M125M -"Vecto"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
voy

Post autor: voy »

Vecto to podobno 7-letnia konstrukcja a tutaj należy się uznanie, że tak wcześnie powstał nowoczesny (wtedy mało który pojazd miał CAN) POLSKI pojazd niskopodłogowy (no nie jest wysokiej jakości niestety tak naprawdę) o bardzo nowoczesnym wyglądzie - a to największa zaleta tego pojazdu. Linia okien jest równa, niska, wygląd (mimo że to kwestia gustu) prezentuje się naprawdę dobrze, autobus wygląda wciąż nowocześnie wraz z MANem, Solarisem czego niestety powiedzieć w pełnym tego słowa znaczeniu nie można o pojazdach Irisbus i Volvo, gdzie już wygląd zewnętrzny jest nieco mniej nowoczesny.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Dla tego należy się wieksza bura dla Jelcza , że wtedy nie umiał wykorzystać tego faktu być moze Jelcz w tym momencie byłby inną firmą.

voy

Post autor: voy »

Niestety, nie udało się z M125M...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mimo wszystko szalenie mi się podobają rzeszowskie M125M Vecto. Mają w sobie coś... :)

voy

Post autor: voy »

Mnie się też (z wyglądu) podobają te pojazdy.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Mam nadzieje, że Jelcz bedzię je jeszcze poprawiał i wyjdzie na prostą.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jeśli Masz na myśli jakość wykonania Vecto, to wydaje mi się, że Jelcz po prostu musi to poprawić. Vecto to naprawdę fajnie wyglądający autobus :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Ja bym powiedział, że dopracować technicznie. A w Vecto jest głosowy system powiadamiania o następnym przystanku???

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie wiem. To pytanie do Voy-a - eksperta ds. Vecto CNG w MPK Rzeszów :D

voy

Post autor: voy »

Opinia eksperta (wg was :D):
System zapowiadania przystanków można zainstalować osobno, o tym decyduje przedsiębiorstwo, u nas zdecydowano kupić taki system i zainstalować go w autobusach. W Vecto też to jest, autobus posiada głośniki (jak jechałem na samym początku to kierowca przed pętlą testował na ostatnich pasażerach radio :) ) i ktoś taki system wykonał, zainstalował w pojeździe ale to nie było fabryczne (aczkolwiek głośniki były od początku).

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

EE to lipa jak nie fabryczne ,a myślałem. Głośniki takie czy owakie to posiada prawie każdy autobus i tramwaj.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Trochę szkoda, że ZS Jelcz nie zakłada instalacji nagłośnieniowej w procesie montażu pojazdu... :(

Voy - coś ty kupił :lol:

[ Dodano: 2005-01-26, 13:00 ]
No tak, ale właśnie przez takie detale, ten autobus jest taki tani... ;)

voy

Post autor: voy »

Ja tego nie kupowałem! :P
Poza tym jeden system, jeden koszt eksploatacji, jedne problemy w konfiguracji i myślę, że lepiej że tak to jest zrobione niż jakby Vecto miałyby mieć system z Jelcz a na przykład MANy system swój, a Stokrotka system jeszcze inny :P

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Zawsze w przetargu można umieścić , że pojazd musi posiadać sytem takiej i takiej firmy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zgadza się kupujący zamawia pojazd i wybiera wyposażenie... :) Mam wrażenie, że wielu przewoźników chyba o tym zapomina :(

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Albo czekają na jakies gratisy. Niestety to nie supermarket i tu nikt nikomu nic za darmo nie da.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak chyba Masz rację... To smutne, ciekawe kiedy zaczną myśleć... :|

voy

Post autor: voy »

Zresztą czy taki system jest niezbędny? Niektórych wkurza zapowiadanie przystanków.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Taki system jest potrzebny. Szczególnie jak z autobusu korzysta osoba niewidoma, albo obcy, któy nie zna miasta... :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Hm.to w takim Rzeszowie zamontowali system zapowiadanie przystanków a w poznańskich vecto nie ....... :|

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”