Tramwaje

Niniejszy katalog jest spisem taboru jest przetoczył się przez wrocławską komunikację miejską i są tu zarówno pojazdy znane, prototypy, ale także autobusy testowe. Przygotowanie materiałów często zajmowało wiele czasu i dociekliwości autorów. Celem katalogu jest popularyzacja wiedzy o komunikacji miejskiej we Wrocławiu i zamieszczone fotografie nie przynoszą autorowi żadnych zysków. Nie jest w intencji portalu Transportnews, żerowanie na czyjejś twórczości fotograficznej, dlatego prosimy o zrozumienie i nie oskarżanie o kradzież. Jeśli posiadasz zdjęcia, których brakuje w katalogu, zdjęcia archiwalne, (także wnętrz pojazdów) czy choćby materiały dotyczące technicznych aspektów danego pojazdu, prosimy o kontakt.

Zabrania się kopiowania treści artykułów bez zgody autora.

WAŻNE: Katalog jest podzielony na kategorie wg przedziału lat od wprowadzenia do eksploatacji.

Tramwaje, jakie pojawiały się na liniach komunikacji miejskiej we Wrocławiu na przestrzeni dziejów. Opisy taboru eksploatowanego przez przewoźników tramwajowych w Breslau i później we Wrocławiu.

 

Tramwaje, jakie pojawiały się na liniach komunikacji miejskiej we Wrocławiu na przestrzeni dziejów. Opisy taboru eksploatowanego przez MPK Wrocław.

 

Tramwaje niskopodłogowe, jakie pojawiały się na liniach komunikacji miejskiej we Wrocławiu na przestrzeni dziejów. Opisy taboru eksploatowanego przez MPK Wrocław.

 

Tramwaje niskopodłogowe, jakie pojawiały się na liniach komunikacji miejskiej we Wrocławiu na przestrzeni dziejów. Opisy taboru testowanegoprzez MPK Wrocław.
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter