M083 -"Libero"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Dziś słyszałem,ze ma przyjśc 5 Libero do Lubina,ale jeszcze nie jest pewne,bo być może jeszcze Salus wpadnie na test,kierowcy wola jego,a tymabardzije,jakby byl 3 drziowy kupiony,i automat,ale i tak wybiora pewnie Libero i nie bedą patrzec na kierowców.
To u Was ostateczne słowo ma zarząd, który nie bierze pod uwagę zdania kierowców testowanych pojazdów ?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

MKM Shadow pisze:
Dziś słyszałem,ze ma przyjśc 5 Libero do Lubina,ale jeszcze nie jest pewne,bo być może jeszcze Salus wpadnie na test,kierowcy wola jego,a tymabardzije,jakby byl 3 drziowy kupiony,i automat,ale i tak wybiora pewnie Libero i nie bedą patrzec na kierowców.
To u Was ostateczne słowo ma zarząd, który nie bierze pod uwagę zdania kierowców testowanych pojazdów ?
Zdanie kierowców też się zapewne liczy (tylko w mniejszym stopniu). Gdyby przedsiębiorstwa spełniały zachcianki szoferów to dużo z nich by z torbami poszło ;)

PKSLUBINKM

Post autor: PKSLUBINKM »

Amalio pisze:
MKM Shadow pisze: To u Was ostateczne słowo ma zarząd, który nie bierze pod uwagę zdania kierowców testowanych pojazdów ?
Zdanie kierowców też się zapewne liczy (tylko w mniejszym stopniu). Gdyby przedsiębiorstwa spełniały zachcianki szoferów to dużo z nich by z torbami poszło ;)
A własnie,ze nie tutaj nie liczy się zdanie nikogo,tylko góra [patrzy jak najtaniej to samo byuło z Karosami.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

PKSLUBINKM pisze:.Kierowcy nie chwalą sobie skrzyni biegów,jest na linki,co tak jak L100i cięzko jest przekładac
Czy ja dobrze zrozumiałem. Czy Jelcz Libero, którego teraz testuje PKS Lubin... ma manualną skrzynię biegów ? :shocked:

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

PKSLUBINKM pisze:A własnie,ze nie tutaj nie liczy się zdanie nikogo,tylko góra [patrzy jak najtaniej to samo byuło z Karosami.
Szczerze mówiąc to troche dziwne.

PKSLUBINKM pisze:Dziś słyszałem,ze ma przyjśc 5 Libero do Lubina,ale jeszcze nie jest pewne,bo być może jeszcze Salus wpadnie na test,kierowcy wola jego,a tymabardzije,jakby byl 3 drziowy kupiony,i automat,ale i tak wybiora pewnie Libero i nie bedą patrzec na kierowców.

Po tym so napisał kolega można stwierdzić iż jakieś zainteresowanie Libero jest, więc może ten model się sprzeda chociaż w 5 sztukach.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Po tym so napisał kolega można stwierdzić iż jakieś zainteresowanie Libero jest, więc może ten model się sprzeda chociaż w 5 sztukach.
Rzeczywiście imponujące wyniki sprzedaży jak nowy produkt marki ;)

BTW mam nadzieje, że do niego można zamówić pulpit VDO ?

PKSLUBINKM

Post autor: PKSLUBINKM »

J-31 pisze:
PKSLUBINKM pisze:.Kierowcy nie chwalą sobie skrzyni biegów,jest na linki,co tak jak L100i cięzko jest przekładac
Czy ja dobrze zrozumiałem. Czy Jelcz Libero, którego teraz testuje PKS Lubin... ma manualną skrzynię biegów ? :shocked:
Tak manualną 6 biegową to jest jego minus.W s obote troszke sie popsuł,juz go nie ma u nas.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

PKSLUBINKM pisze:W s obote troszke sie popsuł,juz go nie ma u nas.
A wiesz może co konkretnie się w nim zepsuło (tak dla ciekawostki) ?

Hannibal

Post autor: Hannibal »

MKM Shadow pisze:A wiesz może co konkretnie się w nim zepsuło (tak dla ciekawostki) ?
Chyba nic wielkiego skoro Jelcz Libero zawitał na testy do MPK Nowy Sącz. :)
Dzisiaj można go było spotkać na linii 28, nie wiem dokładnie ile potrwają testy, ale postaram się dowiedzieć. Przejdźmy do konkretów:

Nie jestem Jelczofobem toteż autobus przypadł mi do gustu, spodobał mi się. Również pasażerowie byli zaciekawieni tą nowością na sądeckich ulicach i wyrażali się o nim w samych pozytywach - "O jaki mały ładny autobus" , "Ale ma kopa".
Libero jak już pisaliście posiada 6-biegową skrzynię biegów oraz silnik Cumminisa - owy napęd wg mnie dobrze się sprawdza. Chodzi cicho, czuć, że potrafi wiele - szczególnie przy przyspieszaniu :P
Mimo iż testowiec nie ma klimy posiada sporą ilość przesuwanych okienek - sprawdza się to rewelacyjnie w takie upały jakie mamy teraz. Podczas mojej przejażdżki w ogóle nie czułem gorąca.
Libero posiada niską podłogę co niewątpliwie jest jego zaletą. W tym bije swojego głównego konkurenta Solbusa B9.5 na głowę, mimo iż jest troszkę mniejszy.
Posiada on wygodne fotele firmy Kiel, spotykam się z takimi po raz pierwszy. Wnętrze IMHO jest dobrze rozplanowane aczkolwiek rzeźnia mogła by być ciut większa kosztem 2 siedzonek. Kolejną ciekawostką jest to, że wóz jest wyposażony w monitor LCD, który wyświetla prezentację na temat tego wozu. Od czasu do czasu prezentuje nawet windowsowski ekran ładowania i pulpit. :D :razz: Ekran umieszczony jest tuż za kierowcą, na ściance odzielającej kabinę od części pasażerskiej.
Wykonanie tego autobusu jest przyzwoite, co prawda od czasu do czasu na jakiś większych nierównościach coś tam odrobinie trzaśnie, ale nie mal w każdym autobusie owe zjawisko występuję.
Na żywo wygląda on jeszcze lepiej niż na zdjęciach, nie mam nic przeciwko aby Jelcz Libero zawitał już w barwach miejskich do Nowego Sącza.

