Autobusy Marketowe w Polsce

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Robson

Post autor: Robson »

Ja napisze o Gorzowie :)
W gorzowie funcjonuja 4 linie darmowe obsługiwane 2 wozami.
Są to brygady wieloliniowe(przed wyjazdem na darmobusy robia jeszcze jekies wiochy i po zakonczeniu obsługiwania linii to robia np. linie 112 lub 106)
Dwie linie T-A i T-P obsługuje Man SÜ240 #536 (jak dobrze pamietam lecz zdarzaja sie wyjatki)
Trasa jazdy T-A
TESCO Słowiańska-Myśliborska-Al.Konst.3 Maja-(-> Sikorskiego-Chrobrego)(<- Estkowskiego-Wybickiego-Chrobrego)-ARSENAŁ(Centrum) (tylko początkowy i końcowy)
Trasa jazdy T-P
TESCO Słowiańska-Myśliborska-Matejki-Fredy-Słowiańska-Roosevelta-Kaz.Wielkiego-(-> ¯ółkiewskiego-Puszkina-Czarnieckiego)(<- Czarnieckiego)-OS. PIASKI(przystanki tylko początkowy na Fredry i końcowy)
Dwie linie z drugiego Tesco obsługiwane sa najczęsciej Jelczem M11 #479 są to linie T-J i TGP
Trasa jazdy T-J
TESCO Górczyńska-Górczyńska-(-> Walczaka)(<- Piłsudskiego-Czereśniowa-Walczaka)-Pomorska-Warszawska-JAGIEŁŁY (przystanki tylko pocz. na Pomorskiej(ob. na Walczaka) i końcowy.)
(obecnie zmienona trasa z powodu remontu torowiska omija Pomorska i Warsawska i jedzie bezp. z Walczaka na Jagiełły)
Trasa jazdy TGP
TESCO Górczyńska-Górczyńska-Wyszyńskiego-Al. Odrodzenia Polski-Kaz.Wielkiego(-> ¯ółkiewskiego-Puszkina-Czarnieckiego)(<- Czarnieckiego)-OS. PIASKI(przystanki tylko początkowy na Wyszyńskiego i końcowy)
Linie T-A i T-P kursuja od 9 do 21 co godzine a T-J i TGP co ok 2 godziny.
Jak sie łatwo domuyslic nazwy linii powstaja od pierwszych liter koncowych początkowych przystankow(oprócz TGP gdyż dublowała by sie z nazwa T-P)
Oba autobuy obsługujace linie maja na sobie reklamy odpowiedzniego Hipermarketu Tesco.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Robson, nie można było zrobic <b>poprostu</b> jednejdługiej linii, a nie kilkanascie oddzielnych?

Robson

Post autor: Robson »

hmmm tez sie nad tym zastanawiałem ale to nie MZK placi a Tesco wiec im to zwisa robia co chce Tesco :)

Podi

Post autor: Podi »

W Gorzowie jedyny duży market to Tesco?

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Robson pisze:hmmm tez sie nad tym zastanawiałem ale to nie MZK placi a Tesco wiec im to zwisa robia co chce Tesco :)
No fakt widać, że stare poczicwe TESCO nie myśli :( . O wiele lepeij byłobyy gdyby zrobic z tych kilku jedna długą..No ale im to zwisa niestety..Dobrze, zę w Poznaniu do jedngo TESCo maxymalnie dwie linie

Robson

Post autor: Robson »

Poznań Podi pisze:W Gorzowie jedyny duży market to Tesco?
Sa 2 hipermarkety TESCO jeden to dawny Hit a drugi to otwarty został ze 2 lata temu. Ale niedługo budowany bedzie niestety 3 hipermarket :( TO juz lokalne sklepy popadaja juz na dobre :(

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Robson pisze:
Poznań Podi pisze:W Gorzowie jedyny duży market to Tesco?
Sa 2 hipermarkety TESCO jeden to dawny Hit a drugi to otwarty został ze 2 lata temu. Ale niedługo budowany bedzie niestety 3 hipermarket :( TO juz lokalne sklepy popadaja juz na dobre :(
Kolejny TESCO czy cos innego. BTW jakis inne "duze sklepy" są w Gorzowie?

