Bezpieczeństwo w pociągach

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Podi

Post autor: Podi »

rupak pisze:A tak w ogóle to PKP teraz planuje modernizacje :P, więc nie będzie tak źle :smile:.
Dokładnie,mogłobyć gorzej :)

Michał

Post autor: Michał »

To nie jest porównanie, PKP nie wygra nagle w totolotka. Podniesienie PKP na nogi nie wymaga szczęścia a pieniędzy. Tramwaj ma racje to nierealne.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Pomimo,że pociągi w Polsce również jak i infrastuktura sąw kiepskim stanie,pociąg jest bezpieczniejszy od pks-u.
A mianowicie co konkretnie wg. Ciebie jest w kiepskim stanie? Wagony spółki PKP Intercity, tory po których pociąg może się poruszać z prędkością 160km/h (autobus tyle chyba nie może), lokomotywy np. EP09, czy może dworzec Wrocław Główny?
Pociąg może w sumie sie tylko wykoleić,zderzyć z innym pociągiem,albo wlecieć na jakiś pojazd na przejeździe.To sie jednak zdarza rzadko. PKS natomiast może uczestnić w niejednym wypadku drogowym,nie obojętne są mu warunki pogodowe,no i nie mówiąc już o stanie niektórych autobusów puszczanych na dalekie trasy...
Zgadza się, to najczęstsze przyczyny w których dochodzi do wypadków, jednak ma to miejsce dosyć rzadko.
I jeszcze jedno - jak autobus się zderzy z autem osobowym to raczej pasażerowie będą mieć dość lekkie obrażenia natomiast w wypadku pociąg vs. pociąg już za ciekawie nie będzie...
Jak się pociąg zderzy z autem osobowym to pasażerowie anie maszynista wcale obrażeń miec nie będą, ot lekkie szarpnięcie poczują tylko.A jak się autobus zderzy z autobusem to tez za ciekawie już nie będzie...
Ciekawe, np. jak na trasie jest jakaś zaspa śnieżna to nie ma możliwości objazdu a PKS może przecisnąć się jakimiś lokalnymi drogami
Jak na torach jest zaspa to pługi PKP PLK odsnieżają, poza tym pociąg ma znacznie większą masę i większe szanse na pokonanie takiej zaspy, ale takiej już nie mają autobusy PKS-u.
Inna sprawa, że właściwie funkcjonariusze SOK nie wiele mogą, a w przypadku okradzenia pasażera wzruszają ramionami.... :cry:
Nie wzruszają, jak zgłosisz się bezpośrednio po kradzieży do obsługi pociągu, SOK zostanie o tym natychmiast zawiadomiona. Wiele takich przypadków kończyło się pomyślnie
;)
Przynajmiej w PKS-ie trafiają się Scanie Izar i Bovie Futury! A w PKP raczej TGV nie znajdziesz! :wink:
Skoro wagony PKP Intercity Ci nie odpowiadają... :nuts:
Jesteś optymistą niestety PKP musiało by:
-poprawić swój tabor
-wyremontować setki kilometrów sieci trakcyjnej i torów
-zmienić politykę:ceny biletów,połąnczenia
-i najważniejższe spłacić długi :!:
Poprawia, remontuje i modernizuje swój tabor,szlaki, i sieć trakcyjną caly czas, widac mało podrózujesz i sie w sprawie nie orientujesz, nie pisz więc takich bzdur. A co do połączeń, jakie Ci nie odpowiadają? A ceny biletów są porównywalne z pks-owskimi.


