Modertrans - Poznań

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o polskch konstrukcjach tramwajów...
Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze: Lopez ja już grzeję swoje silniki na "Katarzynkę" w Poznaniu - zatem już teraz obiecuję, Ci, że jeśli tylko zostanie on zademonstrowany w czasie "Katarzynki", to na pewno go dokładnie obfocę. A przede wszystkim wnętrze, bo w sumie sam jestem ciekawy :)
Grzej się grzej Katarzynka w tym roku 23 listopada. A czy będzie zaprezentowany Moderus to sie jeszcze okaze. A jak nie to powinnien liniowo na 14 śmigać :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznaniak pisze:Grzej się grzej Katarzynka w tym roku 23 listopada. A czy będzie zaprezentowany Moderus to sie jeszcze okaze. A jak nie to powinnien liniowo na 14 śmigać :)
Super, dzięki. Zatem swoją listopadową wizytę w Poznaniu rozpocznę od małego polowanka na 14-stce :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Powinno już wtedy jeździć chyba parę sprawnych Moderusów :cool:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A propo 14-stki. Czy to oznacza, że MPK zamierza rzucić swoje najnowsze Moderusy wyłącznie do obsługi PST-ki ? ;)

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

http://www.mkm.szczecin.pl pisze:Około godziny 12:55 do Wydziału Napraw Taboru przyjechała pierwsza laweta z nowym,"surowym" pudłem tramwajowym z poznańskiego "Modertransu". Jest ono w kolorze szarym, posiada tylko przednią i tylną szybę wraz z laminatami. Obecnie trwa jego rozładunek.
:strzałka: http://www.mkm.szczecin.pl/news.php?det ... 51932.news :shocked:

Ciekawe, kiedy pojawi się na linii :D

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

@KKS- może jakiegos tam normalnego zrobia bo na falusa chyba sobie troche poczekamy jeszcze :)

@J31- tyrystorowy Moderus czyli skład 150+151 jest przydzielony do grafiku PST czyli pojawiać sie będzie na liniach: 6, 14, 15

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznaniak pisze:@J31- tyrystorowy Moderus czyli skład 150+151 jest przydzielony do grafiku PST czyli pojawiać sie będzie na liniach: 6, 14, 15
To rozumiem, zastanawiam się tylko, czy pozostałe Moderusy - jak tylko będą gotowe - również będą skierowane do obsługi PST :)

dariuszz94

Post autor: dariuszz94 »

Tokioexpres pisze:400 stoi na Gajowej - co z niej wyniknie - decyzja MPK. Wiem ze remont tego tramwaju powinien być gruntowny. Dla Modertransu to też okazja - pierwszy niskopodłogowy tramwaj to okazja do referencji i sprawdzania sie z tematem przed własnym niskaczem.
Teraz #400 stoi na torach odstawczych Budziszyńska i nic się nie zmienił. Pomimo, ze wrócił z Gajowej.

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

http://www.mkm.szczecin.pl pisze: Około godziny 12:55 do Wydziału Napraw Taboru przyjechała pierwsza laweta z nowym,"surowym" pudłem tramwajowym z poznańskiego "Modertransu". Jest ono w kolorze szarym, posiada tylko przednią i tylną szybę wraz z laminatami. Obecnie trwa jego rozładunek.
Zdjęcia ( 2-gie od góry ):
:strzałka: http://www.mkm.szczecin.pl/galeria.php?action=new :mruga:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

J-31 pisze:To rozumiem, zastanawiam się tylko, czy pozostałe Moderusy - jak tylko będą gotowe - również będą skierowane do obsługi PST
Pewnie do czasu, aż będzie mniej brygad niż wagonów tak zostanie ;)

dariuszz94

Post autor: dariuszz94 »

Poznaniak pisze:@J31- tyrystorowy Moderus czyli skład 150+151 jest przydzielony do grafiku PST czyli pojawiać sie będzie na liniach: 6, 14, 15
przecież 6 nie jeździ przez PST :ban:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Zanim zaczniesz rzucać banami upewnij się, o czym piszesz. Do grafiku PST od września dołączyła linia 6 - jakbyś nie zauważył już można na niej spotkać Combino.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Małe pytanko, czy ja coś przeoczyłem, czy może zapomniałem - MZK Szczecin kupił Moderusy Alpha ? A ile wagonów kupiło MZK, czy ktoś z Was pamięta ? ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:A ile wagonów
Póki co to jest pudło w stanie surowym otwartym, do gotowego Moderusa trochę mu jeszcze brakuje.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Skład Moderusów 140+141 wczoraj zadebiutował na linii 6/7. Mamy drugi liniowy juz skład Moderusów (ten jest "deptany")

dariuszz94

Post autor: dariuszz94 »

Skład Moderusów 140+141 wczoraj zadebiutował na linii 6/7. Mamy drugi liniowy juz skład Moderusów (ten jest "deptany")
podobno już stoi na Gajowej

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Tak, pojeździł jeden dzień i wrócił na reklamację, ale miejmy nadzieję, że podobnie jak AC szybko wróci. W tym wypadku były zdaje się problemy z drzwiami ;)

timtheenchanter

Post autor: timtheenchanter »

Czy ktoś wie na jakich liniach obecnie jeżdżą moderusy?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

timtheenchanter pisze:Czy ktoś wie na jakich liniach obecnie jeżdżą moderusy?
Poznaniak napisał, że na 14-stce, ale najlepiej poluj na Moderusa na PST-ce. To będzie najlepsze miejsce ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

150+151 na 14, a drugi różnie na liniach z Głogowskiej.
Dziś mija termin dostawy pierwszego Moderusa dla Gdańska. Oczywiście niedotrzymany :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji krajowej”