Dworce towarowe w Polsce

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Dworce towarowe w Polsce

Post autor: Amalio »

Jak w temacie. Chodzi mi o to czy gdzieś są w użyciu jeszcze dworce towarowe starego typu. Czyli nie terminale kontenerowe, a stare budynki z rampą lub hala z wieloma rampami. Niekoniecznie mówię o Polsce ale o Europie. Jak przeglądam sobie zdjęcia satelitarne, to takich obiektów jest mnóstwo, ale ze zdjęć tam popełnionych wynika, że są to obiekty wyłączone już z eksploatacji lub zagospodarowane już w innych celach. No więc czy używa się gdzieś takich jeszcze?
Jak na razie jedynie obiekt w Bautzen podejrzewam o to, że może być w użytku, ale pewności nie mam.

mk12
Posty: 69
Rejestracja: 2011-06-14, 14:49
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: mk12 »

W Skarżysku-Kamiennej są magazyny z rampami, koło górki rozrządowej. Podjeżdżały tam wagony Railiona. ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Nie wiem, czy się to nadaje, bo to w sumie pierwotnie stacje kolejowe ruchu pasażerskiego, jednak obecnie służą głównie do celów stricte towarowych. A są to stacje: Wrocław Swojczyce, oraz Wrocław Klecina, gdzie przynajmniej jakiś czas temu, ładowane kruszywem były wagony kolejowe.

Co do stacji typowo towarowych, to nie sposób nie wymienić największej w tej części Polski stacji towarowej Wrocław Brochów, oraz Wrocław Gądów.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Kędzior pisze:Wrocław Klecina

Jest to dalej możliwe, ale niekoniecznie wykorzystywane.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”