Wagony serii 105N (102N) w GOPie (reklamy, zmiany taborowe).

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o polskch konstrukcjach tramwajów...
Peter

Wagony serii 105N (102N) w GOPie (reklamy, zmiany taborowe).

Post autor: Peter »

W związku z tym, że wmieszały nam się stopiątki do Karlików reklamowych w GOP-ie utworzyłem osobny temat. Wagony serii 105N stanowią u nas ok. 90% taboru, więc jest o czym pisać. :-P
Ostatnio pojawia się mnóstwo ciekawych reklam całopojazdowych (i nie tylko) na tych wagonach.

Zapraszam zatem do dyskusji o kolorowych stopiątkowych burtach, również o tych w przeszłości. W końcu reklama na pojazdach KM, to dzisiaj ważny element naszego życia codziennego. :)
luki pisze:Z tym piwem to jakaś epidemia :shocked: , zarażone wozy dotychczas były to 582+580, 801, 804, dziś pojawiły się 578+577, 806, i na Bytomskich, prawdopodobnie na trzech, jeden z nich to chyba 773+774, drugi na 6xx+6xx (możliwe że 645+646), trzeciego nie jestem pewien.
Ta piwna kampania reklamowa przestaje mi się podobać :|
Pozdrawiam :D
Ten 6xx+6xx to NA PEWNO 645+646. :D
Widocznie bliski nam Jurek Dudek z Knurowa spowodował tę falę całopojazdówek. ;)
Ostatnio zmieniony 2006-01-10, 20:26 przez Peter, łącznie zmieniany 1 raz.

luki

Post autor: luki »

Pomysł ok. :D
Dzięki za potwierdzenie tego składziku, ciekawi mnie ten trzeci, naprawdę ilość reklam piwa mnie już przeraziła.
Chciałbym się spytać, bo 424+425, oraz wciąż obecnie chorzowski 425 jeździ w nieco innych barwach, to zapewne pozostałoś po reklamie, Auchan lub jakiejś innej, chyba że ktoś ten wagonik tak pomalował coś jak 111N na żółto.
Już kiedyś gdzieś na tym forum była dyskusja o podkładzie na 335+336 i innych.
A jeszcze jedno mnie zastanawia, wiem że kiedyś jeździła i 102Na oraz 105Na składzik, chyba jeszcze nawet zachowane kasowniki dziurkacze długo miał, i był pomalowany jakby dzieci go malowały, słoniki i jakieś tam, a gniazda jazdy ukrotnionej zrobione były na oczy :lol: . Pamięta ktoś na czym to jeździło ?
Pozdrawiam ;)

Peter

Post autor: Peter »

Kiedy jeszcze jeździł będziński skład 424+425 to oba wagony składu były całe czerwone (nie ma fotek tych wagonów w składzie). Nie pamiętam dokładnie, ale było to gdzieś z 5 lat temu :!:
Jak wiadomo #425 trafił do Chorzowa właśnie z tym podkładem i tak na razie pozostało do dziś. #424 natomiast załapał się na reklamę całopojazdową telegrosika.
luki pisze:A jeszcze jedno mnie zastanawia, wiem że kiedyś jeździła i 102Na oraz 105Na składzik, chyba jeszcze nawet zachowane kasowniki dziurkacze długo miał, i był pomalowany jakby dzieci go malowały, słoniki i jakieś tam, a gniazda jazdy ukrotnionej zrobione były na oczy :lol:. Pamięta ktoś na czym to jeździło ?
Ktoś pamięta. :-P
Ten żółty wagon z oczkami namalowanymi na gniazdach sterowania ukrotnionego to 102Na #173. Potem w 2000r. przenumerowano go na #212. Dzisiaj już nie jest liniowy :strzałka: #134R.
Faktycznie śmiesznie to wyglądało. Miał też herb Chorzowa naklejony na szybie. Zazwyczaj oczywiście jeździła ta stodwójka na 7 i 40, ale trafiała się też na 11-tce.

