EN57 / EN71

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Peter

Post autor: Peter »

OK. Nie ma sprawy. ;)
Wcześniej nie było osobnego tematu oczywiście dot. tych modernizacji.

Dobra, to wracamy do dyskusji...

Damhan

Post autor: Damhan »

A mi nasunęła się myśl, że te EZT są niezwykle podobne do berlińskiego S- Bahnu. Przez wymianę przodu wyglądają o wiele nowocześniej i mam nadzieję, że może dalej będą kontynuować współpracę z ZNTK MM.
Ostatnio zmieniony 2006-04-28, 17:52 przez Damhan, łącznie zmieniany 5 razy.

Podi

Post autor: Podi »

Damhan pisze:A mi nasunęła się myśl, że te EZT są niezwykle podobne do berlińskiego S- Bahnu
Mi także się takie wydają :) A malowanie łudząco niemieckie :) Zwykłym zjadaczom chleba (np. moim rodzicielom) taki ezt się bardzo podoba i mówią że nowoczesny itp to ja ich prostuję :)
Ostatnio zmieniony 2006-04-28, 17:52 przez Podi, łącznie zmieniany 1 raz.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

¯eby była jasność co do tych wózków. Ktoś wcześniej (nie pamiętam kto) zaprezentował myśl, że wymieniono wózki na nowe. Ja tylko powiedziałem, że wózki na 100% nie są zupełnie nowe. A modernizacja no umówmy się była to tylko delikatna kosmetyka typu pomalowanie itp. Więc wózki są stare z nową farbą. Co do samego pojazdu zapowiada się ciekawie, ale totalną ocenę podam w momenci gdy zobaczę go na własne oczy.

jacool

Post autor: jacool »

Wilchelm pisze:A modernizacja no umówmy się była to tylko delikatna kosmetyka typu pomalowanie itp.
Niet. Pomalowanie wózków nie nazywamy modernizacją :P
Podobno zmienili resorowanie, żeby EZT łagodniej jechał :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zgodnie z tym co Damhan pisze:(...)Przez wymianę przodu wyglądają o wiele nowocześniej i mam nadzieję, że może dalej będą kontynuować współpracę z ZNTK MM.
...ja się zastanawiam, czy wszystkie 75 zestawów EN57 będzie wyglądać identycznie. Moje pytanie bierze się stąd, że modernizację wygrały trzy różne firmy.

Zatem, czy pojazdy, które wyjadą z hal trzech firm, bedą po modernizacji wyglądać tak jak ten prezentowany na zdjęciach. Czy też będą się różnić ? Jak Myślicie ? ;)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Identycznie wyświetlacz w wyświetlacz. Tylko po nr zakładu dokonującego modernizację będziesz w stnaie poznać który skąd.

Peter

Post autor: Peter »

J-31 pisze:...ja się zastanawiam, czy wszystkie 75 zestawów EN57 będzie wyglądać identycznie.
W zasadzie to malowanie pasuje do obecnego katowickiego jak pięść do nosa. Może chodzi o to, żeby te zmodernizowane składy się odróżniały ? ;)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Od tego okresu wszystkie EN57 przechodzące zwykłe rewizje też będą mieć takie samo malowanie jak te nowe zmodernizowane. Chociażby EN57-119 takie posiada.

Peter

Post autor: Peter »

Rozumiem, że po prostu ponownie zechcą ujednolicić malowanie w całej Polsce tak jak kiedyś było żółto-niebieskie ?
Skąd masz takie informacje jeśli można wiedzieć ? :chytry:

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

No tak zobaczymy czy im się udac ujednolicić bo obecnie mamy już 4 "jednolite" malowania ;) A skąd mam takie informacje? A mam swoje źródła.

Podi

Post autor: Podi »

Niedawno(choć w sumie już dawno) zmieniali na odwrócone malowanie żółto-niebieskie, a teaz znowu będą zmieniać, no ale jeśli to jest ładniejsze, to będzie lepiej dla PKP :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

No czy ja wiem. Sami podrózni takie wybrali w internetowej sondzie. Poszukajcie zdjęcia w necie, a jeżeli nie znajdziecie to wam w pon. wkleje bo teraz wyjeżdżam troszke pojeździć po Polsce :) Miłego weekendu.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Nowe malowanie to jak zawsze kwestia gustu i przyzwyczajenia się ;)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Widzę, że jakoś wam się nie chcialo poszukać więc pomogę wam Link

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Na początk umnie zjechało :roll: , ale nawet może być ;).

jacool

Post autor: jacool »

Nie podoba mi się. Wygląda starzej niż zwykle :/
Może powodem jest też brak zgarniacza i ryfle (tak to się nazywa?)

Podi

Post autor: Podi »

Malowanie wygląda troche dziwnie, ale na pewno sie przyzwyczaję :)

// ¯eby nie było wątpliwości punkt "pomógł" przyznałem za film Podiego dot. Tatry RT6N1 w temacie "Filmy z KM by Podi". ;) (Peter)
Ostatnio zmieniony 2006-05-01, 20:18 przez Podi, łącznie zmieniany 3 razy.

Peter

Post autor: Peter »

Nawiązując do linka podanego przez Wilchelma, to niezbyt ładnie wygląda ten EN57. Mogli już pomalować z przodu ten fragment dachu na ciemnoszaro. Wtedy chyba lepiej by to malowanie wyszło wizualnie od czoła składu. :mruga:
Oczywiście dość dziwnie wygląda bez tych zgarniaczy, ale dla pierwszych wyprodukowanych jednostek EN57 wiadomo, że to jest typowe. ;)
jacool pisze:(...) ryfle (tak to się nazywa?)
Zgadza się. Ryfle. :)

Tymczasem już są fotki tych modernizacji co trafiły do Katowic =>Link1
Przy okazji następny EN57-1701 po rewizji w nowym malowaniu =>Link2

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm. Patrzę na te zdjęcia i zastanawiam się po co oni zmieniali to malowanie. Przecież poprzednie nie było takie złe. :shocked:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”