I na zakończenie dodam, że sie dziwię skąd ta nagonka na PKP, jakby PKP padło odczulibyście to szczególnie zimą , z powodu braku ogrzewania w domu (autobus chyba nie przewiezie setki ton węgla), oraz z powodu ciemności w nocy...A tak poza tym, to jest temat o bezpieczeństwie w pociągach a nie porównanie PKP z PKS :mruga: ,

Milenium

Post autor: Milenium »

Inspektor pisze:Jak się pociąg zderzy z autem osobowym to pasażerowie anie maszynista wcale obrażeń miec nie będą,
Co? :o: Co ty Inspektorze mówisz? Właśnie raczej ludzie w aucie osobowym giną! Mało kto przeżywa! :|
Inspektor pisze:Skoro wagony PKP Intercity Ci nie odpowiadają... :nuts:
Skoro kible to najbardziej wygodny sposób transportu między lokalnego :| .
Inspektor pisze:A co do połączeń, jakie Ci nie odpowiadają? A ceny biletów są porównywalne z pks-owskimi.
Zapytaj się Voya,mowił mi że nie mógł znaleźć połąnczenia ze Słupska do Koszalina! Paranoja...
Michal pisze:widac mało podrózujesz i sie w sprawie nie orientujesz, nie pisz więc takich bzdur.
Może mało podróżuje ale nadal widze tysiące zardzewiałych słupów w Polsce...Powód? :o
Inspektor pisze:I na zakończenie dodam, że sie dziwię skąd ta nagonka na PKP, jakby PKP padło odczulibyście to szczególnie zimą , z powodu braku ogrzewania w domu (autobus chyba nie przewiezie setki ton węgla), oraz z powodu ciemności w nocy...
Heh...przecież jest TLK , CTL Rail....Na pewno by sobie poradzili!
Inspektor pisze:A tak poza tym, to jest temat o bezpieczeństwie w pociągach a nie porównanie PKP z PKS :mruga: ,
Zawsze temat można podzielić!

MW

Post autor: MW »

TRAMWAJ pisze:
Inspektor pisze:Jak się pociąg zderzy z autem osobowym to pasażerowie anie maszynista wcale obrażeń miec nie będą,
Co? :o: Co ty Inspektorze mówisz? Właśnie raczej ludzie w aucie osobowym giną! Mało kto przeżywa! :|
ale Inspektorowi chodziło o pasażerów pociągów...
"Prawdziwe" wypadki kolejowe rzadko się zdarzają

Milenium

Post autor: Milenium »

MW pisze:"Prawdziwe" wypadki kolejowe rzadko się zdarzają
Ale miejsce jednak mają! :diabeł:

MW

Post autor: MW »

TRAMWAJ pisze:
MW pisze:"Prawdziwe" wypadki kolejowe rzadko się zdarzają
Ale miejsce jednak mają! :diabeł:
tak, ale statystycznie o wiele łatwiej zginąć na drodze.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

TRAMWAJ pisze:Co? :o: Co ty Inspektorze mówisz? Właśnie raczej ludzie w aucie osobowym giną! Mało kto przeżywa! :confused:
wiem co mówię, i nie podważaj mojego zdania - tak na przyszłość, ja mówię o pociągu, bo temat jest o bezpieczeństwie w pociągach a nie w autach osobowych :mruga:
TRAMWAJ pisze:Zapytaj się Voya,mowił mi że nie mógł znaleźć połąnczenia ze Słupska do Koszalina! Paranoja...
Na trasie Słupsk - Koszalin, jeździ dziennie kilkadziesiąt pociągów w obie strony...
TRAMWAJ pisze:Heh...przecież jest TLK , CTL Rail....Na pewno by sobie poradzili!
Ale pierdoły piszesz, mało z krzesła nie spadłem. TLK - Tanie Linie Kolejowe, to pociągi spółki PKP IC.TRAMWAJU - moja szczera prośba, nie pisz bzdur bo aż oczy bolą. Od tej chwili za pisanie nie na temat polecą ostrzeżenia, przypominam że ten temat został wydzielony już z innego tematu...

voy

Post autor: voy »

Cóż ja mogę powiedzieć... jechałem 2 razy pociągiem sam - kiblem i nie wydarzyło się nic niebezpiecznego. Niestety czasem można się nasłuchać w mediach różnych pociągowych tragicznych historii :( i to jest najgorsze. Nie wiem, ale mnie się wydaje, że z tym bezpieczeństwem tak strasznie nie jest, chociaż wciąż myślę, że prawdopodobieństwo okradzenia jest nieco większe niż w innych środkach transportu. Cóż mogę polecić podróżnym - jechać w wagonach najbliżej maszynisty i ekipy.
Odnośnie połączeń i jakości podróży to odrębny temat.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

