Konstal 114Na

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o polskch konstrukcjach tramwajów...
Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:CHyba dobrze, że więcej nie wyprodukowano tych wagonów - one byłyby świetne ale 30 lat temu. Natomiast obecnie jest to raczej "produkt tramwajopodobny" :diabeł:
Już lepsze to, niż 13N :-P

Damhan

Post autor: Damhan »

J-31 pisze:CHyba dobrze, że więcej nie wyprodukowano tych wagonów - one byłyby świetne ale 30 lat temu. Natomiast obecnie jest to raczej "produkt tramwajopodobny" :twisted:
Wolałbym 114Na niż 102Na, przynajmniej ma niskie wejście dlaniepełnosprawnych, a to też się liczy. A 30 lat temu nikt w Konstalu nie myślał o inwalidach

PS. Gdańskie 114- stki przeszły ostatnio remonty i teraz wyglądają fantastycznie.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

janzel pisze:
J-31 pisze:CHyba dobrze, że więcej nie wyprodukowano tych wagonów - one byłyby świetne ale 30 lat temu. Natomiast obecnie jest to raczej "produkt tramwajopodobny" :twisted:
Wolałbym 114Na niż 102Na
Albo 105 ze wszystkimi wysokimi wejściami...

voy

Post autor: voy »

janzel pisze:A 30 lat temu nikt w Konstalu nie myślał o inwalidach
Ale o robieniu tramwajów zacofanych jak sprzed 30 lat z zachodu to już pomyślał, i stworzył takie twory, którymi się jeździ jak trzydziestoletnimi trupami.
Gdańskie 114- stki przeszły ostatnio remonty i teraz wyglądają fantastycznie.
Dobry żart :lol:

voy

Post autor: voy »

No tu wypada się zgodzić, 114Na są ładniejsze niż warszawskie u-booty.

Podi

Post autor: Podi »

W warszawie nie ma żadnego reprezentacyjnego taboru(no moze w ewentualności bulwy).

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

voy pisze:No tu wypada się zgodzić, 114Na są ładniejsze niż warszawskie u-booty.
Zdecydowanie.

Michał

Post autor: Michał »

Ogólnie 114Na mi sie podobają. Pamiętam jak miałem z 7-8 lat to jak zobaczyłem 114Na w Gdańsku to myślałem, że to nowoczesny tramwaj bo wówczas w Łodzi jeździły same 805.

Damhan

Post autor: Damhan »

Michal pisze:Ogólnie 114Na mi sie podobają. Pamiętam jak miałem z 7-8 lat to jak zobaczyłem 114Na w Gdańsku to myślałem, że to nowoczesny tramwaj bo wówczas w Łodzi jeździły same 805.
Niektórzy ludzie do tej pory tak myślą. Nawet jak widzą żelazka. :lol: :P

Michał

Post autor: Michał »

Jak byłem w Łodzi i stałem na przystanku, nadjechała bulwa a jakaś kobieta do swojej koleżanki: O to ten nowy tramwaj. :]

Damhan

Post autor: Damhan »

voy pisze:Fotele takie jak w Citadisie 100 - niezbyt dobre.
Właśnie. Jakiej firmy są te fotele?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji krajowej”