MAN Lion's City

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Man...
Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-172556.html


Kolejny raz w Bydgoszczy ten testowy Man Lion's City zastepuje Mana z Forbusa :) . Widziany dziś na linii Forbusowskiej 302 .

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Mam pewne pytanie związane ze zbliżającym się terminem dostawy, co w chwili obecnej dzieje się z gazowymi Lion'sami.

pesa120n

Post autor: pesa120n »

Testowy MAN dziś przyjechał do Torunia.

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

http://infobus.pl/text.php?from=main&id=25076

Seryjny MAN Lion´s City Hybrid :D

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Wygląda pięknie. Solaris się chowa!

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Te barwy mi coś sugerują... Czyżby Wiener Linien, po wozach z silnikami CNG i LPG, przerzucił się na Hybrydy?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Lew piękny jak zawsze, ale moim zdaniem to malowanie go wyjątkowo szpeci.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Rzeczywiście MAN Hybrydowy prezentuje się ładnie. Solaris postawił na normalny wygląd pojazdu; MAN natomiast dodał mu taki design, żeby się wyróżniał. Kwestia gustu, ale na pewno MAN prezentuje się ładniej. Ciekawy jestem, czy te rzekomo 30% oszczędności sprawdzą się. :)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Czy ja dobrze widzę, że ten MAN ma normalny układ siedzeń, przy wieżowej zabudowie silnika?
Pytam, bo niehybrydowa wersja A37 ma zupełnie inne rozplanowanie wnętrza.
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia: http://www.man-mn.pl/pl/Bus/Ueberlandbu ... key=103355

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Kędzior pisze:Czy ja dobrze widzę, że ten MAN ma normalny układ siedzeń, przy wieżowej zabudowie silnika?
Dobrze widzisz ;)

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

No też przyznam że nieźle, spodziewałem się że MAN <b>poprostu</b> przytraszą baniaki na dach, a tu widać generacje 3 1/2 jak Solaris New Edition. Z tym że Solaris nie kwapi się na hybrydową solówkę :/

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Nie ma co. Lwiątko jest piękne. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Autobus jest piękny, ale czy z ekonomicznego punktu widzenia opłaca się kupić takiego hybrydowca. W przypadku SU18 Hybrid, wiadomo, że nie ... zatem aż ciekawy jestem jak to wygląda np. w przypadku MAN LC Hybrid :)

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Może jakies miasto (POLSKIE) zdecyduje się na zakup, tego wozu. Ja wiem tyle i to juz wspominałem w innym temacie, że gliwicki PKM zamierza przetestować tego hybrydowca, o ile się nie wycofali ze swoich zamierzeń po testach SU 18 Hybrid ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

INWESTYCJE - MAN będzie produkował w Wielkopolsce autobus hybrydowy

Polska Głos Wielkopolski Robert Domżał

Wczoraj 12:32:33 , Aktualizacja wczoraj 12:33:23
Wczoraj w Sadach koło Poznania MAN otworzył Centrum Obsługi Klientów. Nowy obiekt porównywalny jest z centrami działającymi już w Hanowerze oraz Monachium.

Inwestycja rozpoczęła się w roku 2008. Na dobre jednak prace ruszyły wiosną tego roku. Kosztowała 2,5 mln euro.
Dzięki temu obiektowi klienci z różnych stron świata przyjeżdżający do Sadów po odbiór autobusów, będą otrzymywali je w doskonałych warunkach.
– Czynność ta trwa niekiedy nawet cały dzień. A jest tak, ponieważ każdy autobus nie jest podobny do poprzedniego. Ma zupełnie inne wyposażenie. Zamawiający będzie sprawdzał w nowych, dobrze oświetlonych halach, czy jego zamówienie zostało w pełni zrealizowane – wyjaśnia Michael Kobriger prezes MAN Bus.

Oprócz obiektu, w firmie wypracowano procedury przekazywania pojazdów. W Sadach powstała też hala do testowego montażu nowych elementów lub zespołów w autobusach miejskich. To właśnie w tym miejscu będzie prowadzony próbny montaż autobusów hybrydowych.

Pod koniec przyszłego roku MAN zamierza rozpocząć seryjną produkcję autobusów tego typu.
Początkowo produkowane będą autobusy 12-metrowej długości, a po kolejnych dwóch latach również autobusy o długości 18 metrów.
Pierwszy egzemplarz wyprodukowany przez MAN-a we współpracy z Siemensem (firma ta dostarcza urządzenia elektryczne niezbędne do tego typu pojazdów) kupił właśnie Wiedeń. Kolejne chcą nabyć Paryż i Barcelona. Wraz z oddaniem do użytku hali zacznie sie szkolenie pracowników i zapoznawanie ich z nowymi technologiami.


Ta inwestycja to zysk także dla budżetu gminy Tarnowo Podgórne, na terenie której położone są Sady. Obecnie za metr kwadratowy pomieszczeń, w których prowadzona jest działalność gospodarcza w tej gminie, podatnicy płacą już 19,90 zł. Nowy obiekt oznacza dla budżetu (dziś sięgającego 102 mln zł) kolejnych kilkadziesiąt tysięcy zł wpływów.

Jak jednak twierdzi prezes Michael Kobriger, współpraca między fabryką a gminą układa się bardzo dobrze. Samorząd i stolica regionu wiele zyskują na obecności firmy MAN. Koncern wciąż zatrudnia nowych pracowników i będzie tak również w kolejnym roku (pracę zyska 1300 osób).
– Obecnie w gminie Tarnowo Podgórne pracuje 17,5 tysiąca osób. Z 3600 firm, jakie tu działają, 250 to spółki z kapitałem zagranicznym – mówi Tadeusz Czajka, wójt gminy Tarnowo Podgórne.
http://poznan.naszemiasto.pl/wydarzenia ... ,id,t.html

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

No to super wiadomość jest. Mam też nadzieje, że polscy przewoźnicy będa kupowac tego typu autobusy. :)

Mark

Post autor: Mark »

No nareszcie Polska będzie produkować nowoczesne MAN-y Hybrydowe.. Bardzo dobra wiadomość... :chytry:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

http://www.infobus.pl/text.php?id=27652&from=main

Szkoda tylko, że tak późno do produkcji wejdzie :confused:

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Amalio pisze:http://www.infobus.pl/text.php?id=27652&from=main

Szkoda tylko, że tak późno do produkcji wejdzie :confused:
W sumie lepiej późno, niż wcale... :)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »


ODPOWIEDZ