Olsztyn - tramwaj

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Ciekawa wizualizacja. Ciekawe, czy rzeczywiście tramwaje zostaną reaktywowane w Olsztynie. Mocno kibicuję.

BTW Jak wyglądały trasy tramwajów Olsztyńskich przed likwidacją? Czy nowa trasa jest podobna do tej dawnej?

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

Tak jeździł kiedyś tramwaj:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

A tak będzie może jeździł teraz:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Jak widać są różnice.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Trochę kiepsko widać. Możeby zrobić mapę na http://maps.google.com ze starym i nowym przebiegiem?

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

Wiesz, ja to po prostu przekopiowałem z własnej strony www (czyt. leń jestem :P ).

A z mapką Google się pomyśli. :> I się pomyślało:
http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&h ... fa022&z=12

Zaznaczona stara i nowa trasa oraz jako bonus przebieg tras proponowanych przez FRO i moją osobę. :cool: Mam nadzieję, że jako tako będzie czytelna. :retard:

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Czyli trasa o wiele dłuższa, niż za dawnych czasów. Ciekawe tylko, jaki tabor będzie u was jeździł - same niskacze, czy może miasto sprowadzi też jakieś używane 105N lub GT6/8. :mruga:

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

Miasto ma zamiar kupić 13 nowych tramwajów, więc używek nie będzie. Dodatkowo nie jest wcale pewne, że to będą tramwaje (widmo trolejbusu z pantografem i szyną dalej jest realnie groźne). ;)

ppln

Post autor: ppln »

OPi pisze:Ciekawe tylko, jaki tabor będzie u was jeździł - same niskacze, czy może miasto sprowadzi też jakieś używane 105N lub GT6/8.
Na start na bank same niskie (bo z dofinansowania z UE), w ramach późniejszego zwiększania częstotliwości albo dobudowywania odcinków mogą zawsze coś ściągnąć

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

Mamy poślizg w przetargu - w sumie było to do przewidzenia: http://olsztyn.wm.pl/Opoznia-sie-przeta ... wej,101088
;)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Znalazłem kilka takich filmików:
:strzałka: http://www.youtube.com/watch?v=mJ3YcpFT ... grec_index
:strzałka: http://www.youtube.com/watch?v=dc6uEIjT ... re=related

Ciekawe, że do wizualizacji użyto Skodę 16T.

[ Dodano: 2010-10-09, 13:01 ]
BTW, wiadomo, jak będą przebigać trasy linii i jaka będzie numeracja i czy tramwaje będą się dublować z autobusami?

ppln

Post autor: ppln »

OPi pisze: Ciekawe, że do wizualizacji użyto Skodę 16T.
Ktoś chyba chciał zniechęcić mieszkańców do tej inwestycji, to przecież już nawet 120Na są ładniejsze

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Tak na marginesie, to nie 16T, a 19T. Widać wyraźnie, że Skoda jest dwukierunkowa ;)

A poza tym ciekawe na jakich zasadach umieszczono tam wizualizacje Skody.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ppln pisze:Ktoś chyba chciał zniechęcić mieszkańców do tej inwestycji, to przecież już nawet 120Na są ładniejsze
Myślę, że to jest tylko kwestia gustów. Bo jednemu podoba się Skoda 19T, a innemu PESA. Ważne, by pokazać ludziom jak miałoby to wyglądać. ;)

Ciekawi mnie tylko czy czasami władze Olsztyna rzeczywiście nie chciałyby kupić właśnie 19T. W sumie ładny, nowoczesny tramwaj, dwukierunkowy. To jest chyba to co im potrzeba ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:czy czasami władze Olsztyna rzeczywiście nie chciałyby kupić właśnie 19T
Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Obecność danego typu tramwaju na wizualizacji jeszcze o niczym nie świadczy... Bodajże Częstochowa miała wizualizacje którejś z wersji linii na Błeszno z Cityrunnerem z Grazu, a nie oznacza to przecież, że zostaną one zakupione ;) Poza tym Olsztyn na którychś z poprzednich swoich wizualizacji miał zupełnie inny niż Skoda 19T typ tramwaju (nie chcę przekręcić, ale to był chyba jakiś Siemens...?).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Nie chcę się przed niczym upierać. Ani stawiać jakiejś tezy. To jest tylko wizualka i rzeczywiście pokazane na niej Skody 19T, mogły tam się pojawić zupełnie przypadkowo. Autorzy wizualki mogli wybrać równie dobrze każdy inny wagon ;)

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

A czy czasem twórcy takich filmów nie muszą mieć zgody producenta tramwaju na umieszczenie jego wizualizacji?

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Nie koniecznie, logo Skody się tam nie pojawia, to tak jak z grami np. wyścigowymi gdzie modele aut są podobne do rzeczywistych, a znaczki i nazwy pozmieniane, co do samego modelu to może autor wizualizacji dorwał gdzieś model #D skody i stąd ten pojazd się tam znajduje, dla niego tramwaj może być tramwajem, byleby miał okna i drzwi i po torach jeździł.

Lopez

Post autor: Lopez »

bystrzak2000 pisze:A czy czasem twórcy takich filmów nie muszą mieć zgody producenta tramwaju na umieszczenie jego wizualizacji?
Trzeciorzędny problem. Który producent nie chciałby, żeby akurat jego pojazd znalazł się w takich wizualizacjach?

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Co z przetargiem w Olsztynie? Wie ktoś, kiedy zostanie ogłoszony?

I mam pytanie, jaki będzie rozstaw szyn? Taki jak dawniej w Olsztynie (tj. 1m)?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

OPi pisze: I mam pytanie, jaki będzie rozstaw szyn? Taki jak dawniej w Olsztynie (tj. 1m)?
Takich sieci się już raczej nie robi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”