[Tychy] Tabor trolejbusowy

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach...
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Kolejka pisze:Nie pokazuje linii, tylko datę i godzinę.
W Opolu też jest jeden gniot, który tak ma, jest linia i kierunek i zaraz przeskakuje na godzinę, to możliwe chyba tylko w PIXELowskim wyświetlaczu ;)

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Jeszcze nie miałem okazji nim jechać. Może jeszcze w wakacje się nim przejadę i postaram się nakręcić film z jazdy (o ile o tym nie zapomnę).

ppln

Post autor: ppln »

Shadow238 pisze:Przyznaje, że dość dziwacznie to wygląda. Pewnie jakiś błąd wkradł się do sterownika albo celowo ustawili tak- tylko po co ?
Może źle wpięty czy coś.
W Łodzi jeden z CR-ów pokazywał na bocznych wyświetlaczach kierunek i następny przystanek (co ciekawe, to naprawdę działało i następny przystanek był zawsze aktualny). Teraz (po wymianie sterownika) druga linia wyświetlacza jest pusta.

tom4421

Post autor: tom4421 »

Boczny wyświetlacz jest tak ustawiony celowo, pokazuje przez 10 sekund linię i kierunek, a następnie przez 5 sekund datę i godzinę.
To wszystko aby pasażerowie na Dworcu PKP widzieli aktualny czas i mogli na tej podstawie stwierdzić ile pozostało do odjazdu. Kierowcy również z tego korzystają, stojąc podczas przerwy na zewnątrz widzą za ile minut muszą ruszyć z przystanku.

Co do głosowych zapowiedzi, to system sprawdza się dobrze, z początku były problemy z powodu rozbieżności między odległościami w rozkładach, a faktycznymi. Zwymiarowano samodzielnie wszystkie przeloty i od tego czasu wszystko działa jak trzeba. Ostatnio dodano informację o przystankach końcowych (na Dworcu i Paprocanach) oraz w kierunkach zjazdowych dorzucono zapowiedź "Towarowa Zajezdnia - przystanek do wysiadania".

Jako ciekawostkę dodam, że dźwięk przy podawaniu nazwy przystanku po otwarciu drzwi jest taki sam jak w Ostravie :)

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Po miesiącu liniowej jazdy #011 ma już reklamę :confused: Jest to reklama tej samej firmy, co na "Tysi" (#007), ale jednak trochę inna.
Tak wygląda #011:
Obrazek Obrazek
A tu dla porównania "Tysia":
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kolejka, patrzę na Twoje zdjęcia - zresztą całkiem niezłe ;) - i normalnie diabli mnie biorą. Nie dość, że #011 długo nie pojeździł sobie w barwach zakładowych, to jeszcze dodatkowo obklejono go ze wszystkich stron - zgroza, współczuję pasażerom. :retard:

A na dodatek czy ktoś może mi wytłumaczyć, czemu Tyskie Solarisy Trollino, każdy ma dekle w innej barwie ? :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:A na dodatek czy ktoś może mi wytłumaczyć, czemu Tyskie Solarisy Trollino, każdy ma dekle w innej barwie ?
W przypadku "Tysi" #007 to zamówi ją w kolorze niebiesko-granatowym z deklami niebieskimi pod reklamę, która jest o dziwo żółto-biała.
Natomiast standardowo do malowania miejskiego Tychów (zółto-zielono-żółte) zamawia się dekle w kolorze żółtym. Po prostu wszystko zależy od danej reklamy.

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Poprawka: "Tysia" miała żółto-białą reklamę, a teraz jak widać na zdjęciach jest czerwono-biała.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wielkie dzięki Shadow. Teraz rozumiem. Swoją drogą, to "Tysia" wygląda z tymi ciemnymi deklami trochę smutno, ale może znów zmieni reklamę i wszystko będzie pasowało :)

kilof

Post autor: kilof »

Temat mi zaniedbaliście, mam kilka filmików z wczoraj :) Z pozdrowieniami dla kierowcy :)

http://www.youtube.com/watch?v=wfd4WhdqqXQ Z komóreczki, króciutki.
http://www.youtube.com/watch?v=9IibsuiY77g Wyjazd Tysi #007 z zajezdni.
http://www.youtube.com/watch?v=TDHfx0iCa7s małe spawanko także Tysi.

Dzień wczorajszy dla Tysi był dniem trudnym, nie tylko dlatego że ja się tam woziłem przez pół dnia. Co chwilę traciło się wspomaganie kierownicy, a to wszystko przez spawanie które widać na wszystkich trzech filmikach. Ten kierowca wyjechał z zajezdni swoim wozem #011, potem miał awarię więc wyjechała rezerwa, podmienili mu wóz na 007, potem znów awaria ale udało się ją kierowcy naprawić, a zmienniczka wyjechała z zajezdni już 011. Kilka godzin później widziana była w 007 :D
Mam też kilka zdjęć, w tym jedno z obciachowymi ozdobami wewnątrz wozu..


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wnętrze jest bardzo fajne, a propo tych wiszących ozdóbek - czy to normalne, że kierowcy tyskich trolejbusów - tak je sobie ozdabiają. Czy to tylko w #007 coś takiego wisi ? ;)

Køemílek

Post autor: Køemílek »

Była, ale nigdy nie wyjechała ;-)

Rafał

Jelcz Pr110E

Post autor: Rafał »

Te 2 sztuki jako zabytki do was idą, czy do eksploatacji na liniach ? Fakt że te nowsze 120ME będą dostępne dopiero w październiku br.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Ale o czym Ty w ogóle mówisz, przybliż to jakoś.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Jeśli dobrze myślę to wspomina on o dwóch Jelczach PR110E które TLT Tychy odkupiło od PKT Gdynia. Jeden z nich, ex-3354 wyjechał na lawecie z Gdyni wczoraj, a drugi ex-3353 wyjedzie wkrótce.

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Może się wtrącam, ale po kiego grzyba Tychy kupują te 2 trajtki ? Jakieś super utrzymane, czy braki taborowe ?

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Rumpel pisze: Jakieś super utrzymane
Z tego, co pamiętam to gdyńskie trolejbusy są nie najgorzej utrzymane. Biorąc pod uwagę, że są to słabe nadwozia, to gdyńskie wozy zawsze wyglądały bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Myślałem, że Tychy będą inwestować (cudeńka typu "Tysia") ale widze że sie delikatnie zawiodłem. Gdyńskie gnioty, jeszcze wątpliwej jakości :nuts:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Rumpel pisze:Myślałem, że Tychy będą inwestować (cudeńka typu "Tysia") ale widze że sie delikatnie zawiodłem.
A zdajesz sobie w ogóle sprawę z tego dlaczego tak jest :?: Opóźnia się sprawa dofinansowania i do czasu gdy nie będzie pieniędzy, to najnormalniej w świecie trzeba sobie radzić inaczej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o trolejbusach”