Krakowskie 105Na w GOP

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o polskch konstrukcjach tramwajów...
Peter

Post autor: Peter »

szubak pisze:W przyszlym roku moze sie zaczac pogrom stozlomek w Krakowie.
Dobrze by było, żeby większość stopiątek tych w lepszym stanie do nas trafiło. Na wagony nawet za cenę złomu też trzeba jednak mieć pieniądze. :mruga:

Co do składów które już się pojawiły to przydzielono je tak:
- zajezdnia Stroszek : #252+253 (ex. #429+430), #254+255 (ex. #457+458), #257+258 (ex. #703+704)
- zajezdnia Zawodzie : #262+263 (ex. #883+884)

W Gliwicach do przyszłego roku (do końca okresu wymiany wagonów z Krakowem) pod numerami #459K i #470K będą te krakowskie solówki jeździć. Potem mają być dopiero przenumerowane na odpowiednio #256 i #259. Najprawdopodobniej już w tamtej zajezdni pozostaną.

Dotychczas i tak liniowo widziałem tylko #459K, #470K i #252+253. Reszta pewnie niebawem też wyjedzie.

Na razie nie przydzielono jeszcze do odpowiednich zajezdni #250+251 (ex. #444+443), #260+261 (ex. #738+739). Po prostu mają dopiero przybyć. :]

rzelfix

Post autor: rzelfix »

Super. Pierwsze 105NaD (mowa o #704) w TŚ będzie stacjonować na Stroszku. :D

Peter

Post autor: Peter »

Jak zwykle Zawodzie zabrało sobie najmłodszy składzik. Do bytomskiego Stroszka jak na razie same roczniki 1981 przydzielono. ;)
Przeglądając zdjęcia na stronie psmkms zauważyłem przypadkiem kawałek składu #738+739 na linii 40. Wyjeżdżał już w Krakowie 1 listopada ostatnie kilometry przed transportem na Śląsk. :mruga: => Link

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

szubak pisze:W przyszlym roku moze sie zaczac pogrom stozlomek w Krakowie.
... jak się domyślam, Zarząd Tramwajów Śląskich już zaciera ręcę z radości... :retard:

Peter

Post autor: Peter »

Czy kupią więcej stopiątek to zależy jak już wspomniałem od środków finansowych. Przecież oni mają miliony długów. :mruga:
W tak trudnej sytuacji TŚ kupowanie tych wagonów jest wg mnie rozsądną decyzją. Te wagony są znane przez mechaników i w sam raz pasują do naszych torowisk i sieci. Jakikolwiek złom z zachodu u nas szybko by się rozpadł i przestał funkcjonować, również z powodu braku części i przeszkolenia.
Te stopiątki jeszcze kilka lat przecież pojeżdżą zanim przekształci i zrestrukturyzuje się TŚ. Wtedy pomyśli się o zakupach taboru niskopodłogowego (a może nawet wcześniej niż kilka lat). Trzeba tylko zrzucić z karku państwo.
To są wagony wysokopodłogowe, ale kupione za grosze, w które nie trzeba póki co za wiele inwestować.

rzelfix

Post autor: rzelfix »

Na placu terenu zajezdni Stroszek stoi już składzik #254+255 w pełni gotowy do wyjazdu. Niestety nie będę obiecywał zdjęć, bo nie wiem czy je zrobię. :/

[ Dodano: 2006-11-06, 15:12 ]
Zdążyłem złapać przed chwilą składzik z okna, kiedy wyjeżdżał z zajezdni. Prawdopodobnie włączał się jako rezerwa na plac Sikorskiego.
Link do zdjęcia

Peter

Post autor: Peter »

Dzięki za foto. W sumie to coraz więcej mamy niebieskich wagonów... :retard:
Czekam na jakieś reklamy na tych wagonach. Może na Zawodziu chociaż ten swój składzik przemalują, albo dadzą reklamę. ;)

P.S.
Dla niezorientowanych - u nas nie ma obowiązku malowania wagonów na czerwono. To TŚ sobie tylko tak maluje w spadku po PKT i WPK. :mruga:

luki

Post autor: luki »

Świetnie, w końcu będzie kursować kolejny skład. Ja osobiście czekam na #703+704, pfu znaczy się #257+258 :D , a szczególnie interesuje mnie ta doczepka :P
Ostatnio zmieniony 2006-11-06, 18:01 przez luki, łącznie zmieniany 1 raz.

Peter

Post autor: Peter »

luki pisze:...a szczególnie interesuje mnie ta doczepka :P
Mnie też, ale na pewno zainteresuje niejednego pasażera. ;)
Ja jestem ciekawy jak sobie jednak Zawodzie zrobi ten swój na razie jedyny ex. krakowski składzik. Będzie pierwszy składzik - wyłupek ? :chytry:

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Ja też się nie moge doczekać tego #257+258. Chciałbym się przejechać tą doczepką na "dziewiątce" xD

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jak tak dalej będzie, to GOP stanie się kolejnym miastem po Krakowie i Wrocławiu z niebieskimi tramwajami. :D

[ Dodano: 2006-11-07, 11:05 ]
A propo. Czy jakikolwiek klub miłośników w GOP-ie zamierza zorganizować jakąś imprezę pt. "Przywitanie krakowskich 105-tek". Czy też poprzestano na niedawnej imprezie "zamiana miejsc" ? ;)

luki

Post autor: luki »

Coś mi się wydaje że 8 sztuk dla ZKT-3 i 4 dla RK-2 będzie.
Zauważcie przedział numeracji:
250-259 - Bytom Stroszek (za rok #256 i 259 Gliwickie będą jako jedność z Bytomiem, bo powstanie prawdop. RK-3)
260-264 - RK-2 Zawodzie

Potem #578-577 wróci na Zawodzie, Zawodzie odda wypożyczony #576+575, no i może przekażą dobrą wolą do Będzina #637+638.
Oczywiście dużo tutaj wymarzone, ale scenariusz jak najbardziej może się sprawdzić.

