120M

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Morpheo

Post autor: Morpheo »

U nas pierwotnie środek był nie najpiękniejszy, ale remont przyniósł zmiany. Czerwona derma w połączeniu z czerwonymi kasownikami, żółtymi poręczami, nową kabiną kierowcy, nowym oświetleniem nową podłogą i... poręczą ze "schodków" od Ikarusa 280 na przednim pomoście dały dobry efekt wizualny.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Morpheo pisze:U nas pierwotnie środek był nie najpiękniejszy, ale remont przyniósł zmiany. Czerwona derma w połączeniu z czerwonymi kasownikami, żółtymi poręczami, nową kabiną kierowcy, nowym oświetleniem nową podłogą i... poręczą ze "schodków" od Ikarusa 280 na przednim pomoście dały dobry efekt wizualny.
Wow. To rzeczywiście nieźle musi wyglądać. Ale to oznacza, że te Jelcze jeszcze pojeżdżą po Legnicy z ładnych kilka lat... :)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Biedna Legnica, ale jak sie nie ma co się lubi...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dlaczego od razu biedna. Bardzo ładne autobusy, ładnie wyremontowane. Jest ok. ;)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Potwierdzam czasem jestem w Legnicy i całkiem ciekawie to wygląda :)

Profesor

Post autor: Profesor »

Tylko wiecie, że autobus nie może jeździć w nieskończoność. Wyremontowanie środka to nie wszystko. Liczą się przede wszystkim przejechane kilometry i lata. A niestety robienie remontów M120 jest oznaką, iż dana firma będzie opierała swój transport przez dobre kilka lat na tych autach. Czyli, że nie ma pieniędzy na nówki.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

A jak się 120M skończą to w Legnicy będą zasuwać na nogach

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Profesor pisze:Tylko wiecie, że autobus nie może jeździć w nieskończoność. Wyremontowanie środka to nie wszystko. Liczą się przede wszystkim przejechane kilometry i lata. A niestety robienie remontów M120 jest oznaką, iż dana firma będzie opierała swój transport przez dobre kilka lat na tych autach. Czyli, że nie ma pieniędzy na nówki.
To świadczy tylko o tym, że chcą przedłużyć żywotność M120. Co wcale nie oznacza, że niczego nowego nie kupią. A ten remont, to tylko sposób na "przeczekanie" chudych lat... :D

[ Dodano: 2005-03-07, 10:47 ]
Profesor pisze:Sam chciałeś by coś odkupili coś od Wrocławia , a teraz się czepiasz :mruga: Mi to ganze gall czy są volva we wrocku , tylko przyznam iż podczas ostatnie wizyty we wrocku fajnie mi się nimi jeżdziło :)
Popełnili by duży błąd gdyby odkupili używane autobusy z innego polskiego miasta. Jestem pewny, że kupią fabryczne nowe autobusy. To tylko kwestia czasu... ;)

Warszawskie MZA, też wyremontowało i nadal ostro remontuje swoje M120... :mruga:

Ostatnio jeden z nich - z 1994 roku - (#4430), uległ poważnej stłuczce. W jego tył wjechał ... Ikarus 280.
Skutek: zniszczony tył i .... uwaga... połamane oparcia foteli w środku... :|

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

U nas 120-stkom robią NB. PKM wymienia w nich blachy i w niektórych wstawia wyświetlacz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

...A to oznacza, że te autobusy jeszcze parę lat pojeżdżą... ;)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

W Gdyni jeździ nawet dużo 120M, ale przerobionych na trolejbusy :cool:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A to prawda. I wygląda na to, że też pojeżdżą jeszcze pare lat... :D

szubak

Post autor: szubak »

Na jelcze 120M nie ma za bardzo co narzekac, przynajmniej na to, ile lat wytrzymuja. W momencie, gdy je kupowano, przewidziane byly przewaznie na ok 8 lat eksploatacji i tyle tez bez przeszkod wytrzymuja. Inna sprawa jest fakt, zewwiekszosc przetsiębiorst eksploatuje je o wiele dluzej

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Ja na nie nienarzekam, no ale moze dlatego, że jak już pisałem w Gdyni są przerabiane na trolejbusy :) .

Michał

Post autor: Michał »

Mam pytanie jaki silnik do Jelcza 120M jest lepszy Man czy Mielec? :) Chyba Man jest lepszy ale droższy tak?

voy

Post autor: voy »

MAN jest lepszy, bo ma mniejszą pojemność i większą moc, czy droższy...zapewne tak, ale unifikacja taboru będzie lepsza, Mielec jest wstawiany tylko do M121 i 120M, a MAN masz w autobusach firmy MAN, Solaris, Jelcz itp.

Kuba

Post autor: Kuba »

Rupak,przerobione 120M to 120MT po prostu :)

Robson

Post autor: Robson »

120M w gorzowie na samym początku dostały od razu wyświetlacze. Ale kiedys MZK zamierzało je sprzedac bo sa nieekonomiczne i sa drogie w eksploatacji a że deficyt autobusowy narasta to wycofano sie z tego pomysłu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Michal pisze:Mam pytanie jaki silnik do Jelcza 120M jest lepszy Man czy Mielec? :) Chyba Man jest lepszy ale droższy tak?
Warszawskie 120M wszystkie (oczywiście te należące do MZA z lat 1992-1994) mają silnik MAN-a. I co ciekawe te silniki są dużo cichsze niż np. w M121M ;)

voy

Post autor: voy »

Jechaliście kiedyś 120M/3 z automatyczną skrzynia biegów? Ja miałem przyjemność przejechać się tym autobusem dziś w Lublinie, o dziwo rozmawiałem o tym autobusie i nagle przyjechał na przystanek. Miał naprawdę niezłego kopa, spodobał mi się ten pojazd pod tym względem, gdyby jeszcze dźwięk silnika był zbliżony do silnika Volvo, to byłby praktycznie 120MV :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”