Bezpieczeństwo w pociągach

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Z Gdyni takie połączenia również kursują.

Podi

Post autor: Podi »

Apropo nazwy tematu: Jacek Fedorowicz napisał ostatnio w felietonie, że woli być okradziony i pobity w pociągu, którego stan pozostawia sobie wiele do życzenia, aniżeli walczyć codziennie o życie na Polskich drogach.


¯eby nie było, że się czepiam ;) : Jacek Fedorowicz jak już :) u2w
Thx :)
Ostatnio zmieniony 2005-11-25, 22:48 przez Podi, łącznie zmieniany 1 raz.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Błędem jest ciągłe negowanie bezpieczeństwa w pociągach. Ja jak żyję i od urodzenia jeżdżę pociągami to nikt mnie nie okradł ani nikogo z mojej rodziny choć nie mówię też, że takowe sytuacje się nie zdarzają. Ale najlpeszym przykłądem są pociągi nocne TLK.

Damhan

Post autor: Damhan »

Przyznam, że nie słyszałem wcześniej o tych pociągach TLK. :)

Podi

Post autor: Podi »

Damhan pisze:Przyznam, że nie słyszałem wcześniej o tych pociągach TLK. :smile:
O tanich liniach kolejowych nie słyszałeś? Wow.

Damhan

Post autor: Damhan »

Być może coś mi się obiło o uszy. A moją główną działką są tramwaje, później autobusy, SKM, Metro, a dopiero na końcu taka kolej, więc się nie dziw ;)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

W takim rzie zapraszam do lektury bądź strony PKP InterCity www.intercity.pl bądź oddzielnej strony Tanich Linii Kolejowych www.tlk.pl . Miłej lektury.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Muszę przyznać, że jestem pod wielkiem wrażeniem - ochrona w pociągu. ;)

Gratulacje. Nareszcie coś zaczyna się dziać pozytywnego w naszych kolejach... :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

A to dopiero początek. Promocji też jest już wiele. Chociażby Kuszetka za 20 zł.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Za 20 zł :shocked: :!: To naprawed tanio :o:.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

No, ale sam się musi zaopatrzyć w pościel lub dokupić już u konduktora. Ale szczegółów nie znam. Po za tym ta ochrona :)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

To jest najmniejszy problem :P. Ale widać, że TLK chcesz zdobywać pasażerów :).

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Nie rozumiem drugiej części twojej wypowiedzi. Albo miałeś na myśli, że TLK chce w ten sposób zdobywać klienta (co jest prawdą to jest tak zwany marketing) albo ,że ja niby osobiście chce promować TLK (co jest błędnym myśleniem bo nie mam w tym żadnego istotnego interesu). Jednak polecam lekturę na www.tlk.pl bądź na www.intercity.pl

Edytował - J-31 ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

Wilchelm pisze:Nie rozumiem drugiej części twojej wypowiedzi. Albo miałeś na myśli, że TLK chce w ten sposób zdobywać klienta (co jest prawdą to jest tak zwany marketing) albo ,że ja niby osobiście chce promować TLK (co jest błędnym myśleniem bo nie mam w tym żadnego istotnego interesu). Jednak polecam lekturę na www.tlk.pl bądź na www.intercity.pl
Po prostu popełnił literówkę. :)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Podi pisze:
Damhan pisze:Przyznam, że nie słyszałem wcześniej o tych pociągach TLK. :smile:
O tanich liniach kolejowych nie słyszałeś? Wow.
Ja np. słyszałem i nawet planowałem, że skorzystam z tej oferty. Jednak TLK wymagają rezerwacji, a mi wielokrotnie zdarzało się, że o konieczności wyjazdu dowiadywałem się w ostatniej chwili, a wtedy nie ma szansy na zakup biletu. Dlatego nie zdarzyło mi się czymś takim jechać.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Ceny nawet poza promocjami są przystęne. Cena jak w pociągu pośpiesznym spółki PKP PR tylko obowiązkowa rezerwacja miejsc za 3zł. Może dodam, że zazwyczaj w TLK nocnych kursują wagony z miejscami siedzącymi w cenie 2klasy jedziemy wagonem 1 klasy. Więc bonus płacimy jak za zwykłego pośpiecha jedziemy jak express i zamiast 2 klasy mamy 1 klasę. W TLK dziennych niestety 2 klasa to już 2 klasa :)

Peter

Post autor: Peter »

W Indiach to mają inne spojrzenie na sprawy bezpieczeństwa w pociągach :strzałka: http://www.frazpc.pl/fun/396 :)
Ciekawe która to klasa ? :o:

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Indie to jedyny kraj, w którym nie istnieje pojęcia "dotacja dla kolei".

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Ciekawe ile taki pociąg "grzeje" :P.

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

Nie może za dużo, bo... :mruga:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”