Kasacje Ikarusów w Poznaniu

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Ikarus...

Czy to dobrze,że Poznań chce się pozbyć Ikarusów?

Tak
27
44%
Nie
34
56%
 
Liczba głosów: 61

Podi

Post autor: Podi »

Poznaniak pisze:Nie no dobrze, dobrze tylko mnie ten teks artykułu rozbił :P
Miał prawo :lol: Zaraz zmienie tytuł na bardziej sensowniejszy :)
Damhan pisze:Wątpię, żeby wszyscy Poznaniacy lubili Ikarusy. Na pewno dużo osób w jakiś sposób lubi, ale większość też nie lubi dlatego dajmy temu spokój. :smile:
Powiedzmy tak-nienawidzą ich studenci,którzy muszą się nimi pchać na uniwersytet i wierza,że jak bedą nowe busy to się wszystko zmieni ;)
0405NE pisze:Co do podmian NL202 i NG272 na Lion'sy to według mnie jakiś chory pomysł :!: :nuts:
Prawda jest taka,zresztą jak już pisałem,że nl202 są bardziej zaniedbane niz ikarusy,sprawiają wrażenia bardziej"wyjechanych"-taka moja opinia :)

11David

Post autor: 11David »

Czemu podmiany to chory pomysł?? Chyba lepiej mieć najnowocześniejszy tabor?? A nie dość stare już, ale dobre (bo to moje ulubione nawiasem, mówiąc) Many NL202.

Damhan

Post autor: Damhan »

11David pisze:Czemu podmiany to chory pomysł?? Chyba lepiej mieć najnowocześniejszy tabor?? A nie dość stare już, ale dobre (bo to moje ulubione nawiasem, mówiąc) Many NL202.
O to chodzi, żeby pierw wywalić Ikarusy, a później oczywiście NL202 też. :)

Podi

Post autor: Podi »

Czemu podmiany to chory pomysł?? Chyba lepiej mieć najnowocześniejszy tabor?? A nie dość stare już, ale dobre (bo to moje ulubione nawiasem, mówiąc) Many NL202.
Drogi davidzie,popatrz na stan nl202 w środku,a potem przejedź się lionsem.Zobaczysz jaki to kontrast,bo jak powatarzam po raz enty Nl202 są bardziej zaniedbane niż Ikarki...

Milenium

Post autor: Milenium »

Damhan pisze:O to chodzi, żeby pierw wywalić Ikarusy, a później oczywiście NL202 też. :smile:
Najlepiej najpierw pozbywać sie Jelczy...póżniej Ikarusów ,w tym na razie głównie 260.Seria 280 może się przydać na specjalne okazje typu "Dzień Wszystkich Świętych" lub "specjalne linie" itp.

Podi

Post autor: Podi »

Tramwaj pisze:póżniej Ikarusów ,w tym na razie głównie 260
Tych jest tylko ok.6,czyli jest to margines taboru Mpk...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No dobrze reasumując - rozumiem, że MPK Poznań w pierwszej kolejności pozbędzie się jednak Ikarusów, a MANy NL 202 w kolejnej turze :)

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Dajcie spokój MAN - om NL202 i niech one sobie jezdza po Poznaniu bezkarnie. A co do Ikarusów to niech weźmie jednego KMPS Poznan a reszta na żylety bo już mam tego złomu dośyć!! 19.12 czyli za 6 dni rozstrzygnie jakie wozy zastąpią Ikarusy (ogłoszone zostaną wyniki przetargu na 30 niskopodłogowych przegubowców), a ja mam skromną nadzieję, że będzie to 30 nowych MAN-ów dla A-3, a nie Solary !!

Podi

Post autor: Podi »

Poznańczyk pisze:MAN-ów dla A-3
No,to może przestaną jeździć wokół mojego osiedla Neoplany...

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

No to zależy gdzie mieszkasz :lol: nie wiem jak uważasz ale dla mnie neoplany to nic specjalnego...

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:Dajcie spokój MAN - om NL202 i niech one sobie jezdza po Poznaniu bezkarnie.
No przepraszam ale jak wygra MAN i zechce odebrać NL202 to MPK nie ma nic do gadania :P

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Przecież NL202 są już własnością miasta, więc dlaczego MAN ma je zabierać??

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:Przecież NL202 są już własnością miasta, więc dlaczego MAN ma je zabierać??
W zamian za nowe. Już o tym kiedyś pisałem, poszperaj sobie..

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

A nie można po prostu kupić nowych i stare też mieć??

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A wracając do tematu. Co słychać z kasacją Ikarusów w Poznaniu ? :smile2:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:A nie można po prostu kupić nowych i stare też mieć??
No można ale nie rozumiesz, że to od nas nie zależy tylko od producenta :nuts:

[ Dodano: 2005-12-15, 16:39 ]
J-31 pisze:A wracając do tematu. Co słychać z kasacją Ikarusów w Poznaniu ? :smile2:
Cichosza, głuchosza...

Podi

Post autor: Podi »

Poznańczyk pisze:No to zależy gdzie mieszkasz
Batorego a ty?
Poznańczyk pisze:nie wiem jak uważasz ale dla mnie neoplany to nic specjalnego...
Dla mnie też, a nawet gorzej...

marcin_1099

Post autor: marcin_1099 »

Mateusz- bzdura. Nie będzie wymiany NL202 - za długie Liony - tak więc go nie słuchajcie. Najprawdopodbniej przetarg wygrają MAN-y ponieważ mają to być silniki Euro 4, a Solaris może wsadzić jedynie silnik DAFa Euro 4 ponieważ MAN już nie pozwala używać swoich silników, innym firmom produkującym autobusy. A jeśli Solaris miałby wygrać to byśmy musieli jakiegoś testować z silnikiem Euro 4 - DAFa. Natomiast jeśli będą to MAN-y to dlugie MAN-y z A-3 opanują takie linie jak: 56, 61, wkrótce powinno się połączyć 76 z 90 (ok. 10 wozów) całe prawdopodbnie A-3, 77, 82, 86, 87, 91, 95, P no i być może 98. I wiadomo dodatki w postaci kilku brygad na liniach 64, 68, 69 i ew. A. ;)

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Szczerze mówiąc to popieram takie rozwiązanie!! Tylko ze 87 jest obsługiwane 12-metrowymi MANami , a linia 82 jeździ już na taborze niskopodłogowym więc nowego nie potrzebuje! 91 prawie też cały "nowy". P akurat teraz nie jeździ, a na A nie potrzeba duzych wozów.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Na 87 jeżdza kolego Ikarusy 280.70A (w dni robocze) i Neoplan N4016 lub U12 w weekendy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ikarus”