Reklamy na autobusach

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...

Jaki rodzaj reklamy podoba Wam się najbardziej?

Czas głosowania minął 2004-10-22, 21:26

Na całym pojeździe
29
27%
Na tylnej ścianie
18
17%
Na tylnej szybie
5
5%
Na bocznej ścianie i szybie
10
9%
żadna
44
42%
 
Liczba głosów: 106

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Niestety Volvo B10MA...
Choć tekst jest fajny "tego orzecha nosi po całym mieście" :lol:,ale reklama jakoś nie przypadła mi do gustu... w ogóle nie podobają mi się reklamy,tym bardziej te co są na części bocznej ściany.Jak już to całopojazdowa albo wcale :mruga:
W Warszawie taka sama reklama pojawiła się na ... MAN-ach NG313. Na dosłownie kilku autobusach... I wcale go ta reklama nie upiększa... :|

Inspektor

Post autor: Inspektor »

J-31 pisze:
Inspektor pisze:Niestety Volvo B10MA...
Choć tekst jest fajny "tego orzecha nosi po całym mieście" :lol:,ale reklama jakoś nie przypadła mi do gustu... w ogóle nie podobają mi się reklamy,tym bardziej te co są na części bocznej ściany.Jak już to całopojazdowa albo wcale :mruga:
W Warszawie taka sama reklama pojawiła się na ... MAN-ach NG313. Na dosłownie kilku autobusach... I wcale go ta reklama nie upiększa... :|
No "nie upiększa" to za malo powiedziane,oszpeca powinno być...

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze: W Warszawie taka sama reklama pojawiła się na ... MAN-ach NG313. Na dosłownie kilku autobusach... I wcale go ta reklama nie upiększa... :|
Ah, ta Warszawa mnie inrytuje........Macie tyle Ikarusów- dlaczego nie nie dają eklam, tylko na Solarisy U15, i Many 313... :|
Na marginesie ile lat mają te warszawskie MANy i Solary?.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Po pierwsze Ikarusy też są nosicielami reklam.

Po drugie - MAN:
- MAN NG 313, pochodzą z lat 2001-2002, więc niektóre już mają trzy lata,
- MAN NM 223.3, też są nosicielami reklam, dostawy z końca 2002 i styczeń 2003 roku, a więc już można mówić, że to są dwu-latki,
- MAN NL223, ITS Michalczewski, dotarły w maju 2003 roku część pojazdów docierała stopniowo do końca 2003 roku - Mają już półtora roku. Niemal od samego początku eksploatacji stały się nosicielami reklam.

Po trzecie - Solaris
- SU12 - Connex, pochodzą z 2000 roku. Od około trzech lat są nosicielami reklam,
- SU15 - Connex, też pochodzą z 2000 roku, i podobnie jest z reklamami. Autobusy strasznie wyglądają po zdjęciu reklam,
- SU15 - MZA, trzy pojazdy trafiły do Warszawy w grudniu 1999 roku, pozostałe w latach 2001-2002. Większość jest nośnikiem reklam... :)

No i jak ? :D

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:Po pierwsze Ikarusy też są nosicielami reklam.
Ale bardzo mało ich jeździ w reklmach ( z tego co widziałęm) :P
J-31 pisze: Po drugie - MAN:
Posumowując, MANy nie powinny byc jeszcze nosnikami reklam.
J-31 pisze: Po trzecie - Solaris
Czyli Connexowskie Solarisy mogą nosic reklamy, a MZA na razie tylko te z 1999 r :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznaniak pisze:
J-31 pisze:Po pierwsze Ikarusy też są nosicielami reklam.
Ale bardzo mało ich jeździ w reklmach ( z tego co widziałęm) :P
Nie jest ich rzeczywiście zbyt dużo, ale są. I do tego są widoczne...
Poznaniak pisze: Posumowując, MANy nie powinny byc jeszcze nosnikami reklam.
Może nie powinny ale są. Co gorsza również te najmniejsze NM223, ale też i te najnowsze NL223. Najwyraźniej nikt się nie przejmuje gwarancją na lakier... Zresztą jeśli chodzi o ITS, to przewoźnik stracił juz gwarancję na silniki po aferze z olejem opałowym :mruga: Tak więc, nie przejmują się lakierem...
Poznaniak pisze: Czyli Connexowskie Solarisy mogą nosic reklamy, a MZA na razie tylko te z 1999 r :)
Niestety wszystkie są nosicielami reklam, niezależnie od wieku... :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Podsumowując:

