TRANSEXPO 2005

Dział ogłoszeń o odbywających się imprezach związanych z komunikacja miejską.
Michał

TRANSEXPO 2005

Post autor: Michał »

W tym roku zostało pokazanych wiele nowych i udoskonalonych pojazdów:

Autosan H7-10.06 (na podwoziu MB)
Jelcz M081MB/3 (nowe światła)
Jelcz M121 Mastero (równa linia okien i tu mam pytanie: całkowicie niskopodłogowy?)
Jelcz M125M/4 (na gaz)
Solaris Urbino III 12
Solaris Urbino III 12 LE
Solaris Urbino III 18
Solaris Vacanza 13
Irisbus Agora (Citelis)
Irisbus Midirider 395E
Kapena Urby
SOR BN12CNG
Volvo 7700 (nowy pulpit)
Volvo 9700
Automet Feniks
Mercedes O345G (troche zmieniony design)
Man Lion's City T
Scania Omni City
Scania Omni Link
Solbus SN11
Solbus LH9,5
Oraz chyba jeszcze coś.
Jakie są wasze opinie nt. Transexpo i czy kiedyś na nich byliście (ja chciałbym bardzo :cry: ) Zapraszam do dyskusji na temat Targów Kieleckich...

Tommy

Post autor: Tommy »

Michał pisze:Jelcz M081MB/3 (nowe światła)
No to się chłopcy z Jelcza wysilili ... :chytry: :retard:

voy

Post autor: voy »

I znaczek (uwaga uwaga!!) Mercedesa, czyli nikt go już z Jelczem nie skojarzy. Oszpecili Vero w Jelczu. Ale gniocik wygląda niczego sobie, przydałoby się jakieś porządne zdjęcie z profilu.
Solbus SN11 wygląda brzydko, to samo można powiedzieć o Solinie H7.

Michał

Post autor: Michał »

SN11 nawet ładnie wygląda wewnątrz ale zewnątrz bez komentarza... :|

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

voy pisze:Solbus SN11 wygląda brzydko, to samo można powiedzieć o Solinie H7.
Z Solbusem sie zgodzę, a Solina calkiem, całkiem

kuki

Post autor: kuki »

Tego Solbusa SN11 widziałem w tą sobotę w zajezdni PKS Rzeszów. Widocznie prosto z targów w Kielcach przyjechał do Rzeszowa. Nie wiem co tam robił, ale podejrzewam, że przyjechał razem z trzema nowiutkimi Solbusami (stały obok niego), zamówionymi przez PKS Rzeszów i przywiózł jakiegoś przedstawiciela Solbusa. Bardzo szybko odjechał i nawet nie zdążyłem sfocić tego SN11.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Michał pisze:Automet Feniks
Po roku od Transexpo 2005 mogę powiedzieć, iż Feniks nie zrobił zbyt dużej kariery na rynku autobusowym. Obecnie stoi w jednym z komisów samochodowych na trasie wylotowej z Krakowa do Radomia, zas za szybą ma kartkę z napisem "Okazja". Szkoda, ze ten model nie sprawdził się w km, gdyż zapowiadał sie całkiem nieźle. Feniks mógłby być protoplastą miejskiej Kapeny, ale jak widac tak sie nie stało w przeciwieństwie do modelu:
Michał pisze:Autosan H7-10.06 (na podwoziu MB)
który zdobywa karierę w Polsce. Na razie zamawiają go jedynie PKS-y i inne firmy turystyczne. Wśród komunikacji miejskiej Solina znalazła miejsce jedynie w ZKM Sandomierz, ale mam nadzieję, ze z czasem inni przewoźnicy komunikacji miejskiej także zakupią Solinę zwłaszcza, iż nie jest to taki zły autobus.

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Adrian_ pisze:Feniks mógłby być protoplastą miejskiej Kapeny
Jakim cudem mógłby być protoplastą miejskiej Kapeny, skoro ona już od dawna istnieje a Feniks powstał dopiero w zeszłym roku ? :shocked: Nie mówiąc już o tym, że to różni producenci :roll:

chudy5d

Post autor: chudy5d »

Na TRANSEXPO 2005 był MAN NL283/3T, który teraz w Poznańskim malowaniu jeździ po Poznaniu (trochę się zrymowało... :D ).

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Dziwny pisze:Jakim cudem mógłby być protoplastą miejskiej Kapeny, skoro ona już od dawna istnieje a Feniks powstał dopiero w zeszłym roku ? Nie mówiąc już o tym, że to różni producenci
Moze i rózni, ale dostrzegam pewne podobieństwa pomiędzy miejską Kapeną, a Feniksem, np. podobna długość obydwu autobusów itd. Zresztą podejrzewam, ze Automet nie zaangażuje się w seryjną produkcję autobusów. Na Feniksie się spalili i to dosyć mocno, a ta porazka na pewno nie zmotywuje ich do wypuszczenia kolejnych autobusów. Może to i dobrze, bo przynajmniej nie będą starać się robić konkurencji dla Autosana (którą moim zdaniem nie są) :).

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Mają to samo podwozie to i długość mają zbliżoną ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”