Propozycje

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Propozycje

Post autor: irisbus »

Witam wszystkich, ostatnim czasem zauważyłem ostry spadek poziomu forum, rejestruje się na nim coraz więcej młodych użytkowników, którzy mają regulamin gdzieś, olewane są prawa autorskie i poprawna polszczyzna, zauważyłem także że administracja z tym procederem sobie nie radzi, może warto by było zatrudnić nieco więcej kompetentnych moderatorów, bardziej zacząć respektować regulamin, z drugiej strony nieco zaostrzyć rejestracje nowych członków forum (np. wprowadzić obowiązkowe pole data urodzenia i miasto, tak jak na innych forach, aby użytkownicy wiedzieli z kim mają do czynienia), ograniczyć też możliwość tworzenia kont, wiem że trudno jest zrobić tak żeby całkowicie zablokować usera, ale respektować zakaz zakładania kolejnego konta po banie (przypadek kol. Esiek11) np. żeby po wykryciu takiego czegoś nowe konto użytkownika było automatycznie banowane. Proszę zastanówcie się nad tym i pomyślcie czy chcecie przywrócić dawny poziom forum czy nadal go obniżać, tak aby forum upadło (a było by szkoda).

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Jestem na tym forum już prawie 1,5 roku i to co sie dzieje wtej chwili to woła o pomste do nieba. Przyznaje racje koledze Irisbusowi! Trzeba zmienić zasady przyjmowania nowych urzytkowników. Może przykładem GMFK wprowadzić podczas rejestracji sprawdzenie znajomości regulaminu? Mam tylko nadzieje że wysoki kiedyś standard KM-F zostanie podtrzymany a nawet zwiększony.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Moze zacznijmy od tego: zespól moderatorski to tez ludzie. My pracujemy i uczymy sie. Przyznaje - srednio moge poswiecac uwage Forum, zwlaszcza teraz gdy przebywam za granica. Jednak chce Wam zwrócic uwage na to, ze Forum to takze Wy i macie mozliwosc zglaszania Moderatorom podejrzanych postów lub osobników (za pomoca PW).
Paparazzi pisze:wprowadzić podczas rejestracji sprawdzenie znajomości regulaminu
Nie wydaje mi sie to dobrym rozwiazaniem. Forum to tresci, a nie regulamin. Regulamin jedynie wytycza schemat porzadanych na Forum zachowan.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

TLG pisze:Moze zacznijmy od tego: zespól moderatorski to tez ludzie. My pracujemy i uczymy sie. Przyznaje - srednio moge poswiecac uwage Forum, zwlaszcza teraz gdy przebywam za granica.
Tak, tylko że sam o przypadku eśka wiesz i wiedziałeś przed wyjazdem, a załatwienie tej sprawy to 3 minuty roboty. Z Krzysztofem tak samo.
TLG pisze:Jednak chce Wam zwrócic uwage na to, ze Forum to takze Wy i macie mozliwosc zglaszania Moderatorom podejrzanych postów lub osobników (za pomoca PW).
Napisałeś to jak jakiś rzecznik prasowy, owszem, jest tragicznie, ale możecie to zgłaszać administracji, która ma to głęboko gdzieś.
TLG pisze:Nie wydaje mi sie to dobrym rozwiazaniem.
Też tak sądzę, normalni ludzie nie czytają regulaminów, a datę urodzenia i miasto można wpisać sobie jakie się chce.
A jeśli chodzi o propozycję, napiszę tu kilka — ostro karać (ale bez przesady) za bezsensowne posty i błędy ortograficzno-gramatyczno-stylistyczne, egzekwować zakaz posiadania więcej niż 1 konta (to nie jest takie trudne, a zakaz pisania po 3/ban po 4 warnach jest chyba po to, żeby dany użyszkodnik zmądrzał, a nie założył sobie nowe?), reagować na potencjalne zagrożenia. I będzie dobrze.
A jeśli naprawdę nie wyrabiacie, to wybierzcie jakiegoś nowego moderatora, albo nawet dwóch, jest kilku ludzi tutaj, którzy by się nadawali (nie mam na myśli mnie).

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

plocmaster pisze:ostro karać (ale bez przesady) za bezsensowne posty i błędy ortograficzno-gramatyczno-stylistyczne, egzekwować zakaz posiadania więcej niż 1 konta (to nie jest takie trudne, a zakaz pisania po 3/ban po 4 warnach jest chyba po to, żeby dany użyszkodnik zmądrzał, a nie założył sobie nowe?), reagować na potencjalne zagrożenia. I będzie dobrze.
A jeśli naprawdę nie wyrabiacie, to wybierzcie jakiegoś nowego moderatora, albo nawet dwóch, jest kilku ludzi tutaj, którzy by się nadawali (nie mam na myśli mnie).
Całkowicie się zgadzam z plocmasterem - w Regulaminie jest mowa o poprawnym pisaniu, więc należałoby także włączyć do tego (bo, odkąd jestem na Forum, nie zauważyłem, by ktoś na to reagował) używanie w postach polskich znaków interpunkcyjnych i fontów (tj. ę, ą, ś, ć, ó, ł, ż, ź), jeśli pisze się z Polski - zdarza się, że ktoś pisze z zagranicy (np. ostatnio TLG).
I chyba faktycznie należałoby powrócić do tematu wyboru nowego moderatora ;)

