Tramwaj hybrydowy

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
MW

Post autor: MW »

o otwarciu dla ruchu mówi się o terminie do 20 grudnia br., mimo że początkowo w ogóle termin zakończenia inwestycji wyznaczono na wrzesień 2006 r.! Pozostała jeszcze sieć trakcyjna do powieszenia, no i budowa podstacji.
Są czynione już jakieś plany odnośnie kursowania linii, ale nie zagłębiałem się w temat.

Peter

Post autor: Peter »

Tak się zastanawiam i mam pytanie: Czy są miejsca na świecie, gdzie kursują tramwaje na akumulatory ?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Peter pisze:Tak się zastanawiam i mam pytanie: Czy są miejsca na świecie, gdzie kursują tramwaje na akumulatory ?
Przyznam szczerze, że nie słyszałem o obecnych.

Natomiast dawno, dawno temu, tuż po II wojnie światowej, w Szczecinie, w rejonie Portu kursował tramwaj z przyczepką akumulatorową... :)

[ Dodano: 2005-09-19, 10:31 ]
Damhan pisze:A właśnie. Wiadomo jakie linie bedą przebiegać nowo wybudowanym odcinkiem i kiedy jego otwarcie dla ruchu pasażerskiego?
Termin otwarcia napisał już kol. MW. Natomiast wstępne plany przewidują, że nowym odcinkiem pojadą tramwaje linii:

2 - zamiast do Huty, od ul. Broniewskiego wjazd na nowy odcinek i dojazd do pętli Bemowo
13 - przedłużenie linii z pętli Bemowo, przejazd nowym odcinkiem do ul. Broniewskiego, a następnie do pętli Piaski...

Obecnie przebudowywana jest pętla Piaski na ul. Broniewskiego. Dobudowywany jest tam dodatkowy tor z możliwości zawrócenia spowrotem w kierunku północnym... :)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

"Trzynastka" ma podobno jeździć do Huty, a nie na Piaski...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Thomas78 pisze:"Trzynastka" ma podobno jeździć do Huty, a nie na Piaski...
Całkiem możliwe, ale coś miało jeździć na Piaski. Prawdopodobnie o czymś zapomniałem...

Na razie to są wszystko plany, które jeszcze się wielokrotnie zmienią. Czekamy na 20 grudnia i wtedy będzie wiadomo więcej... :)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:
Thomas78 pisze:"Trzynastka" ma podobno jeździć do Huty, a nie na Piaski...
Całkiem możliwe, ale coś miało jeździć na Piaski. Prawdopodobnie o czymś zapomniałem...

Na razie to są wszystko plany, które jeszcze się wielokrotnie zmienią. Czekamy na 20 grudnia i wtedy będzie wiadomo więcej... :)
Do mnie dotarła taka wersja:
1 - Annopol - ... - Okopowa - Towarowa - Grójecka - Banacha
2 - ¯erań Wsch. - ... - Broniewskiego - Powstańców Śląskich - Nowe Bemowo
13 - Kawęczyńska - ... - Powstańców Śląskich - Broniewskiego - Wólczyńska - Nocznickiego - Huta
19 Nowe Bemowo - Powstańców Śląskich - Broniewskiego - ... - Wyścigi
29 - kasacja
11 - uruchomienie: Huta - Nocznickiego - Wólczyńska - Broniewskiego - Powstańców Śląskich - Radiowa - Dywizjonu 303 - Obozowa - Młynarska - al. Solidarności - Okopowa - Towarowa - Grójecka - pl. Narutowicza

Nie ręczę jednak za wiarygodność tej wersji.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Szczególnie trasa nowej linii - 11stki wygląda nawet ciekawie. :D

Ok. Spoko - czekamy na 20 grudnia... ;)

56247

Post autor: 56247 »

Co do linii 29-to polemizowałbym.
Słyszałem że ma zostać.
Lecz kto z Nas ma rację.... :?:
Zaczekajmy do owego 20.12.2005 ;)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

56247 pisze:Co do linii 29-to polemizowałbym.
Słyszałem że ma zostać.
Lecz kto z Nas ma rację.... :?:
Zaczekajmy do owego 20.12.2005 ;)
29 wg projektu ZTM (który odłożono ad acta) miało być skasowane, a za to miało jeździć częściej 19.
No nic, pożyjemy - zobaczymy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Wracając do tematu - Tramwaj hybrydowy - #3002 ma podobno powrócić do regularnej służby od 1-go października... :)

Peter

Post autor: Peter »

#3002 będzie jeździł z zainstalowanymi akumulatorami ?
Ile one zajmują miejsca ?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Peter pisze:#3002 będzie jeździł z zainstalowanymi akumulatorami ?
Tak
Peter pisze:Ile one zajmują miejsca ?
Niestety na razie nie wiem. Jeszcze nim nie jechałem. Może kol. MW odpowie na to pytanie, ja będę mógł dopiero odpowiedzieć, jak go złapię... ;)

Wiem tylko tyle, że przebudowano mu wnętrze i zdaje się w części niskopodłogowej zmieniono ustawienie części foteli. Tzn. są one teraz umiejscowione na skrzynkach i postawione poprzecznie do kierunku jazdy. Tyle co widziałem w TV... ;)

Peter

Post autor: Peter »

Dzięki za odpowiedź. W TV też widziałem. W takim razie będę cierpliwie czekał :)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Zamiast cudować z tramwajami na baterie, niech wreszcie kupią chociaż kilka nowoczesnych pojazdów...

voy

Post autor: voy »

Przetarg już jest i wszystko wskazuje na to, że będzie to PESA.

Podi

Post autor: Podi »

voy pisze:Przetarg już jest i wszystko wskazuje na to, że będzie to PESA.
A co z tym przetargiem,który wygrała HCP?

Peter

Post autor: Peter »

Chyba będą po prostu wygrani producenci z tych dwóch przetargów ( tzn. HCP-wysokopodłogowce i PESA-niskopodłogowce ). Tak to przynajmniej zrozumiałem.

voy

Post autor: voy »

Tak właśnie będzie.

Ale kiedy będą pierwsze dostawy?-Damhan

Podi

Post autor: Podi »

voy pisze:Tak właśnie będzie
Aha to mi ulżyło :)

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

to ja na chwile powróce to tematu tras na nowej linii. co byście powiedzieli na coś takiego:
1: ¯erań - ... - Powstańców Śląskich - Reymonta - Broniewskiego - JPII - Starzyńskiego - ... - ¯erań (okrężna)
2: przeciwny kierunek (okrężna)
35: ...Broniewskiego - Reymonta - Powstańców - Bemowo
13: ...Powstańców - Reymonta - Wólczyńska - Nocznickiego - Huta

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”