Fiction) przed nazwą tematu.
To tylko moje skromne zdanie, a decyzja należy oczywiście do Administracji.

NL283

Post autor: NL283 »

Dołączam się do prośby.

Maciej

Post autor: Maciej »

A ja się odłączam.Co komu przeszkadza, jaką kto zakłada firmę.Pozwólcie fantazjom autorów się wyszaleć! :lol:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Maciej pisze:Co komu przeszkadza, jaką kto zakłada firmę.Pozwólcie fantazjom autorów się wyszaleć!
1. Dziecinne
2. Nie wymaga wiele od autorów, tylko pozmyślać i przemalować kilka autobusów jakimś programem graficznym
3. Nikomu niepotrzebne
4. A niech sobie zakładają firmy i dyskutują o nich jak lubią, ale gdzie indziej.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Również uważam, że jest to zbędne. Takie pomysły zaniżają poziom forum. Nie ma powodu, by "uhonorować" te dyskusje osobnym tematem czy wręcz podforum. Jeżeli ktoś bardzo potrzebuje, to niech tworzy sobie strony z tego typu symulacjami (symulacja to i tak chyba zbyt szumne określenie, ale inne nie przychodzi mi na myśl), jednak nie w ramach KM-Forum.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Hmm, sugeruję gromowładnym, by się zajęli tym co jest teraz

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Ano trza będzie się tym zająć. Pierwsze tematy z tego cyklu były nawet zabawne ale powiedzmy sobie szczerze, że nic one ciekawego nie wnoszą - ot, prosta recepta: napisać na kilku modelikach kol. J-31 MPK Kozia Wólka i założyć topic pn Fikcyjna Firma Transportowa. Po takich tematach niestety widać poziom "modelarstwa". Kol. TLG słusznie stwierdził, że takie tematy zaniżają i tak już niski poziom KM-F. Coś mi się mocno wydaje, że trzeba będzie wrócić do dawnego stylu zarządzania.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

u2w pisze:Coś mi się mocno wydaje, że trzeba będzie wrócić do dawnego stylu zarządzania.
Przecież kiedyś było podobnie

Damhan

Post autor: Damhan »

Oj, kiedyś to były czasy. Nawet kolor rangi moderatora był bardziej zielony. :D Po prostu, w dobrej wierze, trochę poluzowaliśmy "więzy" i jak widać to na dobre to Forum nie wyszło. Skoro już o tym mówimy to osobiście bardzo żałuję, ze zniknęły newsy. Myślę, że w przyzwoitej szacie graficznej mogłyby być dużą atrakcją. Porządni redaktorzy też by się pewnie znaleźli. :)

A czy likwidować te tematy "GAD-Trans" i "Mar-Bus"- nie wiem. Może by zostawić tylko te dwa zabraniając jednocześnie tworzenia nowych. Ew. można je zamknąć i przenieść do Archiwum jako taki forumowy folklor. ;)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Damhan pisze:trochę poluzowaliśmy "więzy" i jak widać to na dobre to Forum nie wyszło.
Zostawię to bez komentarza, bo nie chcę się powtarzać.
Damhan pisze:Porządni redaktorzy też by się pewnie znaleźli.
Dwie "edycje" i się nie znaleźli...
Damhan pisze:A czy likwidować te tematy "GAD-Trans" i "Mar-Bus"- nie wiem. Może by zostawić tylko te dwa zabraniając jednocześnie tworzenia nowych.
Mam inne rozwiązanie, choć podobne - połączyć to w jeden temat i pilnować barachła.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Skoro już o tym mówimy to osobiście bardzo żałuję, ze zniknęły newsy. Myślę, że w przyzwoitej szacie graficznej mogłyby być dużą atrakcją.
A ja żałuję, że ciągle ten portal jest włączony, wyświetlając jako „newsy” nowe tematy z jakiegoś działu. Dlaczego nikt tego jeszcze nie wyłączył? Przecież to żaden wysiłek, a choćby transfer możnaby zaoszczędzić
u2w pisze:Mam inne rozwiązanie, choć podobne - połączyć to w jeden temat i pilnować barachła.
Mogłoby być dobre

Damhan

Post autor: Damhan »

u2w pisze:Zostawię to bez komentarza, bo nie chcę się powtarzać.
Odnosiłem się w tym wypadku do wypowiedzi plocmastera, który uważa, ze w stylu zarządzania forum zmieniło się niewiele. Taka prawda, że też nie ma jednego "złotego środka" na Forum. No, ale zostawmy takie dyskusje na inne, odpowiedniejsze miejsce. ;)
u2w pisze:Dwie "edycje" i się nie znaleźli...
Jak to nie? :chytry: Był kiedyś taki jeden... :D A tak na serio to może można byłoby spróbować raz jeszcze- może w jakiejś nowej, atrakcyjniejszej formule, może w szerszym gronie (oczywiście ograniczającym się do osób godnych zaufania), ale bez rangi Newsman. Pomyśleć o tym zawsze można.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

plocmaster pisze:ciągle ten portal jest włączony
Ach to Twoje zamiłowanie do offtopowania, gdyby nie to może osiągnąłbyś tu coś więcej. Portal mimo Twojego marudzenia pozostanie włączony. Zawsze można wchodzić przez index.php
Damhan pisze:Był kiedyś taki jeden...
Skojarzyło mi się. AXN reklamuje emisję filmu z Jetem Li - "Tylko Jeden" ;) Właśnie... tylko jeden.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

u2w pisze:Ach to Twoje zamiłowanie do offtopowania, gdyby nie to może osiągnąłbyś tu coś więcej.
Trudno, najwyżej nie osiągnę.
u2w pisze:Portal mimo Twojego marudzenia pozostanie włączony.
Cóż, nie moja sprawa — jak już musi, to niech będzie.
Damhan pisze:może w jakiejś nowej, atrakcyjniejszej formule
To ja sugeruję, by jakieś atrakcyjne niewiasty nagradzały newsmanów za wytężoną pracę tym, co kobieta może dać najlepszego mężczyźnie… :P

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

plocmaster pisze:co kobieta może dać najlepszego mężczyźnie…
Dobrym obiadem :P
A wracając do tematu, jeżeli kolegów to interesuje to może po prostu niech założą własne forum na ten temat? Nic temu nie szkodzi i chętnie bym zobaczył, czy ten pomysł wypali. Będziecie mieli szansę przekonać innych, że to Wy mieliście rację i nikt Wam nie zarzuci, że zaniżacie poziom KMF ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

Dobra powiem Ci tylko: Takie forum było (jest) i nie sprawdziło się kompletnie. To powinno wystarczyć. Oczywiście linka do niego nie podam

S_S
Posty: 236
Rejestracja: 2005-11-30, 18:16

Post autor: S_S »

Nie chcecie firm to nie, ale wg. mnie to naprawdę dobra zabawa. Taka odskocznia od codzienności. Np. na moim forum jest dział AT.Group gdzie są wszystkie 4 firmy z tej grupy. Nie wiem czemu wy chcecie to kasowac, przecież chyba każdy chciał by choc na chwile stac się właścicielem np. 20 Solarisów Urbino no nie ? A takie firmy to ułatiwają. A więc zanim wydalicie z forum te firmy to dobrze się zastanówcie. Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”