[ Dodano: 2007-11-20, 19:55 ]
Michał pisze:powinien być wyświetlany również wiek (nawet jeśli nie jest prawdziwy).
Tylko, czy wtedy dany user nie byłby jakoś dyskryminowany ze względu na swój wiek, nawet, jeśli by pisał mądrze?

Michał

Post autor: Michał »

Popieram zarówno irisbusa, jak i plocmastera.
Apeluję do administracji o to od dawna. Bez odpowiedzi. Więc może, gdy jest już większa grupa osób to admini coś wreszcie zmienią. Teraz nie ma dnia, w którym przynajmniej jeden, nie wiem jak to nazwać (pseudotemat, czat ?) ląduje w koszu. Co ciekawe, osoby, które tworzą ten "syf" nie zostają ukarane, a jeśli już to nie daje to efektu. Co do rejestracji. Moim zdaniem data urodzenia to dobry pomysł. Większe "utrudnienia" w rejestracji nie mają sensu. Kiedyś również było takie coś jak urodziny danego użytkownika, reszta składała mu życzenia. To było bardzo miłe, niestety zostało zlikwidowane. Myślę, że przy avatarze powinien być wyświetlany również wiek (nawet jeśli nie jest prawdziwy).

JacekM

Post autor: JacekM »

Co zmieni wyświetlanie wieku obok postu?

Michał

Post autor: Michał »

Może niedużo, ale przynajmniej będzie wiadomo z kim się ma do czynienia.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

używanie w postach polskich znaków interpunkcyjnych i fontów (tj. ę, ą, ś, ć, ó, ł, ż, ź), jeśli pisze się z Polski - zdarza się, że ktoś pisze z zagranicy (np. ostatnio TLG).
Bez przesady, ale jeśli ktoś pisze slangiem początkującego gimnazjalisty i ma ortografię głęboko to powinno się wyciągać konsekwencje
Tylko, czy wtedy dany user nie byłby jakoś dyskryminowany ze względu na swój wiek, nawet, jeśli by pisał mądrze?
Spójrz na to z drugiej strony — jeśli ktoś urodził się w 1997, to co stoi na przeszkodzie, by wpisał sobie 1987?
Michał pisze:Teraz nie ma dnia, w którym przynajmniej jeden, nie wiem jak to nazwać (pseudotemat, czat ?) ląduje w koszu. Co ciekawe, osoby, które tworzą ten "syf" nie zostają ukarane, a jeśli już to nie daje to efektu.
Też racja
Kiedyś również było takie coś jak urodziny danego użytkownika, reszta składała mu życzenia. To było bardzo miłe, niestety zostało zlikwidowane.
No, też możnaby do tego wrócić. I był jeszcze jeden przydatny bajer
Michał pisze:Myślę, że przy avatarze powinien być wyświetlany również wiek (nawet jeśli nie jest prawdziwy).
A ja nie, z w/w przyczyn

JacekM

Post autor: JacekM »

Michał pisze:Może niedużo, ale przynajmniej będzie wiadomo z kim się ma do czynienia.
Czyli mądra rzecz napisana przez kogoś z rocznika 1995 będzie bzdurą, a bzdura przez kogoś z 1965 będzie mądra?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Nie ciągnijmy już tego OT o datach urodzenia, bo dobrze zapowiadający się temat ugrzęźnie. Forum się stacza i trzeba coś z tym zrobić.

Haribo

Post autor: Haribo »

Ja mam 14 lat i nie wstydzę się tego :D I piszę chyba też poprawnie

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

plocmaster pisze:Napisałeś to jak jakiś rzecznik prasowy, owszem, jest tragicznie, ale możecie to zgłaszać administracji, która ma to głęboko gdzieś
Czyli lepiej w ogóle nie zglaszac? Ja na nadmiar zgloszen nie narzekam, bo po prostu ich nie ma. Wiec bez jaj - nie mozesz powiedziec, ze administracja ma gdzies cos, czego nie ma.
plocmaster pisze:Tak, tylko że sam o przypadku eśka wiesz i wiedziałeś przed wyjazdem, a załatwienie tej sprawy to 3 minuty roboty. Z Krzysztofem tak samo.
Na "eska" wpadlem stosunkowo niedawno i zakomunikowalem o tym reszcie. O Krzychu wiedzialem od poczatku sklonowania.
Haribo pisze:Ja mam 14 lat i nie wstydzę się tego I piszę chyba też poprawnie
Chcesz kopa za pkt 5.a?

