[Hiszpania] Linie szkolne w Bilbao

Informacje o komunikacji miejskiej w Europie i na Świecie
Kuba

Post autor: Kuba »

Tak jest :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kuba pisze:Tak jest :)
A Widzisz, i tu Cię mam.... :diabeł:

:chytry: A ponieważ trzeba miec przy sobie drobne + do tego każdorazowy przejazd autobusem jest drogi , więc większość ludzi wybiera bądź to własne samochody, bądź to metro lub tramwaj. Bo na metro i tramwaj można kupić bilet kilku przejazdowy i to wychodzi taniej...

Kuba, czy ja dobrzę rozumuję ? :mruga:

Kuba

Post autor: Kuba »

Tak,rozumiesz bardzo dobrze :D dodam tylko jeszcze ze tramwaj wlasciwie tez tani nie jest,wiec ludzie nimi raczej nie jezdza :| Ja sam jechalem tramwajem tylko 2 razy... :(

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No tak, ale mimo wszystko sporadycznie ktoś korzysta z tramwajów i autobusów.

Jaka jest średnia częstotliwość tych autobusów miejskich w Bilbao ? :)

Kuba

Post autor: Kuba »

Czestotliwosc....zalezy jakie linie,wiele ma czestotliwosc co 30 min. i 1 godz,ale niektore sa co 15,20 min. Tramwaje sa chyba co 12 min.(bardzo krotka trasa i tylko 1 linia.) :)

[ Dodano: 2005-04-15, 18:34 ]
Aha,a metro jest w godzinach szczytu co 5 minut,a normalnie co 10 lub 15. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kuba pisze:Czestotliwosc....zalezy jakie linie,wiele ma czestotliwosc co 30 min. i 1 godz,ale niektore sa co 15,20 min. Tramwaje sa chyba co 12 min.(bardzo krotka trasa i tylko 1 linia.) :)
No popatrz, to wiem już więcej. Autobusy są nie tylko drogie, ale jeżdżą rzadko...
Kuba pisze: Aha,a metro jest w godzinach szczytu co 5 minut,a normalnie co 10 lub 15. :)
A my narzekamy na warszawskie metro. A w szczycie pociągi jeżdżą co 3 min. a poza nim - np. w weekendy max co 8 minut... ;)

A czy pociągi metra w Bilbao nie jeżdżą przepełnione ? :)

Kuba

Post autor: Kuba »

W godzinach szczytu zawsze jest full :P Najgorzej jest rano,okolo 8:30-9:30 i wieczorem. Ja korzystam z metra dosc rzadko,wiec mnie to zbytnio nie przeszkadza. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Czyli w zasadzie popyt na transport miejski jest spory. Ale ludzie wybierają to co jeździ często, i jest tańsze - czyli np. metro, a autobusy jeżdżą puste...

Zastanawia mnie polityka transportowa władz miejskich w Bilbao. Najwyraźniej, lubią robić to samo co w Polsce - czyli ... nic... Nie widzą problemu.... :o:

Drobne pocieszenie dla nas w Polsce.... :diabeł:

Kuba

Post autor: Kuba »

Tak jest J-31 :)

A wracajac do linii szkolnych to dzisiaj jechalem do szkoly jakims pietrowym Mercedesem...nawet ciekawy woz :)

Michał

Post autor: Michał »

Człowieku, Ty masz tam raj :lol: Korzystasz codziennie z jakiegoś środka transportu. Tylko kupić bilet 24-godzinny i jeździć :) Ja to bym sie tam już wszystkim przejechał. A w Sieradzu co jest? Nic :( Rozwalone M11 wożą stare babcie...

