Wasze ulubione/nielubione autobusy

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Jak N4020 skręcał w Dobrego Pasteża z Al. 29 Listopada na 105 :P to znaczy że z tym nie jest tak źle. Krakowianie Podtwerdzcie moje słowa ;)

voy

Post autor: voy »

Ale i tak najczęściej jeżdżą na 132... A szkoda, wolałem nimi jeździć na 173.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pamiętam pierwszego warszawskiego N4020 z 1994 roku (jeszcze wtedy #6455, dzisiaj #6430). Autobus przez kilka lat eksploatowany przez zakład R5 Inflancka. Przechodziłem tam raz w tygodniu - poszukiwałem nowości. Ten autobus jako jedyny N4020 ma ścięty tył (jak tramwaje) a mimo to baaardzo często widziałem go w naprawie. Stał przy płocie, zawsze szpachlowano mu róg ściany tylnej - czyli o coś w kółko zawadzał.... :mruga:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznań Podi pisze:
M_Szymkowiak pisze:W "-Nie sprawdzają sie na wszystkich liniach" bardziej chodzi mi o puszczanie neozlomu na linie na które ten autobus jest po prostu za mały... nie miałem na myśli warunków drogowych..
Ale na drodze te autobusy tez sie nie sprawdzają(np.skręt o promieniu~90stopni).
A u nas co N4020 nie wyrabiały sie na skrzyżowaniu: Łużycka/ Naramoiwcka :?: Wyrabiały sie bez problemówm (jesli nie jechały samochody z naprzeciwka :P:P)

BTW: Co sie konkretnie dzieje z drzwiami w krakowskich N4020?

voy

Post autor: voy »

A co się ma dziać?
Ja słyszałem pochwały, bo te mechanizmy w Neoplanach chodzą naprawdę cicho.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:A co się ma dziać?
Ja słyszałem pochwały, bo te mechanizmy w Neoplanach chodzą naprawdę cicho.
No bo są rzeczywiście bardzo ciche. I przynajmniej w Warszawie nie ma problemów z drzwiami w Neoplanach. Zamykają się po cichu i delikatnie. Nawet nie ma głośnego puknięcia przy domknięciu. Fenomenalne... :)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Może i cicho ale strasznie wolno, szczególnie III

Milenium

Post autor: Milenium »

M_Szymkowiak pisze:
Nie wiem czemu nie podobają Ci się N4020... Przecież to takie typowe autobusy KM... A mnie się bardzo podobają w barwach soczystej zieleni MPK Poznań...
-marne oświetlenie w środku
-stanowczo za małe przejście pomiędzy 2 i 3 drzwiami
-idiotycznie rozwiązany układ siedzeń z tyłu
-za mało miejsca na nogi w miejscu gdzie siedzenia sa w układzie [ ]
[ ]
-Psujący się szyberdach
-Głupi dobór kolorów wnętrza (w Krakowskich)
-Duża awaryjność drzwi
-Słabe wykonanie
-Nie sprawdzają sie na wszystkich liniach
Jeszcze mam wymieniać :?:
Zapomniales o tym ze te Autobusy sa bardzo brudne np.zapraszam do mnie :| i ze nie ma az tak dobrej wentylacji silnika,zapraszam znowu w upalne lato do mnie :o: i ze wsztstko trzeszczy i skrzypi,zapraszam znowu do mnie :(

Kuba

Post autor: Kuba »

Brudne..to chyba wina pogody lub niedbalastwa MZK Koszalin!.. :smile2:

Podi

Post autor: Podi »

Heh cos w tym jednak jest jak już pisałem u nas też autobusy tego typu jak by nie było zawsze są brudne i zaniedbane,może w najblizszym czasie dostarczę foty ukazujące tą tezę(dodatkowo obrzydliwie wyglada jeden z N4020 z reklamą Model1,którą jest cały oklejony...).

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Ta.tej reklamy juz prawie eni ma :P

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Zapomniałem jeszcze o jednym: ZA małe uchylane okienka...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

M_Szymkowiak pisze:Zapomniałem jeszcze o jednym: ZA małe uchylane okienka...
Ten problem dotyczy większości niskopodłogowych autobusów... :cry:

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Mozna by nawet rzec wszystkich po trochu...

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

I znów pozwolę sobie odkurzyć temat (jak ja to lubię xD). Jeśli chodzi o moje ulubione autobusy to są nimi wszystkie Autosany (wiadomo, sanocka tradycja) i starsze rodzaje Jelczy, m.in. PR110M i L11/M11, a także Ikarusy 280.26. Jeśli chodzi o starsze rodzaje Jelczy, jak i Ikarusów cenie ję za wytrzymałość, a także za dynamikę, jaką potrafią niekiedy osiągnąć. Jeśli zaś chodzi o Ikarusy lubię je za te niesamowite dźwięki Raby w czasie jazdy oraz oczywiście za to, że tak długo jeżdżą po polskich drogach. Jeśli chodzi o najbardziej nielubiane autobusy miejskie to nie lubię Solarisów Urbino 12 oraz Vect dlatego, że:
-Solarisy Urbino 12 są nowoczesne, ale mają jedną wadę: zbyt mocno szarpią w czasie ruszania ze skrzyżowania/przystanku (przynajmniej w tych rzeszowskich). Jechałem, jak na razie 2 razy Solarisami tego typu i nie przypadły mi zbytnio do gustu
-Vecto to jeden z kilku modeli niskopodłogowych wyprodukowanych przez Jelcza, ale mają jedną poważną wadę: trzeszczenie w środku pojazdu. Szczególnie objawia się z tyłu tego typu wozów, co sprawia niezbyt miłe wrażenie w czasie jazdy. Oprócz tego wyjątku lubię wszystkie konstrukcje Jelcza (za wyjątkiem Jelcza M070). Wśród nowoczesnych konstrukcji lubię także Mercedesy oraz Neoplany.

Kamil

Post autor: Kamil »

Moje Najlepsze w MPK W-ch:Karosa B961E,Jelcz M081MB,Jelcz M11
Złe:Jelcz120M,IK260
Najgorsi to Busiarze :!: :retard: :wall:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Hmm, czegoś tutaj nie rozumiem. Lubisz M11, a nie lubisz Ikarusów 260? przecież to prawie takie same autobusy, tylko jeden pochodzi z Jelcza, a drugi z Węgier.

Kamil

Post autor: Kamil »

Do M11 czuję jakąś symatje a do IK260 nie :retard:
Ostatnio zmieniony 2006-07-20, 22:33 przez Kamil, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:Hmm, czegoś tutaj nie rozumiem. Lubisz M11, a nie lubisz Ikarusów 260? przecież to prawie takie same autobusy, tylko jeden pochodzi z Jelcza, a drugi z Węgier.
Prawie robi wielką różnicę. Reklam nie oglądasz? :D

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ależ ja to rozumiem, że można lubić M11 bardziej od Ikarusów 260, wszak Wałbrzych ma tylko 2 M11, a Ikarusów chyba 8. Tylko po prostu zdziwiłem się, że nie można lubić autobusu zbliżonego konstrukcyjnie do ulubionego autobusu. A co do busiarzy to nikt ich nie lubi (nie licząc arona z TWB xD).

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”