Majówka 2018 we wrocławskiej komunikacji
Podczas weekendu majowego między 1 a 4 maja linie komunikacji miejskiej będą kursować wg zmienionych rozkładów jazdy:
1 maja 2018r. (wtorek)
Linie autobusowe i tramwajowe będą kursować wg rozkładów obowiązujących w niedziele.
Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa T9 o trasie:
Zajezdnia Gaj – Ślężna – Dyrekcyjna – Borowska – Peronowa – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – most Grunwaldzki – pl. Grunwaldzki – Rondo Reagana – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Wróblewskiego – Olszewskiego – Biskupin
Biskupin – Olszewskiego – Wróblewskiego – most Zwierzyniecki – Skłodowskiej-Curie – Rondo Reagana – pl. Grunwaldzki – most Grunwaldzki – pl. Społeczny – Traugutta – Oławska – pl. Dominikański – Skargi – Kołłątaja – Peronowa – Borowska – Dyrekcyjna – Ślężna – Zajezdnia Gaj
Linia będzie kursować od ok. godziny 11 do ok. godziny 19 z częstotliwością co 20 minut.
W związku z planowaną imprezą „16. Gitarowy Rekord Guinnessa”, wraz z planowanym przejazdem na Koncert Gwiazd w Hali Stulecia, zostanie uruchomiona specjalna bezpłatna linia tramwajowa T4 na następującej trasie:
Rynek – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – most Grunwaldzki – pl. Grunwaldzki – Rondo Reagana – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Wróblewskiego – Olszewskiego – Biskupin
Linia będzie kursować z częstotliwością co około 2-5 minut od około godziny 16:30 do około godziny 17:30 (odjazdy z przystanku „Rynek”).
2 maja 2018r. (środa)
Linie autobusowe i tramwajowe będą kursować wg rozkładów obowiązujących w soboty. Wyjątkiem od tej reguły będą linie 602 i 607.
Autobusy linii 602 i 607 będą kursowały zgodnie z roboczymi rozkładami jazdy z następującymi zmianami:
- zawieszone zostaną kursy linii 602 z Dworca Głównego PKP do koncernu LG o godzinie 6:00 i 7:00;
- zawieszony zostaną kursy linii 607 z Kwiskiej do koncernu LG o godzinie 6:05 i 15:19;
- zawieszone zostaną kursy linii 602 z koncernu LG do Wrocławia o godzinie 7:00, 7:50, 15:30;
- zawieszony zostanie kurs linii 607 z koncernu LG do Wrocławia o godzinie 7:15 i 16:20.
Zawieszone będą też dodatkowe kursy nocnych linii 245, 249 i 251 uruchamiane w nocy z soboty na niedzielę.
Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa T9 o trasie:
Zajezdnia Gaj – Ślężna – Dyrekcyjna – Borowska – Peronowa – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – most Grunwaldzki – pl. Grunwaldzki – Rondo Reagana – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Wróblewskiego – Olszewskiego – Biskupin
Biskupin – Olszewskiego – Wróblewskiego – most Zwierzyniecki – Skłodowskiej-Curie – Rondo Reagana – pl. Grunwaldzki – most Grunwaldzki – pl. Społeczny – Traugutta – Oławska – pl. Dominikański – Skargi – Kołłątaja – Peronowa – Borowska – Dyrekcyjna – Ślężna – Zajezdnia Gaj
Linia będzie kursować od ok. godziny 11 do ok. godziny 19 z częstotliwością co 20 minut.
3 maja 2018r. (czwartek)
Linie autobusowe i tramwajowe będą kursować wg rozkładów obowiązujących w niedziele.
Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa T9 o trasie:
Zajezdnia Gaj – Ślężna – Dyrekcyjna – Borowska – Peronowa – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – most Grunwaldzki – pl. Grunwaldzki – Rondo Reagana – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Wróblewskiego – Olszewskiego – Biskupin
Biskupin – Olszewskiego – Wróblewskiego – most Zwierzyniecki – Skłodowskiej-Curie – Rondo Reagana – pl. Grunwaldzki – most Grunwaldzki – pl. Społeczny – Traugutta – Oławska – pl. Dominikański – Skargi – Kołłątaja – Peronowa – Borowska – Dyrekcyjna – Ślężna – Zajezdnia Gaj
Linia będzie kursować od ok. godziny 11 do ok. godziny 19 z częstotliwością co 20 minut.
4 maja 2018r. (piątek)
Linie autobusowe i tramwajowe będą kursować zgodnie z roboczymi rozkładami jazdy.
5 maja 2018r. (sobota)
Linie autobusowe i tramwajowe będą kursować wg rozkładów obowiązujących w soboty.
Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa T9 o trasie:
Zajezdnia Gaj – Ślężna – Dyrekcyjna – Borowska – Peronowa – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – most Grunwaldzki – pl. Grunwaldzki – Rondo Reagana – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Wróblewskiego – Olszewskiego – Biskupin
Biskupin – Olszewskiego – Wróblewskiego – most Zwierzyniecki – Skłodowskiej-Curie – Rondo Reagana – pl. Grunwaldzki – most Grunwaldzki – pl. Społeczny – Traugutta – Oławska – pl. Dominikański – Skargi – Kołłątaja – Peronowa – Borowska – Dyrekcyjna – Ślężna – Zajezdnia Gaj
Linia będzie kursować od ok. godziny 11 do ok. godziny 19 z częstotliwością co 20 minut.
You must be logged in to post a comment.