Robson

Post autor: Robson »

supermarkety tak :) po 3 Intermarche i Netta, Biedronek z 5 no mniejsze sklepy (np. siec sklepów abc, Chata Polska i inne)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Robson pisze:supermarkety tak :) po 3 Intermarche i Netta, Biedronek z 5 no mniejsze sklepy (np. siec sklepów abc, Chata Polska i inne)
Aha to takie mniejsze do których KM nie jest potrzebna :). Dzięki

Robson

Post autor: Robson »

taaa :) Chociaz Tescobus ma prxzystanek przy 2 z 3 Intermarche i duzo tez ludzi nigdy nie jedzie do tesco a wsiada w centrum a wysiada na przyst. pośrednim :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Robson pisze:taaa :) Chociaz Tescobus ma prxzystanek przy 2 z 3 Intermarche i duzo tez ludzi nigdy nie jedzie do tesco a wsiada w centrum a wysiada na przyst. pośrednim :)
A tak nie powinno byc :). Kierowca powinnien pilnowac żeby ludzie tylko przy TESCO wysiadali

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Poznaniak pisze:O wiele lepeij byłobyy gdyby zrobic z tych kilku jedna długą..No ale im to zwisa niestety..
W Krakowie są 2 hipermarkety Tesco na Wielickiej i Kapelance..
Darmowych ( firmowych) lini dowożących lini do jest dość dużo - do Tesco Kapelanka są 2 linie , natomiast do T na Wielickiej aż 3.. :) Czyli lącznie daje nam to 5 lini dowożących klientów do Krakowskich Tesco.. Oczywiście każda linia ma inną trasę , linie oznaczone są jako np : T1 , T2 , T3 itd

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marecki pisze:W warszawie jest tego naprawdę sporo.
Geant posiada dwa Many i jednego Mercedesa 0405, ale niejestem pewien typu Manów, nigdy nie jechałem, a w tym Hipermarkecie jestem raz na sto lat. A jak jestem, to i tak wracam do domu 165:)
Centrum Janki [Ikea, Carrefour, etc.] posiada dwa Renault PR100, oraz Mana SL223.
CH Bemowo ma dwa Merce 0345 "conecto" oraz MercSedesa 0405.
CH Fort Wola - MB 0530 Citaro, w liczbie sztuk 1.

// Dzisiaj postaram się dowiedzieć jakie Many pracują dla CH Ursynów
Tak naprawdę autobusów jest więcej, dzisiaj walne sobie wycieczke po mieście to sie dowiem:]
Ok. To ja może w końcu lekko poprawię i nieco uzupełnię wypowiedź kolegi co do linii darmowych do warszawskich CH.

Po pierwsze supermarkety nie mają własnego taboru, natomiast wynajmują przewoźników i zamawiają u nich kursy po trasach jakie im najbardziej odpowiadają. Nie wiem, kto proponuje przebieg linii przewoźnik, czy zamawiający. ;)

Przewoźnicy
Jest kilku przewoźników, którzy bardzo dobrze działają na tym rynku przewozów dla supermarketów. Z firm, których nazwy ja znam to:
:strzałka: "Mobilis" Izabelin - CH: Janki, Reduta, Wola Park
:strzałka: PKS Grodzisk Mazowiecki - CH: Tesco Wola i Tesco Targówek (Stalowa)
:strzałka: Connex Warszawa (ex Rapid Bus)- CH: M1 Marki
:strzałka: PPKS Piaseczno - CH: Ursynów
:strzałka: "Warbus" wspólnie z jeszcze jakimś przewoźnikiem, nazwy zapomniałem, chyba "Koro" - Carrefour
:strzałka: "Sekar Trans" - CH Geant Fort Wola


Autobusy tych przewoźników obsługuje coś około 20 darmowych linii. Nie są one oznakowane jak np. w Trójmieście. Stąd ich policzenie jest trudne, szczególnie, że te linie nonstop się zmieniają - jedne powstają inne znikają... :wow:

Użytkowany tabor:
:strzałka: "Mobilis" Izabelin:
- CH Janki: MANAS SL223 (5 szt.), MAN SD202 (kilka szt.), Neoplan N4016 (2 szt.), Renault PR 100.MI (1 szt.), Jelcz M11 (1 szt.)
- CH Reduta (al. Jerozolimskie): Renault PR100.2 (2 szt.), autobusy jeżdżą po trasach dwóch linii w cyklu godzinnym
- CH Wola Park - Neoplan N4016 (1 szt.)