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Tu nie chodzi o sam wiek użytkowników, ale o to że użytkownik nie powinien być anonimowy, na przykład na GMFK każdy użytkownik podaje o sobie szczegółowe informacje i nikt tego nie ukrywa, w takim przypadku wiem z kim mam do czynienie a nie że później na gadu czy PW ktoś do mnie pisze, wali mi na Pan, a potem okazuje się że jest starszy ode mnie ;)

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

To może ja się wypowiem. ;) Jako że też tempie spam i nie przestrzeganie praw autorskich. Również jak koledzy zauważyłem łamanie praw autorskich i nie poprawną pisownie. Ale można by było wprowadzić parę zmian na etap próbny. Ale ta sytuacja która jest obecnie faktycznie obniża poziom forum. Zmiany trzeba wprowadzić jak najszybciej rozumiem że ekipa z forum ma też inne zajęcia oprócz forum ale czy można by było wprowadzać te zmiany stopniowo.
To jest tylko taka moja mała propozycja możecie się ze mną nie zgodzić. :retard:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Przede wszystkim regulamin powinien być przyklejony w każdym dziale,a nie tylko w ogłoszeniach w których większość userów pewnie była tylko raz i to z ciekawości.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

TLG pisze:Czyli lepiej w ogóle nie zglaszac? Ja na nadmiar zgloszen nie narzekam, bo po prostu ich nie ma. Wiec bez jaj - nie mozesz powiedziec, ze administracja ma gdzies cos, czego nie ma.
OK, od dziś będę zgłaszał wszystkie przypadki, gdy moderatorzy powinni zainterweniować.
TLG pisze:O Krzychu wiedzialem od poczatku sklonowania.
To trzeba było mu walnąć bana wiecznego na oba konta za rażące naruszenie.
TLG pisze:Chcesz kopa za pkt 5.a?
I co z tego że ty go skopiesz, skoro założy sobie nowe konto i będzie sobie mógł dalej spokojnie egzystować na KMF
irisbus pisze:u nie chodzi o sam wiek użytkowników, ale o to że użytkownik nie powinien być anonimowy
I jak chcesz to wdrożyć na forum internetowym?
irisbus pisze:na przykład na GMFK każdy użytkownik podaje o sobie szczegółowe informacje i nikt tego nie ukrywa
To chyba raczej coś w stylu TWB, i jakoś nie wyobrażam sobie podania tutaj szczegółowych informacji o sobie
irisbus pisze:później na gadu czy PW ktoś do mnie pisze, wali mi na Pan, a potem okazuje się że jest starszy ode mnie
Jak ktoś panuje w internecie, to jego sprawa

[ Dodano: 20 Lis 2007 21:44 ]
Razor 688 pisze:Jako że też tempie spam
I błendy ortograficzne
Razor 688 pisze:nie przestrzeganie praw autorskich. Również jak koledzy zauważyłem łamanie praw autorskich
To akurat nie jest duży problem
Razor 688 pisze:Ale można by było wprowadzić parę zmian na etap próbny.
Tu potrzeba radykalnych działań, a nie półśrodków i etapów próbnych
Razor 688 pisze:Zmiany trzeba wprowadzić jak najszybciej rozumiem że ekipa z forum ma też inne zajęcia oprócz forum
Jak się ma czas na ryby trzeba mieć go też na akwarium, i jeśli adminów/modów jest za mało to niech przyjmą kogoś w poczet gromowładnych
Razor 688 pisze:ale czy można by było wprowadzać te zmiany stopniowo.
A co ci tak zależy na ich opóźnieniu?

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

plocmaster pisze:A co ci tak zależy na ich opóźnieniu?
To nie chodzi o opóźnienie tylko nie każdy z admin/moderatorów ma czas na wprowadzanie nagłych zmian. Dlatego napisałem że stopniowe wprowadzanie a skuteczne wykluczanie tego co do tej pory się dzieje. ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Razor 688 pisze:To nie chodzi o opóźnienie tylko nie każdy z admin/moderatorów ma czas na wprowadzanie nagłych zmian.
To niech powołają jeszcze ze 2 moderatorów i na razie oni będą utrzymywać porządek na forum, i będą mieli czas na wszystko

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Wiecie co... ten temat dał mi do myślenia, naprawdę, akurat większość moich postów ląduje w śmietniku i nie jestem za to karany, trochę mi głupio i pewnie wylecę, a jak wylecę to obiecuję, że nie założę sobie trzeciego konta, naprawdę, jesteście świadkami jak okazuję skruchę. Pisałem dużo i nie na temat, bo chciałem mieć 20, 30% pod loginem, naprawdę mi teraz głupio, bardzo mi zależy na tym forum i obiecuje, że będę pisał tylko zwięźle i na temat i nie będzie się dla mnie liczyło ile postów już napisałem. A co do ortografii to ja chyba nie robię błędów...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”