Filmy o tramwajach...

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Maciek-krakow

Filmy o tramwajach...

Post autor: Maciek-krakow »

Zapraszam do obejrzenia filmow o krakowskich tramwajach a szczegolnie o wagonie NGT6 - mysle ze dla forumowiczow ktorzy nie maja mozliwosci jazdy Bombardiem w Krakowie obejrzenie filmu będzie ciekawym doświadczeniem.

www.transportszynowy.prv.pl

Oczywiscie czekam na sugestie uwagi i propozycje.. Film jest krótki, ale myślę że treściwy...
Ostatnio zmieniony 2005-03-27, 18:05 przez Maciek-krakow, łącznie zmieniany 1 raz.

voy

Post autor: voy »

Mógłby być dłuższy :] i pokazywać więcej ujęć (np. pędzący Bombardier po trasie KST od wewnątrz). Nakręćcie takie filmiki także z innymi tramwajami!
Jakim sprzętem nagrywacie filmy?
Sam bym się podjął zrobienia filmu z autobusami, ale nie wiem, czy mój sprzęt jest dostatecznie dobry do takich działań.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Ciekawy filmik :) Więszość filmu pokazuje NGT6 od wewnątrz , pokazując wiele szczegółów.
Teraz proponował bym bardziej pokazać NGT6 od zewnątrz , a takżę zaprezentować trase na której jeżdzą.- szczególnie odcinek na ul Nowosądeckiej i Kurdwanowie :)
Miłym akcentem bylo by także pokazanie kabiny motorniczego itp .
¯ycze powodzenia w dalszej pracy ;)

Kuba

Post autor: Kuba »

Calkiem fajny filmik,nawet nie taki krotki :) Podobal mi sie tez ten z Konstalem 105N. :mruga: Dobra robota ;)

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

Zapewniam ze film o NGT6 bedzie poszerzony - na poczatek jest to co jest. Nie spootkalem jeszcze w necie filmu zrobionego wewnatrz tramwaju podczas liniowej jazdy.

Filmy krecone sa kamera Panasonic NV DS 28EG w technologii Mini DV (w pelni cyfrowa) a nastepnie montowane cyfrowo na komputerze - www.ppfk-tp.prv.pl

Robson

Post autor: Robson »

Co ja mam byc gorszy zrobiłem film w 2004 roku jak na WOSP z klubem jeździłem sorry za dźwiek ale Movie Maker zniekształca.Można sciągnąć z tego linku
Jak chcecie to moge jeszcze umieścić jak sie eNka przy katedrze jedzie i gdzies tam na trasie

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

Nie zauwazyliscie tego izolatora? Czy byl jakis inny powod?

Robson

Post autor: Robson »

To z mojej winy :) eNka wyjeżdżała z hali a ja to filmowałem. Zatrzymała sie bym mógł wsiąść do wagonu akurat na izolatorze:) Jak na filmie widac najpierw próbowano ręcznie przepchnąć z powrotem do hali a że sie nie dało to wyciągnieto "helmuta" i metoda zderzak w zderzak przepchnięto :)

luki

Post autor: luki »

Co do filmów Maciek, może by dodać komentarze głosowe, czy też wkleić schematy i zdjecia techniczne, bo na razie ten filmik o NGT6 jest fajny ale tylko tak pokazuje ogólnie wagon.

Troszke to rozbudować :P
Ostatnio zmieniony 2006-02-27, 19:04 przez luki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ale ogólnie film o NGT6 jest super. Brawa dla autora, czułem się jak by był w Krakowie... :)

voy

Post autor: voy »

Tak, tylko zdecydowanie za dużo tych okropnych ding-dongów. Powinno być więcej NGT6 jadącego z zewnątrz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:Tak, tylko zdecydowanie za dużo tych okropnych ding-dongów. Powinno być więcej NGT6 jadącego z zewnątrz.
Czego chcesz, przecież to tramwaj. To normalne. Co chwila się zatrzymuje i co chwilę jest sygnał ostrzegający przed zamknięciem drzwi... :mruga:

voy

Post autor: voy »

Ale tramwaje również jeżdżą, a to także mnie interesuje. Ujęcia podczas filmu są ustawione trochę chaotycznie, raz jest wnętrze, raz automat biletowy, raz zewnątrz itd. Myślę, że powinno się to uporządkować. Ciesze się bardzo, że dużo jest pokazanego wnętrza. Ale zdecydowanie za mało jest pokazanego tego tramwaju z zewnątrz, jeszcze kilka ujęć by się przydało w różnych sceneriach i warunkach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”