Sobotnie wieści z Warszawy

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sobotnie wieści z Warszawy

Post autor: J-31 »

Doszła do mnie ciekawa wieść prosto z warszawskiego Ratusza. Póki co o tym za bardzo nie Rozpowiadajcie, bo to ponoć jeszcze tajemnica :roll:

Otóż na skutek wielu problemów formalno prawnych i skarg ze strony mieszkańców Tarchomina. Oraz także wysokich kosztów budowy linii tramwajowej. A jednocześnie by uwzględnić prośby mieszkańców Legionowa i Jabłonnej by zwiększyć szansę przesiadek z autobusów podmiejskich do jakichś autobusów jadących do węzła Młociny.

Władze Warszawy bardzo poważnie zastanawiają się by zamiast tramwaju wybudować sieć trolejbusową.

Sieć obejmowałaby ulice Światowida, Świderska, Porajów, a także Mechoffera i - co ważne - fragment ul. Modlińskiej.

Trolejbusy krążyły by po Tarchominie zbierając pasażerów. Docierałyby do linii podmiejskich (723 i 801) - na ul. Modlińską... a potem na Most Marii Curie Skłodowskiej - po niedoszłym torowisku tramwajowym - prosto do Węzła Młociny.

Obecna linia autobusowa 101 została by przemianowana na 51 - oczywiście bez zmiany trasy, bo sieć objęła by generalnie ważniejsze - wymienione wyżej - ulice Tarchomina i Nowodworów.

Natomiast prócz linii 51, byłyby jeszcze dwie lub trzy linie wspomagające.

Między innymi - linia 52 - dla której zaproponowano trasę z Tarchomina, przez ul. Mechoffera do Modlińskiej, a następnie bezpośrednio na trasę Mostu Północnego do Młocin.

Jest jeszcze problem którędy puścić linię 53... Może Wy Macie jakiś pomysł ? Zachęcam do propozycji. :cool:

Zaplecze techniczne dla trajtków zostałoby prawdopodobnie zlokalizowana w zajezdni warszawskiego oddziału ITS-u. Ta firma już kończy obsługę linii w Warszawie, a zatem infrastruktura techniczna już istnieje, wystarczy rozwiesić sieć trakcyjną ;)

Potajemnie poproszono mnie o kilka próbnych rysunków jak miałby wyglądać tabor. ZTM zarządał aby tabor składał się wyłącznie z trolejbusów przegubowych, a także 15-metrowych. Jest to zrozumiałe. Wszystkie linie będą obciążone dużymi potokami pasażerskimi. :|

Oczywiście trolejbusy jedynej słusznej marki ;)

:strzałka: http://img571.imageshack.us/img571/6383/t100.png
:strzałka: http://img193.imageshack.us/img193/9203/t101.png

Wg. mnie to bez sensu. Najpierw zamawiają dwukierunkowe PESY, a teraz się wykręcają. Zresztą, zauważcie jedną rzecz. Miał być w marcu przetarg na 30 wagonów dwukierunkowych... i jak do tej pory cisza, czyli jednak coś musi być na rzeczy :confused:

Jak Sądzicie, czy ten pomysł przejdzie ? ;)

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Ja słyszałem że malowanie trolejbusów będzie wyglądało następująco: Obrazek http://i.imgur.com/h1IWW.png
Zastosowano zielone malowanie w celu podkreślenia, że trolejbusy są ekologiczne, oraz w nawiązaniu do kursujących w przeszłości po Warszawie trolejbusów typu Saurer.
Linia 53 ma kursować na Choszczówkę przez nowy wiadukt nad torami kolejowymi wzamian linii 133.
54 będzie robiła kółeczko przez Odkrytą zamiast 516. Trasa ta nie zostanie zelektryfikowana, a trolejbusy będą poruszały się za pomocą baterii.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Ale brzydkie to malowanie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Super. To znaczy, że koncepcja jednak coraz bardziej zwycięża.... a kolor jest jak najbardziej OK :P

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ogólnie coś w tym może być, kumpel pracuje w poznańskim urzędzie miasta i ostatnio ponoć Grobelny opowiadał, że na jakimś spotkaniu PO (wbrew temu, że teoretycznie się od siebie odcinają PO i Grobelny jednak ze sobą współpracują) urzędnicy od Hanny Gronkiewicz-Waltz opowiadali o tym, że chcą wprowadzić z powrotem trolejbusy.

A co do producenta to chyba nie będzie niespodzianki. Zresztą malowanie by się zgadzało, sąsiad jest lakiernikiem w Solarisie i ostatnio mi mówił, że mają coś w takich dziwnych kremowo-zielonych barwach i nikt im nie chciał mówić dokąd to idzie. Ach ten Solaris, nie nauczą się tam chyba nigdy że jak się robi z czegoś tajemnicę to tylko wzbudza to sensację ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Oby tylko dziennikarze nie przeczytali tego tematu. Bo ja się dowiedzą, to dopiero będzie ... :roll:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Swoją drogą to dziwne, że Solaris już to produkuje. Możliwe, że chcą zrobić jakąś niespodziankę na Euro i pokazać już gotowy pojazd.

spooney

Post autor: spooney »

1 kwietnia jest jutro :chytry:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Jakie by to malowanie nie było to i tak musicie poprawić grafiki, bo to o czym nikt z Was do tej nie napisał to fakt, że mają to być Trollina MetroStyle. Nie potwierdzam tego na 100%, ale takie słuchy mnie doszły od ludzi z Ostrawy (gdzie bardzo często Solaris swe troleje wysyła na testy).

ppln

Post autor: ppln »

I to z silnikiem spalinowym i superkondensatorami, więc do momentu zbudowania trakcji będą jeździły na normalnych liniach

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

J-31 pisze:Miał być w marcu przetarg na 30 wagonów dwukierunkowych... i jak do tej pory cisza, czyli jednak coś musi być na rzeczy
Ja słyszałem że nie mają kasy na nowe niskacze i chcą przerobić parówki na dwukierunkowe. Do tego dostałyby nowy design, aby wyglądały "europejsko" podczas Euro. Ponoć przetarg na modernizację wygrał rosyjski KTM a ma to wyglądać tak:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-04-01, 15:24 przez OPi, łącznie zmieniany 1 raz.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Podobno przebudowy podejmie się Protram.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

He-he... niestety Protram i KTM się spóźnili. Parówki trafiają właśnie gęsiego na złomowisko :P

======================

Dziękuję wszystkim za udział w prima-aprylisowej zabawie... i chyba czas już zamknąć temat :mruga:

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”