[Mazowieckie] Dworce kolejowe

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Inspektor

Post autor: Inspektor »

J-31 pisze:Warszawskie dworce są również spelunami. Z czego prym wiedzie chyba dworzec Warszawa - Śródmieście. Tam strach zachodzić. A prop, właśnie się tam dzisiaj wybieram... :mruga:
E tam, ja w nocy szedłem tunelami ze Śródmieścia na Centralny, i nic mnie złego nie spotkało ;)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:W tym przypadku "gorzej". Warszawskie dworce są również spelunami. Z czego prym wiedzie chyba dworzec Warszawa - Śródmieście. Tam strach zachodzić. A propo, właśnie się tam dzisiaj wybieram... :mruga:
Są spelunami i darmowymi przytułkami dla bezdomnych i narkomanów. Z kolei peron IV Dw. Centralnego służy za... toaletę (odór moczu po prostu powala z nóg), podobnie jest zresztą w podziemiu (pomiędzy Centralnym a Śródmieściem). Chyba, że coś się zmieniło, dawno nie miałem "przyjemności" korzystać z tego dziadowskiego dworca.
Ale jeśli chodzi o estetyczne i czyste dworce - są takie w Polsce, ale należą niestety do rzadkości (Kraków Główny, Gdańsk Główny itd.)
Ostatnio czytałem, że cuchnący jest także nowy Dworzec Wileński w Warszawie. Ludzie korzystający z pociągów podmiejskich zamiast płacić 2 zł za toaletę, wolą swoje potrzeby załatwiać po kątach. Do tego "klop" ;) jest czynny tylko do 20.00, a pociągi odjeżdżają jeszcze przez 3 godziny.

voy

Post autor: voy »

Jak ja byłem w Warszawie to nie stwierdziłem o dziwo ani żadnego menela, ani zapachu moczu... :|

Inspektor

Post autor: Inspektor »

voy pisze:Jak ja byłem w Warszawie to nie stwierdziłem o dziwo ani żadnego menela, ani zapachu moczu... :confused:
Ja równiez...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Bo za krótko byliście... :rotfl:

....Ale zachęcamy do odwiedzenia Warszawy.... :devil:

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:Bo za krótko byliście... :rotfl:
Otóż to :-P

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Za krótko to znaczy że ile powinno się być? Na dworzec się przyjeżdza i odjeżdza, ja jak mówie szedłem w nocy tunelem ze Śródmieścia na Centralny i nie uświadczyłem żadnego bezdomnego. Z kolei w Krakowie w nocy co się działo...jak wjechałem posp. z Gdyni do Krynicy o 3.00 nad ranem, to prawie na każdej ławce w owinięci w jakieś szmaty, spali na ławkach na peronach bezdomni...straszny widok. Na dworcu główwnym we Wrocławiu od razu takich zwija policja do schroniska dla bezdomnych.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie dworce są zamykane na noc... ;)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

A ci, co przyjeżdzają o tej porze, albo mają przesiadke to są uwiezieni w nocy na tych dworcach? Poza tym w jakich godzinach konkretnie są zamykane?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Poza tym w jakich godzinach konkretnie są zamykane?
Warszawa Śródmieście - coś pomiędzy od godz. 23 do bodajże 4 na ranem - ale muszę to jeszcze sprawdzić. Zauważyłem po raz drugi wczoraj... ;)

[ Dodano: 2005-10-11, 15:14 ]
Inspektor pisze:A ci, co przyjeżdzają o tej porze, albo mają przesiadke to są uwiezieni w nocy na tych dworcach?
Mają gotowy nocleg... na ławkach... :devil:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Coś to mi sie nie widzi, przeciez w nocy normalnie przyjeżdzają i odjeżdzają dalekobieżne pociągi...choćby z Warszawy Centralnej. A tak poza tym, to o ile wiem dworzec Warszawa Śródmieście zamykany jest w godz 00.00 - 04.00 :-P Mysle więc że chodzi tu o inne dworce niż centralny, na którym ruch trwa calą dobę.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:A tak poza tym, to o ile wiem dworzec Warszawa Śródmieście zamykany jest w godz 00.00 - 04.00 :-P Mysle więc że chodzi tu o inne dworce niż centralny, na którym ruch trwa calą dobę.
Słusznie. Zamykane są jedynie te dworce, gdzie ruch zamiera w nocy. Zaraz. Bodajże Dw. Gdański też jest zamykany...