Dobrze, ze nie mieszkam w Wawie, jak tam prawie wszystko reklamy ma :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Reklama dźwignią handlu. Z tego są pieniądze... :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:Reklama dźwignią handlu. Z tego są pieniądze... :)
No tak, i to sie w jakimś stopniu przyczynia do kupowania nowych busów :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm.... Upraszając temat, to prawie Masz rację... :lol:

Kolins

Post autor: Kolins »

http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/tournee.php?p=17150

Taka reklama jest najlepsza :-)

Ja generalnie jestem za reklamą z tyłu. Jeździ po Wejherowie jeden Neoplan z reklamą na całym boku, łącznie z szybą (jest w albumie). Widoczność ze środka jest mała. Jak ktoś obcy, to ma niewielki problem...

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

J-31 pisze:Jeżeli reklamodawcy płaca, to reklamy będą nadal... :)

W Warszawie da się zauważyć akcje reklamowe. Właśnie wspomniana czerwona łapa - "Heyah" - jest niemalże książkowym przykładem takiej akcji... Najpierw była łapa, a potem powoli wyjaśniało się co ona oznacza... :)
U nas w Tczewie były nakolejone na wszystkich Volvo była naklejona łapa i nie było wiadomo o co chodzi aż się wyjaśniło a potem było reklama filmu pt Garfield i był na niej kot jak się wspina do góry i było napisane mój świat mój film mój autobus

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zgadza się. To była reklama filmu z Garfieldem. W Warszawie na Solarisach się pojawiła i rzeczywiście wyglądała bardzo ciekawie i śmiesznie... :)

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Ale w gruncie rzeczy takie reklamy umieszczone z tyłu mi się podobają tylko że jest kłopot z zerwaniem reklamy u nas na jednym Volvo widać jeszcze ślad czarny od reklamy i to brzydko wygląda szpeci tył pojazdu

Michał

Re: Reklamy na autobusach

Post autor: Michał »

Tommy pisze:Na drogach polskich miast pojawia się coraz więcej pojazdów z reklamami. Co Sądzicie o obklejaniu autobusów reklamami :?: Jakie formy reklamy Preferujecie :arrow: zapraszam do ankiety ... zapraszam do wypowiedzi :D
W Sieradzu są wszystkie autobusy w reklamach i są to reklamy całopojazdowe, w Zduńskiej, Łasku i Wieluniu podobnie :)

Kolins

Post autor: Kolins »

Dominik pisze:....jest kłopot z zerwaniem reklamy u nas na jednym Volvo widać jeszcze ślad czarny od reklamy i to brzydko wygląda szpeci tył pojazdu
Nasz Jelczyk #008 gdy został sprzedany, to najpierw go całego przemalowali. Samo zdarcie reklamy nic nie dało... Ślad był widoczny.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dominik pisze:Ale w gruncie rzeczy takie reklamy umieszczone z tyłu mi się podobają tylko że jest kłopot z zerwaniem reklamy u nas na jednym Volvo widać jeszcze ślad czarny od reklamy i to brzydko wygląda szpeci tył pojazdu
Podobne problemy ma MZA w Warszawie. Na wielu Jelczach M121M widać łaty na lakierze, po reklamach... :|

Tommy

Post autor: Tommy »

Nieprzyjemna sprawa, może kiedyś wymyślą sposób na taki montaż reklamy, aby po jej zerwaniu nie zostawały ślady na pojeździe.

Kolins

Post autor: Kolins »

Niektóre same odpadają.... To już tu w Wejherowie przerabialiśmy. Kilka liter brakowało w nazwie firmy...

voy

Post autor: voy »

A reklamy wykonuje MZK czy reklamujący sam wykonuje reklamę i nakleja na pojeździe?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”