Co o tym myślicie ?
J-31 pisze:A propo. Czy jakikolwiek klub miłośników w GOP-ie zamierza zorganizować jakąś imprezę pt. "Przywitanie krakowskich 105-tek". Czy też poprzestano na niedawnej imprezie "zamiana miejsc" ?
Mi się wydaje że pobyt "krakowiaków" na Śląsku wystarczająco uczczono już przejazdem #470K :mruga:

ff

Post autor: ff »

luki pisze: Potem #578-577 wróci na Zawodzie, Zawodzie odda wypożyczony #576+575, no i może przekażą dobrą wolą do Będzina #637+638.
A 576+575 już nie wrócił? Czytałem, że niedawno jeździł dla Będzina, ale może tylko na Wszystkich Świętych... Co do 637+638 to wg mnie zostanie. Zawodzie mogłoby go dać wcześniej do Stroszka jako skład bez wyświetlaczy, z którymi są takie na Stroszku problemy (579+592 teraz ma założone tablice z 11-tki), ale jednak sobie zabrali (z Chorzowa) a później go zostawili. Widocznie jest w dobrym stanie. Wiadomo, że Zawodzie zawsze bierze i trzyma to co najlepsze. ;)

Peter

Post autor: Peter »

Dzisiaj rano widziałem #254+255 na 7-ce. Widziałem z Karlika, więc nie wiem co to za pociąg. :)
J-31 pisze:A propo. Czy jakikolwiek klub miłośników w GOP-ie zamierza zorganizować jakąś imprezę pt. "Przywitanie krakowskich 105-tek". Czy też poprzestano na niedawnej imprezie "zamiana miejsc" ? ;)
Ja bym tam witał lepiej niskopodłogowce, ale musimy niestety nadal czekać aż państwo polskie "łaskawie" zwróci tramwaje Ślązakom i Zagłębiakom (przepraszam jeśli kogoś uraziłem, ale trzeba to w końcu nazwać po imieniu). Procedury trwają dłuugo. :]

Ja bym przy tej miernocie toborowej jaką mamy dziś do dyspozycji zdecydował się jednak na zakup min. kilkudziesięciu następnych wycofywanych z ruchu 105Na z Krakowa. Co będzie to zobaczymy. :mruga:

Dodam jeszcze coś, żebym nie był gołosłowny :)
=> #252+253
=> #254+255

Dowiedziałem się na forum WPK, że w sumie jeździły dzisiaj na 7-ce 3 stroszkowe składy #252+253, #254+255, #257+258 a na 13-tce zawodziański #262+263.

luki

Post autor: luki »

ff pisze:A 576+575 już nie wrócił? Czytałem, że niedawno jeździł dla Będzina, ale może tylko na Wszystkich Świętych...
Jak ostatnio pisałem na stronie, a konkretnie kolega który przesłał wieści, że ten składzik przybył 1 listopada, i albo tam zostanie - przeniesienie, albo to wypożyczenie wypożyczenia :mruga: .
Teraz się dowiedziałem że 2 listopada już jeździł dla Zawodzia.

Cieszę się że krakowiaków więcej już na szlaku, czas zapolować :)

[ Dodano: 2006-11-08, 17:12 ]
Wynik polowania:
- sfociłem dziś #257+258
- prezentuję fotkę doczepki :strzałka:
Link...258

Peter

Post autor: Peter »

A na TWB fotka już z 3-go listopada tym razem od przodu :mruga: => Foto
Ja coś nie mam szczęścia do Krakusów. Dzisiaj żadnego nie widziałem. ;)

rzelfix

Post autor: rzelfix »

No właśnie, ciekawe dlaczego zastosowano małe logo (jajo) TŚ z przodu? Dość "oryginalnie" to wygląda. :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście to logo wygląda oryginalnie, ale wg. mnie całkiem fajnie. :)

luki

Post autor: luki »

Peter pisze:Dowiedziałem się na forum WPK, że w sumie jeździły dzisiaj na 7-ce 3 stroszkowe składy #252+253, #254+255, #257+258 a na 13-tce zawodziański #262+263.
Z tego co słyszałem to on na 37 wyjechał, dziś dostane fotke, to się powinno wyjaśnić ostatecznie, chyba że go podmienili :mruga:

Peter

Post autor: Peter »

Dzisiaj na 16-tce śmiga sobie #262+263. Jechałem jeden przystanek. Jak na 1987r. to stan wnętrza poniżej moich oczekiwań. :]
rzelfix pisze:No właśnie, ciekawe dlaczego zastosowano małe logo (jajo) TŚ z przodu? Dość "oryginalnie" to wygląda. :P
Tam jest pomiędzy gniazdami jakieś inne małe gniazdko (nie wiem do czego to służy). To chyba przeszkadza żeby nalepić duże logo. :mruga:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji krajowej”