Bezpieczeństwo w pociągach

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Damhan. A czy Ty czujesz się bezpieczny w pociągach Trójmiejskiej SKM-ki ? :D

MW

Post autor: MW »

Panewniczanin pisze:
rupak pisze:Wiesz ja się przyznam, że się na SKM spieszyłem i biegłem przez tory, ale... na moje nieszczęście złapali mnie SOKiści :(. Naszczęście się skończyło na pouczeniu :diabeł:.
A w tym czasie ktoś wzbogacił się o cudzy telefon komórkowy... Ale żyjemy w takim kraju w jakim żyjemy, a to temat na inny temat (nie rozwijam, bo zaś tu mądrala jakiś napisze eot... - wiecie jaki mam odruch na ten skrót) :retard: :cool: :!:
gdyby pociąg przejechał osobę przechodzącą przez tory to od razu byłaby afera, że SOK-iści nie pilnują itp. Przechodzenie przez tory w miejscach do tego nierzeznaczonych nie jest sytuacją dobrą.
Poza tym co mieliby SOK-iści robić? Stać i patrzeć, jak ktoś przechodzi? A może kupić szklaną kulę i miotłę do latania, żeby przeciwdziałać kradzieży komórki na stacji Grabówek będąc w Sopocie?

W Metrze wystawiane są mandaty czy pouczenia i za przekraczanie pasa bezpieczeństwa i za jeżdzenie rowerem po peronie i to wcale nie oznacza, że "w tym samym czasie kradziona jest komórka", bo statystyki odnośnie bezpieczeństwa są naprawdę dobre i jest w metrze bezpiecznie.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

MW pisze:gdyby pociąg przejechał osobę przechodzącą przez tory to od razu byłaby afera, że SOK-iści nie pilnują itp. Przechodzenie przez tory w miejscach do tego nierzeznaczonych nie jest sytuacją dobrą.
Wiesz chwile później szły jakieś kobiety przez te nieszczęsne tor, a SOKiści ic, mimo, że je widzieli :o:. I tak to jest do dzieciaka się przyczepi do dorosłogo nie :|.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

rupak pisze:Wiesz chwile później szły jakieś kobiety przez te nieszczęsne tor, a SOKiści nic, mimo, że je widzieli :o:. I tak to jest do dzieciaka się przyczepi do dorosłogo nie :|.
Nie martw się. Jak dorośniesz i potrenujesz trochę na siłowni, to SOK-iści będą na Twój widok uciekać... xD

Damhan

Post autor: Damhan »

J-31 pisze:Ok. Damhan. A czy Ty czujesz się bezpieczny w pociągach Trójmiejskiej SKM-ki ? :biggrin:
Tak, czuję się względnie bezpiecznie, ale tylko przed zachodem słońca. :D :lol: xD Później jechać SKM to "samobójstwo". xD

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Panewniczanin pisze:W Polsce wyjść na ulice po zachodzie słońca to samobójstwo.
Bez przesady...a co do wychodzenia na ulice , to się zgadzam. W ciągu dnia to też samobójstwo ;)

Michał

Post autor: Michał »

Panewniczanin pisze:W Polsce wyjść na ulice po zachodzie słońca to samobójstwo.
A ty chyba masz jakąś paranoje. ¯ycze szczęścia zimą :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Damhan pisze:Tak, czuję się względnie bezpiecznie, ale tylko przed zachodem słońca. :D :lol: xD Później jechać SKM to "samobójstwo". xD
Czyżby SOK-iści w Trójmieście kończyli pracę o zachodzie słońca ? :retard:

Damhan

Post autor: Damhan »

J-31 pisze:Czyżby SOK-iści w Trójmieście kończyli pracę o zachodzie słońca ? face_retard
Nie wiem do której oni pracują. W każdym razie w nocy np. z Gdyni wolałbym wrócić autobusem nocnym.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Damhan pisze:Nie wiem do której oni pracują. W każdym razie w nocy np. z Gdyni wolałbym wrócić autobusem nocnym.
Stereotypy. Wolałbyś...a może jednak sprawdziłbyś jak naprawdę jest? Zresztą jak się aż tak "boisz" zawsze możesz iśc na początek pociągu, obok przedziału służbowego :)

Michał

Post autor: Michał »

Inspektor napisał doskonałe określenie waszego "strachu" stereotyp. POBICIA i MORDERSTWA w autobusach, pociągach itp. występują bardzo rzadko. Nie jedź autobusem w nocy bo cie pobiją. Nie jedź pociągiem bo cie pobiją. To idź na piechote...

Damhan

Post autor: Damhan »

Michał pisze:To idź na piechote...
To Cię napadną i pobiją. :lol: Najlepiej w nocy nie ruszać się z domu (żart oczywiście).

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Damhan pisze:Najlepiej w nocy nie ruszać się z domu
Napady w domach też są dość częste :diabeł:

Kolins

Post autor: Kolins »

Inspektor pisze:....Wolałbyś...a może jednak sprawdziłbyś jak naprawdę jest? Zresztą jak się aż tak "boisz" zawsze możesz iśc na początek pociągu, obok przedziału służbowego :)
Często jeżdżę późnym wieczorem lub nawet w nocy SKM-ką. Jeździ jeden skład EN71 (najczęściej), koło kabiny maszynisty jest spokojnie.
Dlatego dołączam się do głosu Inspektora. Sprawdź sam!

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kolins pisze:Często jeżdżę późnym wieczorem lub nawet w nocy SKM-ką. Jeździ jeden skład EN71 (najczęściej), koło kabiny maszynisty jest spokojnie.
Dlatego dołączam się do głosu Inspektora. Sprawdź sam!
No jeśli Masz w widocznym miejscu, na bluzie, T-Shircie lub kurtce ten obrazek obok, to podejrzewam, że wokół Ciebie nawet może być pusto... :lol:

Damhan

Post autor: Damhan »

Kolins pisze:Sprawdź sam!
Dzięki, ale nie. Chociaż bardzo lubię SKM. ;)

MW

Post autor: MW »

Damhan pisze:
Kolins pisze:Sprawdź sam!
Dzięki, ale nie. Chociaż bardzo lubię SKM. ;)
właśnie! bo najlepiej wypowiadać się na dany temat, oceniać, jak się z tego nie korzysta!

Kolins

Post autor: Kolins »

J-31 pisze:No jeśli Masz w widocznym miejscu, na bluzie, T-Shircie lub kurtce ten obrazek obok, to podejrzewam, że wokół Ciebie nawet może być pusto... :lol:
Hehe... :D Nie jest tak źle, nie jestem aż taki przerażający.

No i myślę, że nie ma co przesadzać z wypowiedziami, jak to jest niebezpiecznie w SKM.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Jeżeli ktoś się boi podróżować nocą pociągiem, a musi to polecam nocne pociągi TLK w których jest ochrona na całym odcinku. Praktycznie cały czas chodzi po składzie i pilnuje bezpieczeństwa. Od tego czasu prób kradzieży można policzyć dosłownie w pojedyńczych liczbach. Podkreślam próby bo wszyyscy sprawcy zostali złapani :) I co może być bezpiecznie? Może.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Uważam, że jest to kusząca propozycja :].

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”