PKP stara się dbać o bezpieczeństwo podróżnych. Ostatnie przypadki (z ostatnich lat) wandalizmu, okradzenia, czy wyrzucenia z pociągu w czasie jazdy powodują, że nasi kolejowi przewoźnicy: PKP IC, PKP PR, WKD etc starają się zwiększać jednak poczucie bezpieczeństwa w pociągach. Powinni byli to robić, wszak kolej to bardzo ważny środek transportu.... ;)

A propo a jak jest w Trójmiejskiej SKM-ce, ja chyba tylko raz widziałem SOK-istów na peronie SKM-ki (Gdynia Gł)... ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

J-31 pisze:A propo a jak jest w Trójmiejskiej SKM-ce, ja chyba tylko raz widziałem SOK-istów na peronie SKM-ki (Gdynia Gł)... :wink:
JA wielle razy widziałem w pociągach SOkistów SKM-u. Poza tym rolę ochroniarzy pełnią też kontrolerzy biletów z RENOMY. Oprócz SOK SKM jest też zwykły SOK PKP.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

janzel pisze:
J-31 pisze:A propo a jak jest w Trójmiejskiej SKM-ce, ja chyba tylko raz widziałem SOK-istów na peronie SKM-ki (Gdynia Gł)... :wink:
JA wielle razy widziałem w pociągach SOkistów SKM-u. Poza tym rolę ochroniarzy pełnią też kontrolerzy biletów z RENOMY. Oprócz SOK SKM jest też zwykły SOK PKP.
Ok. Wobec tego SKM-kę w Trójmieście pilnują SOK-iści SKM-u i PKP, a także kontrolerzy, ale czy jest bezpieczniej....? ;)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Ja widziałem, w ostatnią Niedziele SOK SKM w ezt. Ale biletów niesprawdzali. Ciekawe czy mają broń palną :chytry:.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

rupak pisze:Ja widziałem, w ostatnią Niedziele SOK SKM w ezt. Ale biletów niesprawdzali.
SOK nie ma za zadanie sprawdzać bilety, tylko pilnować porządku i dbać o bezpieczeństwo podróżnych ;)
rupak pisze:Ciekawe czy mają broń palną :chytry:.
Mają.

Michał

Post autor: Michał »

SOKiści są po to aby spisywać i wlepiać mandaty tym którzy przechodzą przez tory w niedozwolonych miejscach. (staruszkom przeważnie, każdy inny ucieknie, nie będą cie gonić bo im sie nie chce) Nie wiem jak was ale mnie takie "pseudopilnowanie" denerwuje.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Wiesz ja się przyznam, że się na SKM spieszyłem i biegłem przez tory, ale... na moje nieszczęście złapali mnie SOKiści :(. Naszczęście się skończyło na pouczeniu :diabeł:.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Sądzę, że PKP rzeczywiście stwarza możliwości poprawy bezpieczeństwa w pociągach. Co do porównania bezpieczeństwa w konkretnych środkach komunikacji tez wcale nie wypada najgorzej. Wydaje mi się że jednak KM ma większe szanse brylować w rankingu miejsc niebezbiecznych. :(

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Ja uważam, że Ty tylko uwzględniach linie nocne, ale <b>niewiem</b> jak ty uważasz :chytry: :?:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Nie tylko. Chociaż linie nocne z pewnością zdecydowanie "poprawiają" tę statystykę. Sam doświadczyłem uroku kradzieży w trolejbusie. A co się dzieje na trasie - wystarczy posłuchać kierowców.

Damhan

Post autor: Damhan »

Panewniczanin pisze:nie rozwijam, bo zaś tu mądrala jakiś napisze eot... - wiecie jaki mam odruch na ten skrót
Słuchaj mądrala. To akurat jest temat na rzeczy związane z bezpieczeństwem, więc możesz rozwijać tematy na temat. ;)
Skoro tak to lubisz to powiem: EOT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”