M11 -"Mig"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Jelcz...
Podi

Post autor: Podi »

W Poznaniu Migi były od dawien-dawna.Jednak w latach 80. były cieniu peerek.Dopiero po ich zniknięciu spowodowanym "obdarowywaniem"okolicznych nowo powstałych przedsiębiorstw podmiejskich,gdzie co niektóre jeżdzą do dziś.Pod koniec lat 90.rozpoczęły się dziwaczne modernizacje,podczas których migi dostawały przody od 121M,wyswietlacze:
Obrazek
Na początku skierowano je do obsługi linii pospiesznych,lecz trwało to krótko,ponieważ zaczęła przeważać liczba pojazdów nowej generacji.Rok w rok kasowano pojazdy wysokopodłogowe,co doprowadziło do tego,że z jelczy M11 zostal tylko jeden posiadający"oryginalny wygląd-#1406:
Obrazek
Ponadto zaczęły się juz kasacje "modernizowanych"pojazdów,gdyz nie są one tak wytrzymałe,jak zostawiona resztka Ikarusów 260.04(obecnie zaledwie 6 sztuk w A1 i 3 w A3).Obecnie na stanie Mpk Poznań jest ok.20 sztuk tego autobusu.Kursują najczęsciej na liniach na obrzeżach,częściowo na 85,a na innych tylko jako rezerwy.

Damhan

Post autor: Damhan »

To skasowali zmodernizowane, a tego niezmodernizowanego #1406 zostawili? :shocked:

Podi

Post autor: Podi »

No bo on o ile wiem siedzi w Gorzowie Wlkp.,a <b>pozatym</b> są plany,by był historycznym.
Nasze MPK lubi sobie zostawiać na stanie takie "wyjątki"(inne przykłady to jeden 102Na,cztery Daf-y).

Damhan

Post autor: Damhan »

Poznań Podi pisze:No bo on o ile wiem siedzi w Gorzowie Wlkp.,a <b>pozatym</b> są plany,by był historycznym.
Nasze MPK lubi sobie zostawiać na stanie takie "wyjątki"(inne przykłady to jeden 102Na,cztery Daf-y).
To dobrze że zostawiają jakieś autobusy na historyczne. Dzięki za odpowiedź

Podi

Post autor: Podi »

janzel pisze:
Poznań Podi pisze:No bo on o ile wiem siedzi w Gorzowie Wlkp.,a <b>pozatym</b> są plany,by był historycznym.
Nasze MPK lubi sobie zostawiać na stanie takie "wyjątki"(inne przykłady to jeden 102Na,cztery Daf-y).
To dobrze że zostawiają jakieś autobusy na historyczne. Dzięki za odpowiedź
Niby zostawiają,ale Zemunów nie zostawili.Na szczęście w przypadku peerki mozna ją sprowadzić z jakiegoś podmiejskiego przedsiębiorstwa,a co do #1406 wyślę maila do dyrekcji MPK z zapytaniem o jego przyszłość.Najważniejsze bedzie to,co zrobia z nim po powrocie z Gorzowa.

Michał

Post autor: Michał »

Jechałem M11 z MPK Zduńska Wola linią Z do Sieradza (około 30 minut). Oczywiście stałem całą droge bo autobus był zapchany. Ta Raba tak wyje jak nic. Nie wiem jak ktoś nie może lubić Neoplanów, Solarisów, Volv itp. Nie dość, że w środku trzęsie i huczy, to wyszedłem to miałem nogi jak z waty. O mało sie nie przewróciłem i dostałem jakichś skurczy brzucha :retard: [glow=green]M11 MÓWIMY: NIE ![/glow]

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Fajnie to wygląda.. trzeba dodać że on ma wymienione fotele

Damhan

Post autor: Damhan »

M_Szymkowiak pisze:Fajnie to wygląda.. trzeba dodać że on ma wymienione fotele
Znaczy ten #1406 czy który?

Podi

Post autor: Podi »

Niee #1406 ma normalne fotele,podobnie jak cześć migów po modernizacji.

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

U nas to do kasacji idą i są zastaiane MAN-ami NL202 albo i nowszymi :)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Znaczy ten #1406 czy który?
Ten M11 #1122

Podi

Post autor: Podi »

Tak-Poznański 1122 z Kaczej ma nowe fotele,takie same jak w zmodernizowanych Ikarusach.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

M_Szymkowiak pisze:Fajnie to wygląda.. trzeba dodać że on ma wymienione fotele
Duzo poznańskich M11atek ma wymienione fotele. O wiele lepije mi sie siedzi na tych niz na normalnych...

Damhan

Post autor: Damhan »

Poznań Podi pisze:Tak-Poznański 1122 z Kaczej ma nowe fotele,takie same jak w zmodernizowanych Ikarusach.
Znaczy jakie? Astromale, Stery czy jakieś inne?

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

janzel pisze:
Poznań Podi pisze:Tak-Poznański 1122 z Kaczej ma nowe fotele,takie same jak w zmodernizowanych Ikarusach.
Znaczy jakie? Astromale, Stery czy jakieś inne?
Stery (z tego co pamietam) dawno nie miałem przyjemości jechać M11 (naszczęście:P)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dlaczego "na szczęście". Jazda M11 z fotelami Ster. To musi być "jazda".... :D

Damhan

Post autor: Damhan »

I jeszcze z przodem od 120-stki

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:Dlaczego "na szczęście". Jazda M11 z fotelami Ster. To musi być "jazda".... :D
Tak jak pisałem, do siedzeń nic nie mam, tylko do samego autobusu. Już sie tak nimi najeździłem, ze <b>poprostu</b> mi sie znudził...

Podi

Post autor: Podi »

Mi też.Jak się jeździ Poznańskimi Migami-czuć taką wielką monotonię(dziwne,ze w ikaruscha tego nie czuję :P )i w ogóle tak jakoś dziwnie.J31-jak wpadniesz do Poznania w najbliższym czasie-to przejedź sie Migiem:P.Zapraszamy!

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznań Podi pisze:Mi też.Jak się jeździ Poznańskimi Migami-czuć taką wielką monotonię(dziwne,ze w ikaruscha tego nie czuję :P )i w ogóle tak jakoś dziwnie.J31-jak wpadniesz do Poznania w najbliższym czasie-to przejedź sie Migiem:P.Zapraszamy!
Oczywiscie jak ktoś chce złapać MIGa zapraszamy na linie podmiejskie i nocne :P. No czasami na normalnych sie trafi tak jak dzis na 85 #1410

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jelcz”