No nic, nie będę strzelał z pamięci - nie zajmuje się dworcami :D . Postaram się to sprawdzić... ;)

MW

Post autor: MW »

J-31 pisze:Tam strach zachodzić. A propo, właśnie się tam dzisiaj wybieram... :mruga:
ee mocno przesadzone :)
Thomas78 pisze:Chyba, że coś się zmieniło, dawno nie miałem "przyjemności" korzystać z tego dziadowskiego dworca.
jakieś środki zaczęli stosować, ale i tak nie jest tak dobrze jak być powinno
J-31 pisze:Słusznie. Zamykane są jedynie te dworce, gdzie ruch zamiera w nocy. Zaraz. Bodajże Dw. Gdański też jest zamykany...
Hala główna Centralnego też jest zamykana

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MW pisze:
J-31 pisze:Tam strach zachodzić. A propo, właśnie się tam dzisiaj wybieram... :mruga:
ee mocno przesadzone :)
Ja tylko chciałem trochę przestraszyć kolegów.... :mruga:

A tak na serio to dworzec Warszawa- Śródmieście, wygląda rzeczywiście nie ciekawie. Sufit nad peronami, po ostatnich pożarach, wygląda niczym kotłownia. Ogólnie ta stacja nadaje się do natychmiastowego remontu... ;)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:
MW pisze:ee mocno przesadzone :)
Ja tylko chciałem trochę przestraszyć kolegów.... :mruga:

A tak na serio to dworzec Warszawa- Śródmieście, wygląda rzeczywiście nie ciekawie. Sufit nad peronami, po ostatnich pożarach, wygląda niczym kotłownia. Ogólnie ta stacja nadaje się do natychmiastowego remontu... ;)
Najbardziej nieprzyjemne są podziemne przejścia. Nie lubię tego dworca.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Bo tam szczerze powiedziawszy nie ma czego lubić. JA najbardziej współczuje osobom ,które tam pracują. Zobaczcie w zimie idzie taki na 6 do swojego kiosku na Śródmieściu pracuje tam do 20 wychodzi i praktycznie nie widzi słońca tylko ciągle w sztucznym świetle żyje. Straszne.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak. A jeśli jeszcze dodamy, że to oświetlenie na tym dworcu jest tragiczne, to rzeczywiście - potwierdzam - żadna przyjemność tam pracować.... ;)

MW

Post autor: MW »

Thomas78 pisze:
J-31 pisze: Ja tylko chciałem trochę przestraszyć kolegów.... :mruga:

A tak na serio to dworzec Warszawa- Śródmieście, wygląda rzeczywiście nie ciekawie. Sufit nad peronami, po ostatnich pożarach, wygląda niczym kotłownia. Ogólnie ta stacja nadaje się do natychmiastowego remontu... ;)
Najbardziej nieprzyjemne są podziemne przejścia. Nie lubię tego dworca.
tam by można kręcić jakiś horror albo polską wersję Kontrolerów :) klimat w sam raz
J-31 pisze:A jeśli jeszcze dodamy, że to oświetlenie na tym dworcu jest tragiczne, to rzeczywiście - potwierdzam - żadna przyjemność tam pracować....
co mają powiedzieć w takim razie maszyniści w metrze? :)
J-31 pisze:. Ogólnie ta stacja nadaje się do natychmiastowego remontu...
Na kolei nie znają takiego pojęcia :) perspektywy remontowe się oddalają,a Straż Pożarna nakłada jakieś symboliczne kary, zaś pożary są tutaj normalne. Zresztą najgorsze jest dłuuugie oddymianie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”