Kuba

Post autor: Kuba »

Wiesz,ja bym wolal se nawet w Sieradzu mieszkac,niz tutaj ;) jak bys tu przyjechal i przez pol roku nie widzial rodziny ani kolegow to bys powiedzial ze wolisz jezdzic M11 ze starymi babciami :mruga: Ja sie jednak pocieszam ze jeszcze 2 i pol miesiaca i jade do Gdyni na wakacje! :D

voy

Post autor: voy »

No, ja tym bardziej widzę sens wyjazdu za granicę ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Michal pisze:Człowieku, Ty masz tam raj :lol: Korzystasz codziennie z jakiegoś środka transportu. Tylko kupić bilet 24-godzinny i jeździć :)
Jest tylko jeden problem. W autobusach 24 h bilety nie obowiązują, za każdy przejazd trzeba osobno zapłacić u kierowcy. Przy czym każdy przejazd jest drogi... ;)

Przy czym, dodatkowo, Musisz znać hiszpański aby umieć powiedzieć, kierowcy, poprawnie z właściwym akcentem, dokąd Chcesz jechać. W przeciwnym wypadku Dowiesz się co to znaczy Francuski po hiszpańsku, a na koniec kierowca wyrzuci Cię z autobusu... :retard:

Michał

Post autor: Michał »

No to bez biletu można jeździć ;) Mam pytanie. Czy w Hiszpanii są kanarzy?

Kuba

Post autor: Kuba »

Nie ma...nie sa potrzebni,bo na przystanku kierowca otwiera tylko przednie drzwi i musisz kupic bilet u niego albo pokazac karte CreditTrans (masz tam chyba 7 przejazdow dowolnymi srodkami km.) :)

[ Dodano: 2005-04-20, 18:28 ]
J-31 pisze:
Michal pisze:Człowieku, Ty masz tam raj :lol: Korzystasz codziennie z jakiegoś środka transportu. Tylko kupić bilet 24-godzinny i jeździć :)
Jest tylko jeden problem. W autobusach 24 h bilety nie obowiązują, za każdy przejazd trzeba osobno zapłacić u kierowcy. Przy czym każdy przejazd jest drogi... ;)

Przy czym, dodatkowo, Musisz znać hiszpański aby umieć powiedzieć, kierowcy, poprawnie z właściwym akcentem, dokąd Chcesz jechać. W przeciwnym wypadku Dowiesz się co to znaczy Francuski po hiszpańsku, a na koniec kierowca wyrzuci Cię z autobusu... :retard:
Masz racje,najgorzej to jest z jezykiem,tu NIKT nie mowi po angielsku,za to wszyscy po baskijsku...ale ja po baskijsku znam tylko kilka slow... :nuts:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Czyli nie po hiszpańsku, tylko po baskijsku. A duże są różnice językowe ?
Czy Wiesz coś na ten temat ? ;)

Kuba

Post autor: Kuba »

Roznice sa ogromne! ten jezyk nie jest do niczego podobny...ok,znam pare slow to moge napisac. kolejnosc: polski-hiszpanski-baskijski

Dzien dobry- buenos dias-Egun on.
Czesc-Hola-Kaixo (czyt. kaisio)
Do widzenia-Adios-Agur
Dziekuje-gracias-eskerrik asko
Prosze-por favor- mesedez
Witamy-Beniviendos-Ongi Etorri

Chyba wiecej nie znam po baskijsku...dodam jeszcze ze jest to jezyk w szkolach (normalnie tak jak u nas polski) ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wielkie dzięki. To jest nawet ciekawe...

[ Dodano: 2005-04-22, 13:20 ]
Kuba pisze:Roznice sa ogromne! ten jezyk nie jest do niczego podobny...ok,znam pare slow to moge napisac. kolejnosc: polski-hiszpanski-baskijski

Dzien dobry- buenos dias-Egun on.
Czesc-Hola-Kaixo (czyt. kaisio)
Do widzenia-Adios-Agur
Dziekuje-gracias-eskerrik asko
Prosze-por favor- mesedez
Witamy-Beniviendos-Ongi Etorri
Michał Przyjrzyj się uważnie. Spróbuj po baskijsku powiedzieć kierowcy, dokąd chcesz jechać. Np. "Chcę jechać na ulicę xxxxxx i wysiąść na przystanku yyyyyyy". Jak to będzie po baskijsku ? :mruga:

[ Dodano: 2005-04-22, 13:21 ]
Tylko pamiętaj o właściwym zaakcentowaniu... :diabeł:

Michał

Post autor: Michał »

Hehe... Zawsze pozostaje język migowy :retard:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Michal pisze:Hehe... Zawsze pozostaje język migowy :retard:
Powodzenia... :D

Kuba, a czy Ty już Próbowałeś skorzystać z autobusów KM ? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa / Świat”