A0909L -"Tramp" - edycja 2

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...

Podoba ci się nowy tramp

Tak
39
67%
Nie
11
19%
Nie mam zdania
8
14%
 
Liczba głosów: 58

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Wszystko psują te okna w uszczelkach :(

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Zgadza się. Chociaż dość sprytnie próbowano to zakamuflować. Już we wcześniejszych modelach Autosana dziwiła mnie taka koncepcja: przód i tył okna klejone, a na bokach archaiczne okna w uszczelkach. Dziwi takie podejście choćby z tego powodu, że przednia szyba jest najbardziej narażona na uszkodzenia.

Kuba

Post autor: Kuba »

Ale ma bardzo ladny pulpit, wydaje mi sie ze zmieniony :)

Damhan

Post autor: Damhan »

Autosan ostatnio szaleje. W wywiadzie dla rzeszowskiej TVP 3 prezes Wiesław Wyżycki powiedział, że Autosan planuje wejść na rynek... tramwajowy. http://ww2.tvp.pl/tvppl/View?Cat=400&id=213001

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

A czemu nie. Autosan jest już producentem nadwozia szynobusu "RegioTramp". Tak wynika z informacji na ich stronie.
:strzałka: Link

Michał

Post autor: Michał »

janzel pisze:Autosan ostatnio szaleje. W wywiadzie dla rzeszowskiej TVP 3 prezes Wiesław Wyżycki powiedział, że Autosan planuje wejść na rynek... tramwajowy. http://ww2.tvp.pl/tvppl/View?Cat=400&id=213001
Na rynek KOLEJOWY :-P Autosan na tym rynku jest już kilka lat a co do nowego trampka to bardzo mi się podoba. Tylko kto go kupi ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

Michal pisze:
janzel pisze:Autosan ostatnio szaleje. W wywiadzie dla rzeszowskiej TVP 3 prezes Wiesław Wyżycki powiedział, że Autosan planuje wejść na rynek... tramwajowy. http://ww2.tvp.pl/tvppl/View?Cat=400&id=213001
Na rynek KOLEJOWY :-P Autosan na tym rynku jest już kilka lat a co do nowego trampka to bardzo mi się podoba. Tylko kto go kupi ;)
Co do rynku kolejowego to wiem, bo przecież Autosan przygotowuje pociągi dla SKM Warszawa, ale prezes powiedział wyrażnie, że chodzi o rynek tramwajowy. Ciekawe jakby wyglądał tramwaj AUTOSAN ? :-P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

janzel pisze:Co do rynku kolejowego to wiem, bo przecież Autosan przygotowuje pociągi dla SKM Warszawa, ale prezes powiedział wyrażnie, że chodzi o rynek tramwajowy. Ciekawe jakby wyglądał tramwaj AUTOSAN ? :-P
Byle by tylko wygląd tramwaju nie nawiązywał do np. Tramp-2 :D

Chociaż sam autobus jako taki podoba mi się. Chociaż ściana przednia nie za bardzo. Wolałbym zobaczyć jego ścianę przednią jako coś bardziej klasycznego i sprawdzonego

Nie mniej jednak sam Tramp 2 jest wg. mnie super. Mam wrażenie, że jest to polski autobus na polskie warunki drogowe i komunikacyjne... :)

Damhan

Post autor: Damhan »

Ja też myślę że jest to dobry autobus dostosowany do potrzeb PKS-ów itp. Ciekawe jak z ceną. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

<b>napewno</b> nie wielka. Ponieważ to jest odnowiona stara konstrukcja, tak więc, uważam, że jego największą zaletą będzie chyba właśnie cena... ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

J-31 pisze:<b>napewno</b> nie wielka. Ponieważ to jest odnowiona stara konstrukcja, tak więc, uważam, że jego największą zaletą będzie chyba właśnie cena... ;)
Jeśli tak to w takim razie bardzo dobra alternatywa dla starych Autosanów H-10.

Damhan

Post autor: Damhan »

No tak pomyliłem się, ale nie znam się za bardzo na Autosanach.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Wracając do OT na temat szynowych Autosanów, to parę słów jest :strzałka: tutaj.

Podi

Post autor: Podi »

Tramwaj Autosana,jeżeli bedzie dobrą konstrukcją,może być w sam raz dla małych przedsiębiorstw tramwajowych,bo jak sądze produkty z Sanoku będą w miarę tanie.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Co do trampa 2 to według mnie na pewno jest ładniejszy od poprzednika i ma mniej tandetny wygląd, ale wciąż piękny nie jest. Dobrze że wsadzili pulpit z Renault, bo tamten, był prawie żywcem z H9 przeniesiony.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Wczoraj miałem okazję widzieć A0909L Tramp 2 jak pędził po ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu..( był on nie mal identyczny co do tej sztuki prezentowanej na powższych zdjęciach. Kto wie może to nawet była ten wóz :cool:) Ogólnie z zewnątrz sprawiał on bardzo pozytywne wrażenia , jednak ściana przednia mogła by być jeszcze ładniejsza.. ;) Sądze , że wiele PKS'ów się skusi na ten model , gdyż oprócz ciekawych rozwiązań jego dużą zaletą będzie cena..

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Panewniczanin pisze:PKS NS zamówił sobie takiego Trampa? :shocked:
Niestety nic nie wiem na ten temat ale raczej nie.. Ten wóz, który widziałem pewnie jechał na testy, ew tylko przejeżdzał przez Nowy Sącz.. ;)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Teraz już na 100% wiem co robił ten autobus w NS. Otóż testowała go firma "Voyager", która wykonuję kursy na trasie NS-Gorlice :) Z moich obserwacji wynika, że ten przewoźnik kupił na razie 1 fabrycznie nową sztukę tego pojazdu :)

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Mi się podoba ten Autosan. Ostatnio go widziałem w Tczewie tylko nie wiem,skąd on był. Nie miał żadnych oznaczeń ale wydaje mi się że był z okolic Warszawy - miał tablice zaczynające się na WPR czy coś takiego.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mac pisze:Teraz już na 100% wiem co robił ten autobus w NS. Otóż testowała go firma "Voyager", która wykonuję kursy na trasie NS-Gorlice :) Z moich obserwacji wynika, że ten przewoźnik kupił na razie 1 fabrycznie nową sztukę tego pojazdu :)
Mac, a co sądzisz, o tym pojeździe. Czy spodobał Ci się ? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”