Ten składzik pomalowany przez dzieci to 2x105N 403+404. Spotykałem go głównie na linii 23, jeszcze wtedy obsługiwanej przez składy. Miał dziurkacze, podobnie jak #572+312. ;)

Nie znalazłem niestety na razie żadnych starszych fotek w sieci tych wagonów. :(

luki

Post autor: luki »

To ja 403+404 kojarzę jako 13 lub 14 na przystanku Słoneczna Pętla (przy mijance), co do jeszcze zapamiętanych reklam to chyba 583+584, albo 582+580 na 14-tce jeździł w kolorkach tęczy (chyba trochę późniejsze latka). Bardzo pamiętliwa reklama to chyba z pierwszych całopojazdowych. Swego czasu mówiłem na to "jajecznica". Zaś zapomniałem co za skład ją miał, jeździł na 16 i maił zalepione nawet wyświetlacze.

Peter

Post autor: Peter »

403+404 chyba nie miał stałego przydziału, więc to możliwe, że puszczali go na 13 i 14. Ja pamiętam go np. na 6-tce. ;)

#583+584 (dzisiaj Ardo :retard: ) jeździł z reklamą Becker's. Chyba chodziło Ci o tą reklamę. Miał ją wówczas również skład #337+338.

#582+580 pamiętam ze świetnej reklamy Whirlpoola.

Pierwszym wagonem z całopojazdową reklamą (1997r.) był #746+745 i była to reklama Tyskich. Miał zalepione całe wyświetlacze. Zamiast tego nalepili mu numer linii 16 z relacją ( :!: ) na zewnątrz i tylko na tej linii się pojawiał. Wcześniej był na stałe przydzielony na linię 6 i byłem wściekły jak go z niej zabrali. :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pomysł na temat jest niezły. Gratulacje Peter. ;)

A co do tej 105-tki - #424. To przyznam szczerze, że o ile jeszcze godzę się na folię z jednej strony, to wkurza mnie całkowicie obklejony wagon. Niby wygląda ładnie, jakoś tak... hmmm ... :roll:

Wiecie co mam na myśli :mruga:

Peter

Post autor: Peter »

Zdarzały się nawet bardziej obklejone, np. cała przednia szyba drugiego wagonu. Szkoda, że nie zakleili jeszcze szyby motormanowi. :retard:
Przy takiej ilości obklejonych wagonów już tak mi to nie przeszkadza, no może oprócz wiele razy wspominanej Ardo, co akurat jest szczytem chamstwa. :nuts:
Kolorowe reklamy przykuwają jednak wzrok i nie ma takiej czerwonej monotonii. ;)
Rzeczywiście ta reklama na #424 (mają ją też aktualnie #313+314 i #651+652) nie jest zbyt dobra dla wzroku, ale zdarzyły się też fajne całopojazdówki. Ta na #783+784 moim zdaniem była ładna i miał ją tylko ten skład w GOP, przez co od razu można było go rozpoznać. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wielkie dzięki Peter. Faktycznie ten skład wygląda super. Mnie też się podoba. :)

luki

Post autor: luki »

Powracając do bajecznej reklamy 173 i 403+404 udało mi się natrafić na:
http://www.railfaneurope.net/pix/pl/tra ... ice173.jpg , wiedziałem że focie gdzieś widziałem i znalazłem ;)
Co do skadziku 783+784 To reklama była super, a ja zawsze wagony rozpoznaje po reklamie, pamiętam jak 370, 371 miały telegrasika i widzę solówkę z telegrosikiem i sobie mówię: jedzie 370 lub 371 xD

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Za to 773+774 dostał Warkę (reklama na oby dwóch wagonach i całopojazdowa...)

luki

Post autor: luki »

