[Katowice] Przetargi PKM

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
ppln

Post autor: ppln »

Ja mam pytanie - kto tym jeździ za 20 zł/kurs i po co im 4 brygady?! Ja bym w życiu nie wydał 20 zł na jednorazowy przejazd autobusem miejskim, już lepiej na gapę jeździć i ewentualnie zapłacić 60 zł kary...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KKS pisze: Jupi :P
Specjalnie dla Ciebie i w wakacje podłącze się do internetu :chytry:
KKS pisze:Nie wszyscy są niepełnosprawni, można chyba zamówić Regio z rzeźnią i jakąś rampę zrobić?
Czasochłonne. A sam Regio to pojazd na dłuższe trasy.
ppln pisze:Ja mam pytanie - kto tym jeździ za 20 zł/kurs
Nie wszyscy posiadają własny środek transportu, a taksówka na lotnisko kosztuje fortunę. I jakoś ludzie tym jeżdżą. Co do ceny - linia jest komercyjna.
ppln pisze:i po co im 4 brygady?!
Trzy brygady. A czemu tyle :?: Bo tyle chciało lotnisko.
ppln pisze: Ja bym w życiu nie wydał 20 zł na jednorazowy przejazd autobusem miejskim,
Nikt Cię nie zmusza. Na lotnisko jeżdżą dwie cz trzy zwykłe linie autobusowe. Wsiądziesz do jakiejś M11tki czy 120M, jedna czy dwie przesiadki i tez się dostaniesz do Katowic.
ppln pisze: już lepiej na gapę jeździć i ewentualnie zapłacić 60 zł kary...
Wsiada się pierwszymi drzwiami. Ciekawe co byś kierowcy powiedział - miesięczny :?: :chytry:

ppln

Post autor: ppln »

Amalio pisze:Co do ceny - linia jest komercyjna.
Jasne, ale z MPK Łódź można dojechać komfortowym MB Travego (rok produkcji 2007, żeby nie było) do Warszawy za 30 zł. Linia też jest komercyjna... A do Warszawy jest z Łodzi chyba dalej niż z Katowic na lotnisko (tak o 100 km...)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