Fotki:
galeria/details.php?image_id=7297
galeria/details.php?image_id=7298
Mam jeszcze fotkę tyłu, wrzucę w swoim czasie ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Widzę, że Twoja opinia jest pozytywna, czyli mogę pomału przypuszczać, że Libero jednak odniesie jakiś sukces na rynku ;)

BTW ten pulpit kierowcy woła o pomstę do nieba. Mogli spokojnie zastosować pulpit VDO.

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

MKM Shadow pisze:BTW ten pulpit kierowcy woła o pomstę do nieba. Mogli spokojnie zastosować pulpit VDO.
Jak ktoś będzie chciał VDO, to sobie zamówi i odpowiednio za to zapłaci. A deska Autosana jest dużo tańsza ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Ale przy premierze takiego "nowego" wozu producent powinien go wyposażyć przynajmniej w pulpit VDO i klimatyzacje ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Tester powinien być wyposażony we wszystkie bajery, a w ulotce powinna być cena wersji najniższej - podstawa marketingowa, której niestety nie ma Jelcz... :/

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:podstawa marketingowa, której niestety nie ma Jelcz...
Kasy też nie ma, ale jak ktoś będzie chciał, i tak kupi. To tanie produkty dla niewymagających.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Jakby Jelcz pomyślał, to by zyskał więcej klientów...
Przykład - jest przetarg, przyjeżdża na testy wypaśny Jelcz z klimą i skórzanymi siedzeniami, przetarg zostaje rozstrzygnięty 2 miesiące przed wyborami... Oczywiście wygrywa Jelcz, w wersji najtańszej, ale władze informują, że wybrały np. Jelcza Libero, czyli tego, co był na testach - mieszkańcy zadowoleni wybierają tę samą władzę, a tu lipa - Jelcz z drewnianymi siedzeniami i szybem dachowym zamiast klimy :P
Ale wyborcy przez cztery lata zdążą zapomnieć ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:kórzanymi siedzeniami
KKS pisze:drewnianymi siedzeniami
Bez takich skrajności ;)
¬le kombinujesz, ale jest zbyt późno, żeby ci to wytłumaczyć. Jutro.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Oczywiście takich skrajności nie będzie, to był po prostu przykład. Czekam więc na wyjaśnienie :mruga:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:Czekam więc na wyjaśnienie
Akurat wtedy, kiedy chcę iść na fajkę. Komuś chyba zależy, żebym ci tego nie napisał.
Dobra, może i się uda:
1. Mieszkańców tak bardzo nie obchodzi tester jak nas
2. Liczy się raczej fakt dokonywania zakupu autobusów
3. Władzuchnie zależy raczej by autobusy były możliwie jak najlepsze, a nie jak najtańsze i żeby jak najlepiej wypaść wśród mieszkańców
4. Organizacja jest ważniejsza od taboru
5. Brak klimy przy przesuwnych oknach aż tak bardzo się w oczy nie rzuca
6. Tabor autobusowy nie odgrywa wielkiej roli w wyborze władz
Tak to mniej więcej wygląda.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

KKS pisze:Tester powinien być wyposażony we wszystkie bajery, a w ulotce powinna być cena wersji najniższej - podstawa marketingowa, której niestety nie ma Jelcz...
Znowu bez przesady, jakby tylko miał tą klimę i pulpit VDO, to według mnie to by wystarczyło ;)
KKS pisze:Przykład - jest przetarg, przyjeżdża na testy wypaśny Jelcz z klimą i skórzanymi siedzeniami, przetarg zostaje rozstrzygnięty 2 miesiące przed wyborami... Oczywiście wygrywa Jelcz, w wersji najtańszej, ale władze informują, że wybrały np. Jelcza Libero, czyli tego, co był na testach - mieszkańcy zadowoleni wybierają tę samą władzę, a tu lipa - Jelcz z drewnianymi siedzeniami i szybem dachowym zamiast klimy
Ale wyborcy przez cztery lata zdążą zapomnieć
Aleś przykład wymyślił :biggrin:

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Z informacji sobotniego wydania Dziennika Polski wynika, że Jelcz Libero już dziś po 3 dniowych testach opuszcza Nowy Sącz. Mimo to za kilka tygodni wróci - tym razem na dłuższe testy.
Dziennik Polski pisze: To nowoczesny pojazd o długości 8,5 m, czyli średni - mówi prezes Zarządu Spółki MPK Nowy Sącz Andrzej Leopold Cisoń. - Może jednorazowo zabrać do 60 pasażerów, w tym 16 siedzących. Po trzech latach przerwy znów mamy możliwość przetestowania nowego autobusu. Tym razem jest to Jelcz. Ma nowoczesny, czterocylindrowy silnik i bardzo dobre wyposażenie. [...] Mam nadzieję, że takie pojazdy trafią do naszego MPK. Jeden taki autobus to wydatek 400 tys. zł netto.


[ Dodano: 27 Maj 2007 12:16 ]
PS: A tutaj obiecana fotka tyłu -> galeria/details.php?image_id=7305

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”