vanHool new AGG 300

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
DAB

vanHool new AGG 300

Post autor: DAB »

Co myślicie o tym wyjątkowymVan Hool , dwuprzegubowym, pięknym, wspaniałym, dwudziestopierwszowiekowym autobusie belgijskiej firmy VanHool ?

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

Myślę że jak widzę takie cacka to po prostu chce mi się płakać... :cry:

Skazani na jelcze...

[ Dodano: 2005-02-09, 17:59 ]
On ma dwa przeguby!! :shock:

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Piękny wóz,fajnie było by zobaczyć takiego w Polsce np ; Kraków , Warszawa , Wrocław. Świetnie się prezetuje na zęwnątrz :) Ciekawie , jak jest w środku ;)

Michał

Post autor: Michał »

mac pisze:Piękny wóz,fajnie było by zobaczyć takiego w Polsce np ; Kraków , Warszawa , Wrocław. Świetnie się prezetuje na zęwnątrz :) Ciekawie , jak jest w środku ;)
Wejdź w link Voitha pt. Van Hool i tam jest wnętrze :D Te siedzenia muszą być wygodne :lol: Ja chce takie w Polsce !! :retard:

voy

Post autor: voy »

Interesujący pojazd, ale nadający się wyłącznie do dużych miast, gdzie jest duże zatłoczenie i nie ma tramwajów... Takie jeżdżą bodajże w Hamburgu - miasto nie ma tramwajów tylko autobusy i metro.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

A czemu uważasz że nie nadaje się do miast gdzie są tramwaje? Co to ma do rzeczy?

Tommy

Post autor: Tommy »

Wygląda fajnie (ładny design), ale ten trzeci przegub wygląda trochę śmiesznie, to tak jakby przenieść tramwaj z torów na ulicę, kto to wymyslił :?: :nuts: Uważam, że to jest niepakrytyczne, chyba, że na jakąś prostą trasę lub do Ameryki, gdzie nikt nie zna słowa zakręt :D Firmie Vanhool należą się jednak brawa za orginalność :D

voy

Post autor: voy »

Inspektor pisze:A czemu uważasz że nie nadaje się do miast gdzie są tramwaje? Co to ma do rzeczy?
Bo po to są tramwaje, żeby woziły jak najwięcej ludzi, taki środek transportu wymaga większego wkładu forsy, a takie autobusy duże nie będą nadawać się na większość linii i w rezultacie mogą one tramwaje zastąpić moim zdaniem.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Myśle że żaden autobus nie jest w stanie zastapić tramwaju...nawet taki vanHool ;)

Tommy

Post autor: Tommy »

Zgadzam się z Inspektorem, ponieważ nie wyobrażam sobie masy ludzi w wielkim autobusie tkwiącym w wielkim korku :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A mnie swoją drogą zastanawia czemu producent stworzył tak długi autobus. To znaczy - wiem, że VanHool produkuje takie pojazdy na zlecenie. A więc jeśli przewoźnik potrzebował takich pojazdów, to takie powstały - natomiast mnie po prostu zastanawia - dlaczego ? :retard:

Przecież nawet patrząc na KM w polskich dużych miastach (Kraków, GOP, Wrocław lub inna Warszawa), jest stosunkowo duże zapotrzebowanie na komunikację autobusową. Autobusy jeżdżą nawet przepełnione. Ale mimo, to zupełnie wystarczają autobusy dwu członowe... :cool:

DAB

Post autor: DAB »

Firmie Vanhool należą się jednak brawa za orginalność
Nie tylko vanHool takie robi, również Heuliez był taki " oryginalny " http://ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/tournee.php?p=29158, http://ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/tournee.php?p=28915.
dlaczego ?
Na to pytanie nie jestem wstanie odpowiedzieć :(
Tu macie wnętrze vanHool'a A330 : http://ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/tournee.php?p=38750, http://ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/tournee.php?p=40386

Tommy

Post autor: Tommy »

Był był, pare lat temu :D Teraz już chyba mało takich jeździ (o ile w ogóle jeżdżą) :D

Wnętrzne jak i karoseria- ładne :D

DAB

Post autor: DAB »

One nie są ładne, S¡ PIęKNE !!!! To najładniejszy bus jaki widziałem

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wnętrze tego autobusu, przypomina mi wnętrze Solarisa... ;)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Fajne ma siedzonka.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Na zdjęciach to wszystko fajnie wygląda. :)

Ciekawe jakie są te fotele w rzeczywistości.... :retard:

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Podobają mi się, bo są wyższe niż w innych autobusach, z podparciem pod głowę jeździ się wygodniej.

voy

Post autor: voy »

Siedzenia niezłe, nieco gorzej z wyglądem wnętrza.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Fakt śroek podobny do Solarisa, ale ogólnie cały autobus jest z zewnątrz strasznie brzydki, i co to w ogóle za głupi pomysł aby robić 2-przegubowi autobus. W życiu niechiałbym czegoś takiego w Krakowie, Taki kwadratowy sztuczny kształt. Dla mnie to Jelcze (DJ679-686) z zewnątrz się lepiej prezentują. Przednie światła też są strasznie podobne do Solarisowych. Osobiście z zewnątrz wole Scanie Omni City (jak powszechnie wiadomo), ale być moze te autobusy są lepsze technicznie... Bo nie najważniejszy jest wygląd zewnętrzny, tylko to co się ma w środku :) . Jak to z nim jest, jakie ma parametry techniczne (i jakie ma ten zwykły "przegub") :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”