ppln pisze:Ja mam pytanie - kto tym jeździ za 20 zł/kurs i po co im 4 brygady?!
Zdziwiłbyś się, ale dużo ludzi. Co chwile w kolejnych numerach wiadomości PKM Katowice czytamy, że linia "lotnisko" odniosła niebywały skuces wśród mieszkańców Katowic i stale są z niej zyski, a ceny... cóż musi to odpowiednio kosztować jak za własne pieniądze PKM obsługuje tą linie.
A po co im dokładać jeszcze 4 wóz ? Pojęcia szczerze mówiąc nie mam, ale być może chcą usprawnić częstotliwość kursowania.
ppln pisze:już lepiej na gapę jeździć i ewentualnie zapłacić 60 zł kary...
Przykro mi, ale wchodząc pierwszymi drzwiami napotykasz kierowce u którego wykupujesz bilet.. inaczej dostaniesz kicked ;)
Amalio pisze:Na lotnisko jeżdżą dwie cz trzy zwykłe linie autobusowe. Wsiądziesz do jakiejś M11tki czy 120M, jedna czy dwie przesiadki i tez się dostaniesz do Katowic.
Dziękuje Ci bardzo za korzystanie ze starych hebli MZKP Tarnowskich Gór dla których jeżdżą Ci najgorsi przewoźnicy i ciąganie się po tych wszystkich wsiach- tracąc przy tym mnóstwo czasu.
Amalio pisze:Kiedy rozstrzygnięcie
10 marca ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Amalio pisze:Specjalnie dla Ciebie i w wakacje podłącze się do internetu
Ja jeszcze nie wiem czy sam nie wyjadę :P
Amalio pisze:Czasochłonne. A sam Regio to pojazd na dłuższe trasy.
A wszystkie przystanki mają krawężniki na wysokości podłogi? Nie, więc i tak potrzebna jest rampa.
ppln pisze:Jasne, ale z MPK Łódź można dojechać komfortowym MB Travego (rok produkcji 2007, żeby nie było) do Warszawy za 30 zł. Linia też jest komercyjna... A do Warszawy jest z Łodzi chyba dalej niż z Katowic na lotnisko (tak o 100 km...)
Ale tam nie ma sensownej konkurencji wożącej na lotnisko. Z braku laku można te dwie dychy wydać, taniej niż puszką, aczkolwiek tu chyba lepszy byłby szynobus. W Poznaniu na lotnisko jeździ autobus za 2,60 i aż takiego sukcesu nie odniósł :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:Nikt Cię nie zmusza. Na lotnisko jeżdżą dwie cz trzy zwykłe linie autobusowe. Wsiądziesz do jakiejś M11tki czy 120M, jedna czy dwie przesiadki i tez się dostaniesz do Katowic.
Jak PKM w końcu kupi te nowe, nowoczesne autobusy do obsługi linii na lotnisko, to pewnie zachodni turyści przewrócą się z wrażenia, widząc - stojące na pętli przy terminalu lotniska, obok siebie - sypiącego się "miga" i MAN UL2x3 LC- full wypas + klima. To będzie normalnie spotkanie "dwóch światów" :retard:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KKS pisze:wszystkie przystanki mają krawężniki na wysokości podłogi? Nie, więc i tak potrzebna jest rampa.
No właśnie - rampa w autobusie niskopodłogowym, a nie winda w Regio. Załadunek niepełnosprawnego do LC jest nieporównywalnie szybszy.
J-31 pisze: pewnie zachodni turyści...
Wsiądą do taksówek.
J-31 pisze:MAN UL2x3 LC-
A co to za nowe wymyślne oznaczenie :?: :chytry:
J-31 pisze:To będzie normalnie spotkanie "dwóch światów" :retard:
A z Urbino to nie ma spotkania dwóch światów :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:A co to za nowe wymyślne oznaczenie
Amalio pisze:A z Urbino to nie ma spotkania dwóch światów :?:
A skąd ja mam wiedzieć co teraz obsługuje tą linię. I skąd mam wiedzieć co kupi PKM Katowice ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze: A skąd ja mam wiedzieć co teraz obsługuje tą linię.)
Patrzcie go - naczelny moderator, a forum nie czyta :P Zapraszam na ostatnią stronę wątku PKM Katowice ;) I nawet na twb jest temat "latające Solarisy" w którym są zdjęcia katowickich Urbino ;)

Co do oznaczenia - poprawne to Lion's City U. Jeżeli Man ma wewnątrz firmowe to powinno to być NU2x3(2) :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Drugiej generacji się już nie robi.
A jak na linię autobusową o długości 30 km góra cena jest o wiele zbyt wysoka

Lopez

Post autor: Lopez »