Wie ktoś co za wagon w Gliwicach, a właściwie skład dostał reklamę Warki, bo chciałbym wiedzieć co za wagon miał wczoraj w Zabrzu: http://zabrze.naszemiasto.pl/zdjecie/544781_40_1.html :(

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

luki pisze:Wie ktoś co za wagon w Gliwicach, a właściwie skład dostał reklamę Warki, bo chciałbym wiedzieć co za wagon miał wczoraj w Zabrzu: http://zabrze.naszemiasto.pl/zdjecie/544781_40_1.html :(
A co tam się dokładnie stało?

luki

Post autor: luki »

Wykolejenie i stuknięcie się wagonów składu. Po reklamie może uda się go zidentyfikować.

Peter

Post autor: Peter »

To jest moim zdaniem #401+402. Ostatnio ta Warka kręciła się na 3-ce w Zabrzu. Porównaj sobie zresztą tą wyklejankę z boku w kabinie motorniczego :strzałka: dla porównania ten sam skład z poprzednią reklamą #401+402 .

luki

Post autor: luki »

Peter pisze:To jest moim zdaniem #401+402. Ostatnio ta Warka kręciła się na 3-ce w Zabrzu. Porównaj sobie zresztą tą wyklejankę z boku w kabinie motorniczego :strzałka: dla porównania ten sam skład z poprzednią reklamą #401+402 .
Tak to na pewno będzie ten składzik, Idea sobie jeździła ale jej już nie ma. A tak szczerze to ta reklama jak na Ideę to mi się podobała, bo ta co miał kiedyś 317+321 jak jeszcze dla Zawodzia robił, to nie za bardzo.

Peter

Post autor: Peter »

Na pewno ta wersja Idei na #401+402 była o wiele bardziej fotogeniczna niż poprzednia. :cool:

P.S.
Info dla lukiego : Drugi wagon #565 jeździ na 100% w składzie #564+565. Nie jest przerobiony na solówkę. Obiecałem Ci, że sprawdzę i spotkałem ten skład wczoraj na 3-ce w Zabrzu. Chyba tą solówkę zasugerowało Ci zdjęcie po prostu odczepionego #565 zrobione w dniu otwartym ZKT-4. :-P . Na razie jednak tak na pewno nie jest. Pozdrawiam. ;)

luki

Post autor: luki »

Dzięki za info, myślałem że jest solówką, no cóż nie często mi bywać w Gliwicach i Zabrzu. Pozdrawiam.
A właśnie skoro już piszę post, bo ostatnio zapomniałem.... chodzi mi o malowanie na składziku Zawodziańskim, kursował w latach 90-tych taki składzik pomalowany cały na biało, z trójkątnymi polami w kolorze czerwonym, niebieskim, zielonym....
Ciekawi mnie co to za skład i czy to była jakaś reklama czy takie malowanko coś jak 403+404
:D
Ostatnio zmieniony 2006-02-27, 18:50 przez luki, łącznie zmieniany 1 raz.

Peter

Post autor: Peter »

Hmm, na razie nie kojarzę... A w którym to było mniej więcej roku ?
To i tak dobrze, że kojarzysz z jakiej to było zajezdni. ;)

luki

Post autor: luki »

Myślę że ok. 1995-1998, wcześniej i później chyba raczej nie. A z Zawodzia na pewno bo kursował przeważnie na trasie Rynek - Słoneczna, a wszystkie linie w tych latach do Słonecznej z Zawodzia były.
Przypominam sobie także skład cały zielony, miał zieloną (ciemno zieloną) reklamę. Możliwe że to było nawet to samo co na 111N.

Peter

Post autor: Peter »

Zielone wagony jakie kojarzę to : #605+606 z reklamą BG ( stara atrapa z przodu ) i #550+551 Koliber (ogólnie jasnozielony) i drugi ciemnozielony, ale już nie pamiętam co to była za reklama.
111N miały reklamę "Podróż bez spalin".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji krajowej”