NG 3x3

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Man...
voy

Post autor: voy »

Wiśnia pisze:Ale za to Volvo ma małą szafę. Nie wiem czy nie dałoby się zamówić 7700A z silnikiem D7-310.
A co to za silnik? Też 7-litrowy? (tak wynika z oznaczenia) poza tym Volvo nie może sprzedawać większych bo im się szafa wtedy zburzy i albo będą musieli ją powiększyć albo zrobić autobus ze stopniem z tyłu.

Voy, to jest dyskusja o autobusach typy MAN NG313... ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zygmunt pisze:
J-31 pisze:Witam cię Zygmuncie na forum.
Przyznam szczerze, że ja słyszałem, iż NG313 mają największe zużycie paliwa. :)

A jak tam się sprawują krakowskie NG313. Co u nich słychać ? :)
Cześć , u nas NG313 nie palą znowu tak dużo przypominam ci , że nasze many wyposażone sa w silnik który zdobył statuetke razem z manem na BUs of The Year 99 . A tak poza tym do spalania przyczyniają się korki na drogach także przez to autobusy dużo pala . :)
Dzięki. A jak się ogólnie sprawują w Krakowie te autobusy ? Czy sprawiają jakieś problemy ?

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Czy mają problemy? Nie bardzo, dobrze sie sprawują(ostatnio jeździły po 1, a man przysłał za to N4009). Troche sie różnią od warszawkich tym że z tyłu grzie u Was są 3 siedzenai w bok, u nas są 2+2 w kierunku jaszy(popraw to w Swoich Rysunkach :!:) A Ogólnie to bardzo je lubie i lubie nimi jeździć, fajnie się prezentują w Krk Barwach. Był czas kiedy po Krk jeżdziło 12 manów, ponieważ były 2 dodatkowe - testowe. A może ktoś wie co śię z nimi stało :?: :?:

voy

Post autor: voy »

A jakie to były MANy?

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

No to były Many NG313, takie białe, oklejone naklejkami Mana

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

M_Szymkowiak pisze:Czy mają problemy? Nie bardzo, dobrze sie sprawują(ostatnio jeździły po 1, a man przysłał za to N4009). Troche sie różnią od warszawkich tym że z tyłu grzie u Was są 3 siedzenai w bok, u nas są 2+2 w kierunku jaszy(popraw to w Swoich Rysunkach :!:) A Ogólnie to bardzo je lubie i lubie nimi jeździć, fajnie się prezentują w Krk Barwach. Był czas kiedy po Krk jeżdziło 12 manów, ponieważ były 2 dodatkowe - testowe. A może ktoś wie co śię z nimi stało :?: :?:
Wielkie dzięki. Muszę przyznać, że NG313 w barwach krakowskiego MPK bardzo ładnie się prezentują.

A co do rysunku. Dzięki, to mnie nieźle Zaskoczyłeś. Nie wiedziałem o takiej różnicy. Wydawało mi się, że one wszystkie są robione tak na "jedno kopyto". Tak więc, postaram się jak najszybciej to poprawić... ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

No widzisz :) Ty Jeszcze wiele rzeczy o MPK nie wiesz :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

M_Szymkowiak pisze:No widzisz :) Ty Jeszcze wiele rzeczy o MPK nie wiesz :)
Człowiek uczy się całe życie a i tak głupi umiera :) A ten rysunek już poprawiłem...

Wracając do temtu - Zastanawiam się, czemu krakowskie MPK nie chce kontynułować współpracy z MAN-em. Czemu nie chcą kupić więcej NG313 - przecież to są naprawdę piękne autobusy... :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

M_Szymkowiak pisze:(...) A może ktoś wie co śię z nimi stało :?: :?:(...)
Jeden z nich jeździ w PKS Wejherowo, który swiadczy usługi przewozowe dla ZKM Gdynia. Posiada numer 6206 :)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Wracając do temtu - Zastanawiam się, czemu krakowskie MPK nie chce kontynułować współpracy z MAN-em. Czemu nie chcą kupić więcej NG313 - przecież to są naprawdę piękne autobusy...
Nie jest powiedziane że bie kupi w najlbliższym przetargu autobusów na KB, ale większe szanse am u18, bojest tańszy i można go montować w Krakowie..

Inspektor

Post autor: Inspektor »

No tak,Solarisy mają chyba największe szanse w Krakowie tak jak i Volva we Wrocławiu :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To raczej zależy od kupującego. Ciekawy jestem, czy doczekam się czasów, kiedy zakup taboru będzie elementem polityki taborowej. :|

Jak kupują Many, to przez najbliższe 10 lat. Potem szukają czegoś nowego. Np. MPK Wrocław - kupuje wyłącznie Volvo. I to jest dobry pomysł.... A kto będzie kupował przez kilka lat wyłącznie np. NG313 ? :o:

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Nie wiem... ale wiem że kupowanie przez kilka lat w krk to Jelcze i Scanie..

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Mnie się bardzo on podoba. Uważam go za najlepszego i najładniejszego MANa

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

M_Szymkowiak pisze:Nie wiem... ale wiem że kupowanie przez kilka lat w krk to Jelcze i Scanie..
Jak bardzo by nie krytykować produkty Jelcza i Scanii. To jednak działania MPK mogą być słuszne - ujednolicenie taboru - i podyktowane ekonomią. Cześci do Jelcza mogą być tańsze. Serwis Scanii, też może być w dłuższej perspekytwie tańszy od np. serwisu MAN-a.

Z kolei MAN NG313 podobno jest paliwożerny... :)

[ Dodano: 2005-02-23, 09:58 ]
rupak pisze:Mnie się bardzo on podoba. Uważam go za najlepszego i najładniejszego MANa
NG313, rzeczywiście jest pięknym autobusem. Jazda nim jest prawdziwą frajdą... ;) Mnie też się podoba... :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze: Z kolei MAN NG313 podobno jest paliwożerny... :)
Co wy tak się upieracie przy tym, iż jest paliwożerny :?: Skoro chce sie mieć moc to z czegos trzeba ją uzyskać. Patrząc na Volvo które też bardzo duzo pali z tak małym silnikiem, Man jest jeszcze mało paliwożerny :P ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

0405NE pisze:Co wy tak się upieracie przy tym, iż jest paliwożerny :?: Skoro chce sie mieć moc to z czegos trzeba ją uzyskać. Patrząc na Volvo które też bardzo duzo pali z tak małym silnikiem, Man jest jeszcze mało paliwożerny :P ;)
To prawda. Ale to już zależy od przewoźnika, jaki chce silnik w zamawianym autobusie.
Zdaje się, że MAN również ma wybór w silnikach - ździwiłbym się, gdyby było odwrotnie... :)

voy

Post autor: voy »

Ma, silnik 7 litrów i 12 litrów i dodatkowo o różnych mocach, z róznymi skrzyniami biegów, różnymi przełożeniami mostu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No proszę. Ładny autobus, z fajnymi silnikami, różnymi skrzyniami biegów. Czyli dla każdego coś miłego... ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Z kolei MAN NG313 podobno jest paliwożerny...
A jest, ale niewiele więcej pali od CN94UA

ODPOWIEDZ