A jak na linię autobusową o długości 30 km góra cena jest o wiele zbyt wysoka
To prawda. Cena nie jest z pewnością zachęcająca.
Chciałbym wierzyć, że całe to przedsięwzięcie jest jakoś ekonomicznie uzasadnione, ale cóż... Najwyżej "codzienni" pasażerowie PKM Katowice będą sobie mogli pojeździć dobrymi autobusami jeśli okaże się, że brygada na lotnisko jest zbyt wiele :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Lopez pisze:Najwyżej "codzienni" pasażerowie PKM Katowice będą sobie mogli pojeździć dobrymi autobusami jeśli okaże się, że brygada na lotnisko jest zbyt wiele
Wątpię...
Lopez pisze:To prawda. Cena nie jest z pewnością zachęcająca.
Chciałbym wierzyć, że całe to przedsięwzięcie jest jakoś ekonomicznie uzasadnione, ale cóż...
Oczywiście, że jest za koszty eksploatacji tych 3 SU12 (olej napędowy, ogumienie, itd.) PKM wykłada z własnych pieniędzy, więc musi to odpowiednio kosztować.
J-31 pisze:ak PKM w końcu kupi te nowe, nowoczesne autobusy do obsługi linii na lotnisko, to pewnie zachodni turyści przewrócą się z wrażenia, widząc - stojące na pętli przy terminalu lotniska, obok siebie - sypiącego się "miga" i MAN UL2x3 LC- full wypas + klima.
Dokładnie. Przecież te obecne 6 letnie Solarisy już straszą samym wyglądem.
plocmaster pisze:A jak na linię autobusową o długości 30 km góra cena jest o wiele zbyt wysoka
Być może bilet na przejazd autobusem jest tańszy niż kurs taksówką z Katowic.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Amalio pisze:powinno to być NU2x3(2)
A Nie NU3x3? Po Poznaniu jeździ Uberstadt z silnikiem 310 KM :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Shadow238 pisze:Dokładnie. Przecież te obecne 6 letnie Solarisy już straszą samym wyglądem.
Jak ja bym chciał, żeby zamiast 15-letnich 120M straszyły mnie 6-letnie Solarisy…
Shadow238 pisze:Być może bilet na przejazd autobusem jest tańszy niż kurs taksówką z Katowic.
Tańszy, ale to i tak przesada. Już blachosmrodem jest dużo taniej.
Shadow238 pisze:Oczywiście, że jest za koszty eksploatacji tych 3 SU12 (olej napędowy, ogumienie, itd.) PKM wykłada z własnych pieniędzy, więc musi to odpowiednio kosztować.
Ale bez przesady…
KKS pisze:Uberstadt
Uberland (właściwie Ueberland, bo z umlautem)

ppln

Post autor: ppln »

W Łodzi jeździ linia ekspresowa łącząca lotnisko z centrum miasta i dw. Fabrycznym - jeździ wg. taryfy ZDiT (czyli tak jak i wszystko inne). Niemal nikt tym nie jeździ (jest max 10 kursów dziennie)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Shadow238 pisze:
Dokładnie. Przecież te obecne 6 letnie Solarisy już straszą samym wyglądem.
Tylko ciekawe co twoim zdaniem zrobią za sześć lat z tymi LC.


Shadow238 pisze: Być może bilet na przejazd autobusem jest tańszy niż kurs taksówką z Katowic.
Nie być może tylko tak jest.
KKS pisze: A Nie NU3x3? Po Poznaniu jeździ Uberstadt z silnikiem 310 KM :P
Nie. Tzn najbezpieczniej będzie napisać NUxx3, bo nie wiadomo jaki będzie silnik, a o trzystu konnej wersji nie pomyślałem.
plocmaster pisze: Już blachosmrodem jest dużo taniej.
Czyim :?:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Amalio pisze:Czyim
Też racja, ale nawet jeśli ktoś odwoziłby kogoś na to lotnisko, to jest góra 60 km w obie strony.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

plocmaster pisze:Uberland (właściwie Ueberland, bo z umlautem)
Na pewno?
Amalio pisze:Tylko ciekawe co twoim zdaniem zrobią za sześć lat z tymi LC.
Chciałem napisać, że sprzedadzą na Śląsk, ale... Chyba jednak już napisałem :P
plocmaster pisze:Też racja, ale nawet jeśli ktoś odwoziłby kogoś na to lotnisko, to jest góra 60 km w obie strony.
Nie każdy mieszka w Płocku i może sobie benzynę od znajomych załatwiać. Jak ja dostaję zwrot kosztów za dojazd 2x25 km to wychodzi prawie 40 złotych, czyli nawet jeśli zostawiłbyś samochód pod lotniskiem i wrócił nim po powrocie z podróży, to by wyszło co najmniej tyle samo.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Warto też wspomnieć o tym, że jeżeli tego samego dnia będzie się wracać ( np jeżeli z kimś się tylko jechało na lotnisko ) to bilet w dwie strony kosztuje 28 złotych

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:Tylko ciekawe co twoim zdaniem zrobią za sześć lat z tymi LC.
Przecież te autobusy powinny im wystarczyć na ok 10 lat eksploatacji, a co potem z nimi zrobią to nie wiem.
plocmaster pisze:Ale bez przesady…
To ile według Ciebie powinien kosztować taki przejazd na lotnisko ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”