Volvo 7700a

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Volvo...

Jak Oceniasz Volvo 7700a?

Super
15
48%
Bardzo fajny
10
32%
Ujdzie w tłumie
2
6%
Kiepski (nie Zaznaczaj tego) :)
4
13%
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawe co Voy na to :lol:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

A właśnie od dawna go mialem spytać,czemu ma nick tak bardzo kojarzącym sie z Volvo skoro go tak bardzo nie lubi? :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A Widzisz :shock: . Tu go Mamy... :diabeł:

Ja dobrze wiem co piszę... ;)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Post z wodą morską był pisanie w formie żartobliwej wypowiedzi. Może dlatego chwalą, że <b>poprostu</b> jest dobry. Fakt faktem nie ma ani ludzi ani przedmiotów idealnych. Ale Volvo 7700 to naprawdę dobry produkt.

voy

Post autor: voy »

Hahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: kocham Volva :lol: 7000 :lol: mogłoby przyjechać ewentualnie 10 Volvów w zamian za 10 peerek, tylko 2 warunki - lepsze wnętrze, poprawiony zewnętrzny wygląd, mocniejszy, większy silnik (minimum 9 litrów, dla przegubowca 12 litrów i nie ma gadania).
A Volvo wygrało przetarg w Gdyni bo okazało się pewnie najtańsze, oferta na papierze była najlepsza. Poza tym mają już takie pojazdy i myślą, że jak kupią kolejne to będą mieli dobrą unifikację taborową.
EOT :lol:
Volva ubóstwiam, ale tylko stare, dobre, piękne, wygodne i w ogóle super Wiimy B10M-60 oraz B58-55. Nowe 7k nie przypadły mi szczególnie do gustu, och wybaczie
wrocławianie że tak się stało a nie inaczej :mruga: :retard: że wolę inne autobusy.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

przecie<font color=red><b>sz</b></font> nikt nie ma do ciebie pretensji, że nie lubisz bo to było by chore. Tylko krytyka musi być poparta faktami nie domysłami ,a wszytsko bedzie wporządku :)

voy

Post autor: voy »

OK, ale ja ze swojej strony nie mogę znieść tego, że dla was nie istnieją wady Volvo ani nie istnieją inne autobusy, Volvo jest niby najlepsze, nie potraficie mówić o jego mankamentach i tyle ;) więc ktoś to musi robić za was, a ja jestem do tego idealny bo Volvo na mnie wrażenia nie zrobiło, okazało się zwykłym pojazdem i bez przesady :P

Inspektor

Post autor: Inspektor »

voy pisze:OK, ale ja ze swojej strony nie mogę znieść tego, że dla was nie istnieją wady Volvo ani nie istnieją inne autobusy, Volvo jest niby najlepsze, nie potraficie mówić o jego mankamentach i tyle ;) więc ktoś to musi robić za was, a ja jestem do tego idealny bo Volvo na mnie wrażenia nie zrobiło, okazało się zwykłym pojazdem i bez przesady :P
Nie,jak już Wilchelm pisał powyżej żaden autobus nie jest idealny.A skoro ty widzisz w tym autobusie same wady to ktos musi pisac o zaletach.I skończ już z tą krytyką Volvo bo powoli robi się już to nudne,znajdź sobie jakiś inny obiekt do krytyki.I jak pisał mac,omijaj te tematy najlepiej szerokim łukiem.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

¯eby nie było to oto wady Volvo 7700. Zbyt słaby silnik, i w momencie zwolnienia hamulca silnika po zamknięciu drzwi jest takies specyficzne drgniecie autbousu co jest czasem denerwujace. Ale to chyba dolegliowśc wsyztskich nowych busów z automatyczną skrzynią biegów.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Co z tego że slaby silnik,we Wroclawiu taki nikomu nie przeszkadza,nie ma tu praktycznie żadnych wzniesień czy gór.A do jazdy po miescie jest w sam raz.

voy

Post autor: voy »

No, ale w sumie cały świat nie polega na Wrocławiu... Volvo powinno wykazać się profesjonalizmem i oferować inny silnik, ja nie potrafię po prostu tego zrozumieć dlaczego szanująca się firma Volvo daje przedsiębiorstwom taki mały wybór o ile o wyborze można powiedzieć - dla porównania Solaris ma w ofercie silniki minimum trzech producentów o różnej pojemności i mocy. Plusem tego silnika z Volvo jest to, że jest dość cichy (jak jechałem V7k to nie było nadto słychać).

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Chciałem zauważyć , że Volvo przede wszytskim eksportuje. Tylko pewien procent tego co jest produkowane we Wrocławksiej fabryce trafia na polski rynek. A niestety w Polsce sie najpierw patrzy na cenę więc producenci muszą z czegoś rezygnować ,aby cena była odpowiednia. I tu można taka tendencje zauważyć u większości producentów.

voy

Post autor: voy »

Właśnie, Volvo eksportuje a dla klientów zagranicznych przede wszystkim powinna być szeroka oferta silników a tu nie jest dobrze, jakby już wrzucili tego 12-litrowego to byłoby już w porządku, a tak nawet dla Wielkiej Brytanii byli nieugięci i nie zaoferowali mocniejszej wersji.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wydaje mi się, że te słabe silniki, to może być jakaś polityka firmy. Coś za coś:
"My dajemy Wam słaby silnik, który będzie mało palił, a Wy w zamian za to Kupicie tani, dobry autobus". Czy to nie jest taki układ ? :)

voy

Post autor: voy »

Nie, bo wyjdzie na to że "My dajemy wam tylko słaby silnik, mocniejszego nie dajemy przykro nam, silnik pali mało (a tak naprawdę dużo jak widać na przykładzie innych miast na przykład) a wy w zamian kupicie tani, dobry (załózmy) autobus (który potem okaże się bardzo drogi w eksploatacji i jeszcze jak sobie klimatyzację zamontują to już w ogóle będzie kiepsko, wolno i paliwożernie)". Niestety Volvo ma u mnie duży minus przez ten silnik.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Tak tylko szafa przynajmniej nie jest gigantycznych rozmiarów jak w Solarisie.

Tommy

Post autor: Tommy »

Hmmm ... jakby tu wybronić silnik 7700a :?: :D

Mam ... owy silnik ma bardzo przyjemny dźwięk, co tam, że jest drogi w eksploatacji, dźwięk jest super :!: :D :lol:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

I rzeczywiście zajmuje bardzo mało miejsca. Wiem bo widziałem ... :D

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Nom <b>conajmniej</b> dwa razy mniej niż w Solniczkach a to już duże osiagnięcie. Ale oczywiscie o tym kolega Voy nie powie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W ostatnim testowanym 7700 widziałem, że wstawiono dodatkowe fotele, które były wbudowane w ścianę wieży.
Czy w najnowszych wrocławskich 7700A, też tak jest ? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volvo”