:strzałka: PKS Grodzisk Mazowiecki
- CH Tesco Wola: Ikarusy 260 (zmodernizowane w KZNS Solec Kujawski, szt.2)
- CH Tesco Stalowa: Ikarus 260 + Jelcz M11

:strzałka: Connex Warszawa (ex Rapid Bus)
- CH: M1 Marki: Autosan A1010M, MB O345 Conecto. Oba w granatowym podkładzie z reklamą

PS. Celowo dodałem tą nazwę w nawiasie, ponieważ historia jest bardzo ciekawa - jeśli Chcecie to napiszę o tym ;)

:strzałka: PPKS Piaseczno
- CH Ursynów: MAN SD 202 (3 szt.), co jakiś czas dojeżdżają na podmianę inne pojazdy, np. Jelcze L11, nawet pojawił się Neoplan - ostatni raz widziałem go z emblematami PKS-u na linii z Warszawy gdzieś dalej


:strzałka: "Warbus" wspólnie z jeszcze jakimś przewoźnikiem, nazwy zapomniałem, chyba "Koro" ;)
- Carrefour - są to wyłącznie autobusy MB - w wersji MB O405 (średnio podłogowy, główny tabor), MB O345 Conecto (1 szt. autobus z szafą), MB O305 (1 szt., zdaje się "Koro", obsługuje linie do Cerrefour Targówek, widuję go sporadycznie)

:strzałka: "Sekar Trans"
- CH Geant Fort Wola - MB O350 Citaro - 1 szt.

I to by był na tyle. Mam nadzieję, że Was nie zanudziłem... :mruga:

Zdjęcia wielu z wymienionych pojazdów są w albumie... ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

Napisz o tym Rapid-Bus.
A jeszcze co to za MANAS SL223?

Hannibal

Post autor: Hannibal »

janzel pisze:Napisz o tym Rapid-Bus.
Było... viewtopic.php?p=12245#12245

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

mac pisze:
janzel pisze:Napisz o tym Rapid-Bus.
Było... viewtopic.php?p=12245#12245
Tak sorry zapomniałem o tym poście. Faktycznie było... :)

[ Dodano: 2005-08-24, 16:15 ]
Panewniczanin pisze:Zwykły MAN SL223 chyba, w tej Warszawie to mają same udziwniena (SUrbinetto np.)...
MANAS SL223. To nie jest zwykły MAN - ten autobus produkowany jest w Turcji w firmie MANAS, która już od dawna kooperuje z MAN-em i należy do koncernu NEOMAN... ;)

[ Dodano: 2005-08-24, 16:16 ]
janzel pisze:Napisz o tym Rapid-Bus.
A jeszcze co to za MANAS SL223?
Ostatnio zrobiłem mu zdjęcie w Jankach - obiecuję je dodać pewnie jutro rano... ;)

Jest to autobus wysokopodłogowy ze ścianą MAN-a.... :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Aby nie być gołosłowny - zapraszam do albumu - jest tam już zdjęcie MANAS-a SL 223 ;)

album_page.php?pic_id=1303

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

W Sanoku nie ma "darmobusów", bo i po co w 45 tys. mieście darmobus, skoro do Biedronki (notabene położona jest prawie na końcu Sanoka), Plusa, tudzież Alberta, czy Kauflandu mozna dojechać liniami miejskimi, które mają nie najgorsza frekwencję (w weekendy co prawda frekwencja kuleje, ale cóż). W Przemyślu są 2 linie miejskie (ale niestety płatne) A i B, które dowożą pasażerów pod samo wejscie Mini Mala. Ci ciekawsze, linia A jest linią, która odjeżdża spod Mini Mala, zaś wraca jako B. Obie linie mają tylko 5 kursów dziennie co 2 godziny (A 9:00, 11:00, 13:00, 15:00, 17:00, B 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00).

emes133

Post autor: emes133 »

No to jeszcze coś o MIELCU:

obecnie nie istnieje u nas żadna linia "marketowa". Jednak do niedawna TESCO miało swoje "darmówki" T-1 i T-2 obsługiwane przez MKS Mielec. Linie cieszyły się ogromną frekwencją i nagle ni z tego ni z owego zostały zlikwidowane (z dnia na dzień). Wcześniej bezpłatną linię "M" posiadał też supermarket MiniMal. Również szybko została zlikwidowana , ale w przeciewieństwie do linii Tescowskich , tutaj autobusy świeciły pustkami.

RadziuGW

Post autor: RadziuGW »

Gorzowski MAN Su240 obslugujacy TESCO przy slowianskiej to #535 a nie #536, chociaz ostatnio poodupada na zdrowiu i rozne wozy go zastepuja, rowniez niskie podlogi od swieta ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”