M181 po remoncie w ZNS

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Daniel pisze:Wóz zgłoszono do sieci ZTM jako nówkę
I co w tym dziwnego? Przecież to właściwie nówka.

Daniel

Post autor: Daniel »

A gdzie ja pisałem że coś w tym dziwnego?

maly_miki

Post autor: maly_miki »

J-31 pisze:Czyżbyś chciał napisać, że MPK Kielce kupiło ten autobus ?
Ciekawe czy na Allegro. :D :D :D


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Co prawda, nie za dużo widać na tej fotce, ale i tak mam wrażenie, że autobus będzie się bardzo ładnie prezentować w nowych kieleckich barwach :P

Oczywiście, prośba do kolegów z Kielc, jeśli uda Wam się zrobić jakieś zdjęcie z boku, to byłbym zobowiązany :)

Daniel

Post autor: Daniel »

Pracownik ZNSu poinformował dziś, że kielecki Jelcz nie jest tym znanym nam z TRANSEXPO egzemplarzem. Kielecki wyposażony jest w silnik MANa Euro3 oraz system informacji pasażerskiej R&G. A w kolejce czeka kolejnych 7 odkurzaczy do remontu.

Lopez

Post autor: Lopez »

Daniel pisze: A w kolejce czeka kolejnych 7 odkurzaczy do remontu.
W takim razie skąd ZNS wział te odkurzacze? Bo w Kielcach zdaje się takich nia macie. Czyżby wszystkie 7 szt. miało pojechać właśnie do Was?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Daniel pisze:Pracownik ZNSu poinformował dziś, że kielecki Jelcz nie jest tym znanym nam z TRANSEXPO egzemplarzem. Kielecki wyposażony jest w silnik MANa Euro3 oraz system informacji pasażerskiej R&G. A w kolejce czeka kolejnych 7 odkurzaczy do remontu.
Ok, wobec tego czy mógłbym prosić o więcej zdjęć tego autobusu. Trochę dokładniejszych, włącznie z wnętrzem ? :mruga:

Póki co zgadza się ściana przednia :chytry:

:strzałka: http://img136.imageshack.us/img136/9967/solczgy2.jpg
:strzałka: http://phototrans.eu/14,271348,0.html

Nie zgadza się tablica rejestracyjna. Zatem może MPK pozyskało jeszcze jakiś inny autobus. Warto by się było przyjrzeć wnikliwiej ;)

Daniel

Post autor: Daniel »

Kielce nie planują w tym roku zakupów kolejnych autobusów przegubowych. Podejrzewam, że cześć z tych 7 wozów pochodzi również z Bydgoszczy. Jeśli chodzi o zdjęcia to niestety pracuję do zmroku ale przyjdzie taki dzień, że będą zdjęcia- jeśli nie ja to ktoś inny.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Hmmm, a może są w tych 7 jakieś z Łodzi? Mało prawdopodobne, ale, może?

ppln

Post autor: ppln »

Całkiem możliwe, Łódź w tym roku pozbyła się masy odkurzaczy (chociaż raczej by się nadawały na złom, a nie do NG)

Lopez

Post autor: Lopez »

ppln pisze:chociaż raczej by się nadawały na złom, a nie do NG
To pewnie są te z Łodzi :cool:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Albo robią to starą metodą reanimatorów złomu — kupują kilka, i z tego, co nadaje się do użytku składają jeden

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

:strzałka: http://infobus.pl/text.php?from=rss&id=21151
Artykuł o tym zakupie.

Jelczyk fajnie prezentuje się w tych barwach -> http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... o_MPK.html
ZNS widocznie liczy na większy popyt na te SAMiki, skoro "produkuje" ich więcej :mruga:

[ Dodano: 2008-11-27, 20:47 ]
plocmaster pisze:Albo robią to starą metodą reanimatorów złomu — kupują kilka, i z tego, co nadaje się do użytku składają jeden
Z pewnością wykorzystują części ze starych autobusów, co potwierdza artykuł na infobusie, ale pisze tam również, że ZNS stare części regenerował. Do tego dali gwarancję, więc myślę, że się do niego przyłożyli.

maly_miki

Post autor: maly_miki »

A czy on ma to przeszklenie na przeciw drugich drzwi? Myślę o tym rozwiązaniu, które było w tym autobusie, który stał na Transexpo. Fajnie to wyglądało.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A ja się zastanawiam jak będzie wyglądała kwestia utrzymania tych dolnych szyb - jeśli one w kieleckim SAM-ie istnieją. Nie dość, że będą się szybko brudzić (od zewnątrz błoto, a od środka buty ludzi), to jeszcze istnieje niebezpieczeństwo wybicia takiej szyby np. nogą lub jakimś bagażem :cool:

Daniel

Post autor: Daniel »

O ile ich duża powierzchnia nie spowoduje, że same wcześniej popękają lub nie wylecą na skutek pewnej elastyczności kraty.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Daniel, a czy Mógłbyś potwierdzić lub zaprzeczyć czy Wasz SAM posiada te dolne okna ? ;)

Daniel

Post autor: Daniel »

Nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć, ale ci co go widzieli mówili, że ma.

maly_miki

Post autor: maly_miki »

O ile ich duża powierzchnia nie spowoduje, że same wcześniej popękają lub nie wylecą na skutek pewnej elastyczności kraty.
Nie pamiętam czy ta szyba jest cała - znaczy od samej góry do dołu - czy może podzielona w środku (na dolnej krawędzi okien). Jeżeli tak jest to nie powinno być problemów. Klej jest (jeżeli oczywiście jest to dobrze wykonane, przygotowane powierzchnie do klejenia itd.) na tyle elastyczny, że odkształcenia struktury nie powinny być problemem.

Pytam tak o tę szybę, bo jak to oglądałem na targach to akurat bardzo mi się podobało to rozwiązanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”